Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İzmirli İş Kadınlarından Mor Çatı İçin Kadın Dayanışması- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » İzmirli İş Kadınlarından Mor Çatı İçin Kadın Dayanışması- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmirli İş Kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Mor Çatı Vakfı yararına düzenledikleri etkinlikte kutladı. Çeşitli meslek gruplarından pek çok kadın Dünya Kadınlar Günü dayanışmasıyla şiddete uğrayan kadınların ortak sesi oldu.

 

İzmirli İş ve Meslek sahibi kadınlar, İnsan Hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik ve sosyal başarılarının kutlanmasına yönelik olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kadın dayanışmasını göstermek ve kadına şiddete karşı durmaya yönelik olarak düzenledikleri bir etkinlikle kutladı. Doktor, mimar, mühendis, sporcu gibi çeşitli iş ve meslek gruplarından pek çok kadın pprojeye destek olmak için bir araya geldi.

 

Toplumun her kesimini kadın dayanışmasına yönelik duyarlı olmaya davet etmek üzere bu projenin fikrini ortaya çıkaran Doktor BurçeKarantinacı Tuna, “8 Mart Kadınlar Günü’nü, kadın dayanışmasını,ortak beraber çalışan kadınlar ile birlikte destekleyelim ve kadına şiddete karşı durduğumuzu da bir şekilde gösterelim istedik.Çeşitli meslek gruplarından pek çok kadın bir araya gelerek kadınlara karşı şiddetin önlenmesi için çalışmalar yapan, aile içi şiddete uğramış kadınlara psikolojik ve hukuki destek veren ve barınak sağlayan sivil toplum kuruluşu“Mor Çatı” adına kadınlar günü etkinliği düzenledik. Öncesinde küçük bir kokteyl verdik, herkesin birbiriyle tanışmasını, ilerideki dayanışmalar için bir ortam sağlamayı ve proje hedeflerimizi ortaya koyduk” şeklinde konuştu.

 

Bu birliktelikten elde edilen tüm gelirin de Mor Çatı Vakfı’na bağışlayacağını sözlerine ekleyen Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı BurçeKarantinacı Tuna, “Bizler Emekçi kadınlar birlikte oldukça güçlüyüz.El ele vererek her türlü zorluğun üstesinden gelmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İzmirli İş Kadınlarından Mor Çatı İçin Kadın Dayanışması- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarından “Şarkılarda Kadın” Konser- Güncel Haberler Fransa’da klip çekecek- Güncel Haberler Ünlü şefler TOÇEV’in Kutlamalar Kitabı için Hilton İstanbul Bosphorus’ta buluştu- Güncel Haberler Prof. Dr. İnayet “Nevruz, Türk dünyasının ortak değeridir”- Güncel Haberler Paribu ana sponsorluğunda “Yedi nota, bir ada: Bozcaada Caz Festivali” – Güncel Haberler Kadıköy Çocuk Kitapları Şenliği Başlıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat