Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İlk Genel Kurulunu Yapan YABİSAK Yeni Yönetimini Seçti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » İlk Genel Kurulunu Yapan YABİSAK Yeni Yönetimini Seçti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir merkez olmak üzere, Ege Bölgesi’ni Akdeniz çanağında yazılım ve bilişim sektöründe yerli ve yabancı firmaların kümelenme merkezi yapmak hedefiyle geçtiğimiz yıl kurulan Yazılım ve Bilişim Sanayicileri Kümelenme Derneği (YABİSAK) ilk genel kurulunu yaparak, yeni Yönetim Kurulu’nu seçti.

 

Geçtiğimiz yıl 22 üye ile kurulan Yazılım ve Bilişim Sanayicileri Kümelenme Derneği (YABİSAK)’i ilk genel kurula hazırlayan kurucu Yönetim Kurulu, günümüze kadar gerçekleştirdiği çalışmalarla üye sayısını kısa sürede 33’e çıkardı ve Kule İzmir’de derneğin yönetim ofisini açtı.

 

Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen YABİSAK Genel Kurulu’nda derneğin yönetim organlarının seçimi yapıldı. YABİSAK üyeleri yapılan seçimde, Dr. Faruk Güler’in Başkanlığı’nda EMakina A.Ş.’yi temsilen Özgür Baykut, SİSKON A.Ş.’yi temsilen Muvaffak Amasya, Hugo Boss’u temsilen Erkut Ekinci, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni temsilen Prof. Dr. Murat Aşkar, İzmir İnovasyon ve Teknoloji A.Ş., Sistem Global Ege Denetim A.Ş.’yi temsilen Bilgen Salih Narlı’yı Yönetim Kurulu asil üyeleri olarak seçtiler. Genel Kurul’da YABİSAK’ın Denetim Kurulu üyeleri de seçildi.  

Genel Kurulda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, misyon olarak Ege Bölgesinde ulusal ve uluslararası rekabetçiliğin arttırılması için yazılım ve bilişim sanayi ekosistemini geliştirmeye yönelik faaliyetlere liderlik etmek, vizyon olarak da Türkiye’yi dijital dünyada global bir oyuncu noktasına taşımak için İzmir merkezli olmak üzere  Ege Bölgesini küresel yazılım ve bilişim sanayinin cazibe merkezi haline getirmek gibi büyük bir iddia ile bu yola çıktıklarını söyledi. Dr. Faruk Güler, bu hedef doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçılar Birliği, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Ege Genç İş İnsanları Derneği, Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı, üniversiteler, meslek örgütleri ve sektörden büyük bir destek aldıklarını belirterek, “Bu destek bize bu işin olacağını gösterdi. Araya kovid girmesine rağmen bugüne geldik. Ama önemli olan bu destekten fayda sağlamaktır. Yeni yönetim olarak, YABİSAK’ın bütün paydaşları ile Yönetim Kurulu’nu bir çok çalışmada  bir araya getirerek en büyük faydayı sağlamaya çalışacağız” diye konuştu. 

 

Hedef İzmir’i Akdeniz’in Çekim Merkezi Yapmak

 

Amaçlarının İzmir’in bu sektördeki pastasını ciddi anlamda büyütmek ve kenti Akdeniz çanağında bu sektörün en büyük çekim merkezi yapmak olduğunu söyleyen Dr. Faruk Güler, “ İzmir’i bu sektörde Akdeniz çanağının en önemli şehirlerinden biri yapmak için çalıştıkça pasta her geçen gün büyüyecek. Sektör büyüdükçe personel bulmak da daha kolay olacak. Bunu sağlamak gerçekten mümkün” dedi. 

Dr. Faruk Güler, İzmir’in altyapısının hedeflenen gelişmeleri karşılayacak kapasite ve kaliteye ulaştırılması için yatırımların şimdiden yapılması gerektiğini vurguladı.

Genel Kurul toplantısının ardından göreve yeni seçilen YABİSAK Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaparak, görev dağılımını gerçekleştirdi. Toplantıda ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, YABİSAK Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilirken, Sistem Global Ege Denetim A.Ş. Ege Bölgesi Ortağı Bilgen Salih Narlı Başkan Yardımcısı, Emakina Bilgisayar Yazılım İnş. Tur. A.Ş. adına Yönetim Kurulu Danışmanı Özgür BAYKUT ise Genel Sekreterlik görevini üstlendi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk Genel Kurulunu Yapan YABİSAK Yeni Yönetimini Seçti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Duygu Özaslan, Le DÉFİLÉ podyumunda dünya starlarıyla bir arada- Güncel Haberler İBB Kent Orkestrası Açıkhava Yaz Konserleri Başlıyor- Güncel Haberler İBB Şehir Tiyatroları açıkhava yaz oyunları başlıyor- Güncel Haberler Konak Sancar Maruflu Bilim Merkezi’nde Keşfe yolculuk başladı- Güncel Haberler ABD’ye Açılan Repzone’dan Dünyanın Her Yerine Global Pos Veri Toplama Hizmeti Buket Aydın: “Dünyaya bir daha gelsem aynı işi yapardım”- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat