Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İstiklal Marşı’nın 100. Yılı Onuruna Pul ve Mühür Tasarım Yarışması Sergisi Açıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » İstiklal Marşı’nın 100. Yılı Onuruna Pul ve Mühür Tasarım Yarışması Sergisi Açıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İstiklâl Marşı'nın kabulünün 100. yılı onuruna düzenlenen “İstiklal100 Pul ve Mühür Tasarım Yarışması Sergisi” PTT Pul Müzesi’nde ziyarete açıldı. Sergi 5 Ocak 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

PTT AŞ ev sahipliğinde gerçekleşen, Hacettepe Üniversitesi tarafından İstiklâl Marşı'nın Kabulünün 100. yılı onuruna düzenlenen “İstiklal100 Pul ve Mühür Tasarım Yarışması Sergisi” ziyaretçilere açıldı. Serginin açılış ve ödül töreni, PTT Pul Müzesinde; PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Tok, Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Serper ve değerli misafirlerin katılımlarıyla gerçekleşti.

 

Törende konuşan PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Tok, Mehmet Âkif Ersoy’u saygı ve rahmetle anarak: “Millî şairimiz Mehmet Âkif Ersoy tarafından kaleme alınan; birliğimizi, bu birliğin dayanaklarını ve büyük işler başarma potansiyelini muhteşem bir şekilde ifade eden İstiklal Marşımızı, üzerinden bir asır geçmesine rağmen aynı heyecan ve coşku ile söylemeye devam ediyoruz.” dedi.

 

“Pul Müzemiz ile tarihe ışık tutuyoruz”

 

Yürüttükleri faaliyetlerin yanı sıra tarihe tanıklık etme ve onu yaşatma görevini de gururla üstlendiklerini vurgulayan Tok şunları söyledi: “Bu görevi yerine getirmede Pul Müzemiz önemli bir rol oynuyor. Neo-klasik mimariyle inşa edilen ve modern müzecilik anlayışı ile tasarladığımız müzemizde; Osmanlı, Anadolu Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti dönemlerinin yanında zengin bir dünya pulu koleksiyonuna sahibiz. “Geçmişten Günümüze Posta”, “İstiklal Harbinde PTT” ve “Nostaljik PTT” alanlarıyla tarihe ışık tutuyoruz.

 

“Sergi, 5 Ocak 2022 tarihine kadar ziyaretçilere açık” 

 

Başarılarla dolu 55 yıllık geçmişi ile ülkemize nitelikli mezunlar kazandıran Hacettepe Üniversitesi ile gurur duyduklarını kaydeden Tok, “Tarihimize ve gönülden bağlı olduğumuz değerlerimize sanatın güzelliği ile sahip çıkıldığını görmenin, gelecek nesillere ölümsüz bir emanet bırakılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluğu bize yaşatan Hacettepe Üniversitemizin hazırladığı sergi, PTT Pul Müzemizde 5 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek” diye konuştu.

 

 

 

“Pullara İstiklal Mücadelemizi yansıtmak üniversitemizin gururudur”

 

Konuşmasında pulların kültürün yansıması olduğunu ve her pulun bir sanat dokunuşunu ifade ettiğini kaydeden Hacettepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Serper, “Haberleşmenin çok önemli bir adımı olan ve her biri ayrı bir hikâye barındıran posta pullarının tasarımına İstiklal Mücadelemizi yansıtmak, bilim ve sanatla fikir üretmek ve Hacettepe Üniversitesi imzasını eklemek üniversitemizin gururudur” ifadelerini kullandı. Serper, bu anlamlı sergiye ev sahipliği yaptığı ve 181 yıldır ülkesine fedakârca hizmet ettiği için PTT Ailesine teşekkürlerini sundu. 

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İstiklal Marşı’nın 100. Yılı Onuruna Pul ve Mühür Tasarım Yarışması Sergisi Açıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Van Büyükşehir Belediyesinin Şiir Dinletisine Yoğun İlgi- Güncel Haberler Dijital Pazarlamada Başarılı Olmanın 3 Yolu- Güncel Haberler 9 Ağustos Reyting sonuçları 25 Haziran 2022 Cumartesi reyting sonuçları.. Sigorta endüstrisi Metaverse için yeni istihdam arayışında- Güncel Haberler Enkoprezis genellikle 5 yaşındaki erkek çocuklarında görülüyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat