Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kadın dernekleri tiyatroda- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kadın dernekleri tiyatroda- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Nilüfer Kent Tiyatrosu, kadının birey olma çabasını anlatan “Nora: Bir Bebek Evi” isimli oyunda Nilüfer’deki kadın derneklerinin üyelerini ağırlıyor.

 

Nilüfer Kent Tiyatrosu, “Nora: Bir Bebek Evi” isimli oyunuyla tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Norveçli yazar Henrik Ibsen’in 1879 yılında kaleme aldığı Nora, A Doll’s House adlı oyun, Britanyalı yazar Stef Smith’in cesur ve yeni yorumuyla üç farklı zaman diliminde Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu oyunda yeniden şekilleniyor. Kadınların oy hakkı mücadelesi, özgürlük rüzgârlarının yoğun estiği 1960'lar ve deneyimlediğimiz modern zamanları konu eden oyunda, Nora adlı karakterin, bir kadın olarak toplumun biçtiği rollerin dışına çıkıp birey olma çabası konu ediliyor. Aile, özgürlük, sorumluluk, öz saygı, ahlak, dürüstlük, insan onuru temalarının işlendiği Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun oyununu Nilüfer’deki kadın derneklerinin üyeleri davetli olarak izledi. Şubat ayındaki ilk üç seansta 174 kadın, yönetmenliğini Ebru Nihan Celkan yaptığı, Nilüfer Kent Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı, dünyaca ünlü bir klasik olan Nora: Bir Bebek Evi’ni izledi.

Nilüfer Kent Tiyatrosu,  Şubat ayı boyunca oyunu izlemek isteyen kadın derneklerinin üyelerini ağırlamaya devam edecek.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kadın dernekleri tiyatroda- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  AFAD’a 45 bin gönüllü ordusu- Güncel Haberler MetLife Benimle Hediye Yağmuru kampanyasının talihlileri belli oldu – Güncel Haberler Ramazan sofralarında bağışıklık dostu lezzetler Derin doku kanserlerine cerrahi müdahalesiz tedavi yöntemi Boğaziçi’nde geliştiriliyor Büyükşehir’den çevre ve doğa dostu örnek bir proje daha – Güncel Haberler Başkan Gürün, “Bodrum’un En Az 30 Yıllık Altyapı İhtiyacını Ortadan Kaldırıyoruz”- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat