Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İzmir Dayanışması “Ramazan sofralarında iftar bereketi”yle büyüyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » İzmir Dayanışması “Ramazan sofralarında iftar bereketi”yle büyüyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Büyükşehir Belediyesi “Ramazan sofralarında iftar bereketi”ni büyütmek için 600 bin kişilik iftar yemeği ve 40 bin haneye gıda paketi dağıtacak. Büyükşehir Belediyesi 68 bin haneye de toplam 20,4 milyon lira nakit desteğinde bulunacak. Yurttaşlar ise Halkın Bakkalı web sitesi üzerinden 35 liralık yemek ile iftar bereketini büyüterek Ramazan sofralarına destek olabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “sosyal belediyecilik” anlayışı doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi giderek ağırlaşan yaşam koşullarına karşı bu Ramazan ayında da iftar bereketini büyütüyor. Büyükşehir Belediyesi Ramazan’da 600 bin kişilik iftar yemeği, 40 bin haneye gıda paketi dağıtacak ve 68 bin haneye hane başına 300’er lira olmak üzere toplam 20 milyon 400 bin lira nakit desteğinde bulunulacak. İftar bereketini büyüterek Ramazan sofralarına destek olmak isteyen yurttaşlar ise Halkın Bakkalı web sitesi üzerinden 35 liralık iftar yemeği satın alabilecek. Satın alınan paketler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

“Dayanışmayı birlikte çoğaltalım”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Tarih yazan İzmir Dayanışmamızı bir adım daha ileri taşıyoruz. Giderek ağırlaşan yaşam koşulları nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan binlerce insanımızla Ramazan sofralarımızı paylaşıyor, iftar bereketini büyütüyoruz” dedi.

2 Nisan’da Konak Meydanı’nda başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında kentin merkez ilçeleriyle beraber Bergama’dan Menderes’e Torbalı’dan Foça’ya kadar civar ilçeler de dâhil olmak üzere parklara kuracağı iftar noktalarında, kentin 10 farklı noktasında bulunan Bizİzmir Dayanışma Noktaları’nda ve mobil ikram araçlarıyla iftar yemeği dağıtacak.
Ramazan ayının ilk günü Konak Meydanı’nda 3 bin kişilik iftar yemeği verilecek. Buca’daki Adile Naşit Parkı ve Göksu Parkı, Konak’taki Çaldıran Parkı ve Lale Parkı, Karabağlar’daki Peker Parkı, Serintepe Parkı, Bayraklı’daki Gümüşpala kapalı pazar yeri yanı olmak üzere 7 noktada birer gün bin 500’er kişilik olmak üzere iftar yemeği verilecek ve çocuklar için Ramazan eğlencesi yapılacak.

Depremzedeler ve üniversite öğrencileri unutulmadı
Depremde evleri hasar görmüş ve Bayraklı’daki geçici konteyner alanında barınan vatandaşlar için haftada bir gün olmak üzere Ramazan ayı boyunca 4 bin kişilik iftar yemeği verilecek.

Üniversite öğrencileri için Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Tarık Akan Gençlik Merkezi önü, Ege Üniversitesi Metro İstasyonu çıkışı, Katip Çelebi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde günlük 3 bin kişilik olmak üzere toplam 90 bin kişilik iftar yemeği desteği sağlanacak. İftar saatinde evlerine yetişemeyecek yurttaşlar için Üçyol Metro, Halkapınar Metro ve Konak Metro istasyonlarında toplamda 30 bin adet kumanya dağıtılacak.

Kapı kapı teslim edilecek
Konak, Karabağlar, Buca, Gaziemir, Bornova, Bayraklı, Çiğli, Karşıyaka, Balçova, Narlıdere ve Güzelbahçe’de yaklaşık 350 mahallede ise 159 bin kişilik iftar yemeği ihtiyaç sahibi yurttaşların kapılarına teslim edilecek.

İftar yemeği paketinde ne var?
İftar yemeği paketlerinde çorba, ana yemek, yardımcı yemek, tatlı, iki adet roll ekmek ve 200 ml ayran yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İzmir Dayanışması “Ramazan sofralarında iftar bereketi”yle büyüyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması Finalistleri ve Jürisi Açıklandı!- Güncel Haberler CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: Tek Dava; Para, Torpil, Talan!- Güncel Haberler Teknoloji ile Üretelim Platformu’nun paydaşlarından biri olarak desteklediği Big Bang Startup Challenge 2021 sahnesinde en iyi girişimciler ödüllerine kavuştu- Güncel Haberler 7 Ocak Reyting sonuçları! Başkan Sengel’e Paul Harris Dostu Rozeti- Güncel Haberler Dünün reyting sonuçları açıklandı! 27 Kasım 2022 Pazar

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat