Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrencileri inşaatta mı çalıştırılıyor?- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrencileri inşaatta mı çalıştırılıyor?- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ndeki bazı öğrencilerin, akademi yerleşkesi içindeki inşaatlarda çalıştırıldığına dair bazı iddiaları Meclis gündemine taşıdı ve “Jandarma Genel Komutanlığı’nın Dekanlık binasının inşaatında müteahhittin yapması gereken, ihaleyle aldığı işler öğrencilere mi yaptırılıyor?” diye sordu.

 

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ndeki bazı öğrencilerin, akademi yerleşkesi içindeki inşaatlarda çalıştırıldığı, bu öğrencilere sadece inşaat işleri için ayrı parka (rüzgar ceketi) dağıtıldığı, alay içtimasına eksiksiz katılmaları gerekirken inşaatta çalıştırılan öğrencilerin alay içtimasına katılmadıkları gibi bazı iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

 

Müteahhittin yapması gereken ihaleyle aldığı işler öğrencilere mi yaptırılıyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren CHP’li Murat Bakan, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Jandarma Genel Komutanlığı’nda cemaat ve tarikat yapılanmasına ilişkin iddiaları daha önce Meclis gündemine taşımış, soru önergesi vermiştim. Şimdi başka birtakım iddialar söz konusu. Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi’nde mezun olduklarında üniforma giyecek, Teğmen rütbesiyle görev yapacak belki vatan uğruna şehit olacak gazi olacak öğrencilerin inşaatta çalıştırıldığı iddiasına ilişkin soru önergesi verdik. Jandarma Genel Komutanlığı’nın Dekanlık binasının inşaatında müteahhittin yapması gereken ihaleyle aldığı işler öğrencilere mi yaptırılıyor? Bu öğrencilere ayrıca bir parka verildi mi? Bu öğrencilerin telefonlarına el konulup içerden bilgi sızması görüntü alınması engellendi mi? Bu öğrencilerin alay içtimasına çıkması engellendi mi? Bu çocukların tırabzanları kazıdığı, toprak kazdığı iddiaları doğru mu? Bunlar açıklama bekleyen iddialar. Süleyman Soylu’dan ayrıntılı bir yanıt bekliyoruz. Takipçisi olacağız!” diye konuştu.

 

CHP’li Bakan, Soylu’ya sordu:

 1. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde okuyan ve okullarını başarı ile bitirmelerini müteakip teğmen rütbesi ile Jandarma subayı olarak göreve başlayacak askeri öğrenciler “JSGA Akademik Merkez, Dekanlık ve Teknik Merkez Bina ve Tesisleri İnşaatı” adını taşıyan inşaat alanında herhangi bir zaman diliminde çalıştırılmışlar mıdır?
 2. Eğer çalıştırılmışlarsa ne tür işlerde çalıştırılmışlardır ? Bunların arasında tırabzanların kazınması, toprak kazılması gibi ihale kapsamında yüklenicinin yapması gereken işler bulunmakta mıdır?
 3. Öğrencilere sadece inşaat işleri için ayrı parka (rüzgâr ceketi) dağıtılmış mıdır?
 4. İnşaatta çalıştırılan öğrencilerin telefonlarına bilgi sızmasını, görüntü paylaşmalarını önlemek maksadı ile el konulmakta mıdır?
 5. Alay içtimasına eksiksiz katılmaları gerekirken inşaatta çalıştırılan öğrencilerin Alay içtimasına katılmadıkları doğru mudur?
 6. Öğrencilerin inşaatta çalıştırılmasına ilişkin iddialar doğru ise tüm öğrenciler mi yoksa sadece okulda seçilmiş bazı öğrenciler mi inşaat işlerinde çalıştırılmaktadır, bu öğrenciler hangi kritere göre seçilmektedir?
 7. Tarikat, cemaat referansı olmayan Atatürkçü, Cumhuriyetin ilke ve değerlerine bağlı öğrenciler hakkında yürütülen bir tahkikat var mıdır?
 8. İnşaatta çalıştırılan öğrencilerin bu tahkikat ile bağlantısı var mıdır?

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrencileri inşaatta mı çalıştırılıyor?- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  İzmir’de karla mücadele için yoğun mesai- Güncel Haberler “Dijital cüzdanlarda telefon operatörü üzerinden ödeme yapmak artık mümkün”- Güncel Haberler Victoria’s Secret Türkiye, Meme Kanseri’nde Beslenme Farkındalığına Dikkat Çekmek İçin Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli ile Instagram Canlı Yayını Gerçekleştirdi- Güncel Haberler Gümrükçü’den Harmandalı Çıkışı: “Çöp Tesisi Kaldırılsın, Mağduriyetler Giderilsin”- Güncel Haberler Dijital çöpçatanlar: İnsanların yarısı uyumlu biriyle eşleşmede yapay zekaya güveniyor- Güncel Haberler Çocuklarda protez kullanılırken nelere dikkat edilmeli- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat