Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Gece Gündüz Bilim’ Bilim Şenliği” Tarihi Alsancak Garı’nda Başladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Gece Gündüz Bilim’ Bilim Şenliği” Tarihi Alsancak Garı’nda Başladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından  düzenlenen Tübitak  4007 “İzmir Bilim Şenliği – “Gece Gündüz Bilim” şenliği Tarihi Alsancak Garında  düzenlenen açılış töreniyle başladı. Açılış törenine İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş,  Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, Konak İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili  Zafer Öcal, Devlet Demiryolları İzmir Bölge Müdürlüğü temsilcileri, Kızılay temsilcileri, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreni Bayraklı Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları gösterisi ile devam etti.

 

Şenliğin açılış konuşmasını yapan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, tarihte insanlık için çığır açan buluşları yapan bilim insanlarının en büyük özelliğinin; kendilerini amaçları doğrultusunda bıkmadan usanmadan bilime adamaları olduğunu belirtti. Yentür; “Harezmi, Farabi, Ali Kuşçu, Aziz Sancar gibi bilim insanlarının açtığı yolda, Atasına layık, geleceği kuşanan, bilimi kendine hedef edinen, bu toprakların değerleri ile donanmış güzel bir neslin yetişmesi için canla başla çalışıyoruz” dedi. Tübitak  4007 “İzmir Bilim Şenliği – “Gece Gündüz Bilim” şenliğinin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere teşekkür eden Yentür, Tübitak tarafından öğrencilere ve öğretmenlere yönelik açılan projelerin büyük ilgi gördüğünden söz etti. Öğretmenlerin öğrencileri bilimle buluşturmak için çalışmalar yaptığını belirten Yentür, bilim ve teknoloji üretebilen nesillerin yetişmesi için özverili çalışmalar yapıldığını söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger ve protokol üyeleri Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi eşliğinde İzmir Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan sergiyi gezdi. 

 

Tübitak 4007 “İzmir Bilim Şenliği” ile çağın gereksinimlerini karşılayan, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri gözeten, öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenme ve yeteneklerini keşfetme fırsatı sağlayan, yaratıcılıklarını destekleyen, bilimle eğlencenin harmanlanması hedeflendi.

 

Halk oyunları gösterilerinden müzik dinletisine, el sanatları sergisinden, eğlenceli deneylere kadar birçok faaliyetin yer aldığı şenlikte; drama, geri dönüşüm, sürdürülebilirlik ve tarım gibi birçok alanda atölye faaliyetleri bulunuyor. Astronomi gecesi, bilim şov, modern roket uçurma, güneş ve gece gözlemi, astronot tiyatrosu, okçuluk, lastik motorlu uçak, uçurtma yarışması gibi aktivitelerle de “Bilim 7’den 70’e herkesi 7/24 kapsamalıdır.” düşüncesi İzmir’de gerçek oluyor.

 

Tübitak 4007 “İzmir Bilim Şenliği” kapsamında eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilere yönelik zengin bir seminer programı da hazırlandı. Şenliğin ilk gününde Prof. Dr. Yusuf Baran ‘Eğitimde İnovasyon’, Doç. Dr. Emre Ünlü ‘Otizmde Etkili Uygulamalar Sunumu’, Prof Dr. Bahtiyar Özçaldıran ‘Spor Bilimlerinde Hareket ve Performans’ başlıklı seminerler veriyor. Şenliğin ikinci gününde ise Doç. Dr. Semiha Şahin ‘Öğretmenlerin İletişim Becerisi’, Prof. Dr. Ali Ekber Gülersoy ‘Çevre Etiği ve Felsefesi’, Prof. Dr. Bahriye Gülgün ve Atakan Pirli ‘Sürdürülebilir Çevrede Su Okuryazarlığı’, Prof Dr. Ahu Uraz Çörekçi ‘Okul Öncesi ve İlköğretim Öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığını Koruma Yöntemlerinin Görsel İçeriklerle Anlatılması’, Prof. Dr. Zeynep Bozkurt ‘Dünya Dışı Yaşam Arayışları’ konulu seminerler verecek.  Şenliğin  son gününde ise Dr. Elif Gamze Özcan ‘Kaos Yönetimi Uygulamaları ve Kurumlar arası Ortakyaşar İlişkiler’, Doç. Dr. Esef Hakan Toytok ’21. Yüzyıl Becerileri ve Hibrit Öğrenme Modeli’, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan ‘Okul Veli İşbirliğinin Geliştirilmesinde Okul Yöneticilerinin Rolleri’ başlıklı seminerler verecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Gece Gündüz Bilim’ Bilim Şenliği” Tarihi Alsancak Garı’nda Başladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Kool Jane, Yeni Şarkısını Paylaştı: “Dünya”- Güncel Haberler Şiddet karşılığında ödül, bağımlılık yapıyor!- Güncel Haberler Cumhuriyet Bayramı Menderes’te coşkuyla kutlanacak- Güncel Haberler Engin Altan Düzyatan Birand Tunca Beyoğlu Kültür Yolu Festivali Söyleşisine Katıldı- Güncel Haberler 20 Temmuz Salı Reyting Sonuçları Nasıl Oldu? SSM Öğrenme Programları Aralık ayında  “Türkiye’de Modern Sanatın İnşası”  konusuna odaklanacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat