Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Karabağlar’da “Arşivler ve Hakikatlar” konuşuldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Karabağlar’da “Arşivler ve Hakikatlar” konuşuldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Başkan Selvitopu bilginin önemine dikkat çekti.

 

28 Mart – 03 Nisan 2022 tarihleri arasında kutlanan 58. Kütüphane Haftası kapsamında Karabağlar Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikler  “Arşivler ve Hakikatlar” konulu panelle sona erdi. Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahattin Yalçınkaya, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Levent Kutlutürk'le Karabağlar Belediyesi Arşiv Müdürü Hatice Gümüş, bu konudaki bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

 

Karabağlar Belediyesi Muzaffer İzgü Salonu'nda gerçekleştirilen paneli, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Türk Kütüphaneciler Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Erken ve dernek üyeleri, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, meclis üyeleri, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileri ilgiyle izledi.

 

Başkan Selvitopu, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada bilginin önemine dikkat çekerek, “Geçmişe baktığımızda, gelişmemiş, bilgisiz toplumların daha kolay yönetileceği gerçeğinden hareketle, insanların bilgiye ulaşmaları engellenmek istenmiştir. Bu nedenle kütüphaneler, kitaplar yakılmıştır. Kütüphane Haftası'nda yapılan etkinliklerle tüm bu sorunları ve gelecek kuşaklara nasıl bir Türkiye bırakmamız gerektiğini ayrıntılarıyla konuşma olanağı buluyoruz. Bu nedenle Türk Kütüphaneciler Derneği ve emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Daha sonra gerçekleştirilen panelde Doç. Dr. Bahattin Yalçınkaya,  Dr. Levent Kutlutürk ve Hatice Gümüş, arşivlemenin tarihsel süreci ve günümüz teknolojileriyle ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Gümüş, Karabağlar Belediyesi'ndeki dijital arşiv çalışmalarının hızla devam ettiğini vurguladı. Doç. Dr. Yalçınkaya ve Dr. Kutlutürk de, konuya verdiği önem nedeniyle Başkan Selvitopu'na teşekkür etti.

 

Doç. Dr. Yalçınkaya, tüm belediyelerin bu konuya özel bir ilgi göstermesi gerektiğini vurgulayarak, “Umarım aydın, okuma kültürüne sahip, bilgi ve belgeyi özgün bir şekilde saklamayı becerebilen bir nesil yetiştirebiliriz” dedi.

 

Panelin sonunda Başkan Selvitopu konuşmacılara teşekkür plaketi verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Karabağlar’da “Arşivler ve Hakikatlar” konuşuldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Yabancıların konut ilgisi bitmiyor- Güncel Haberler Pazarlamada Hiper-Kişiselleştirme Dönemi- Güncel Haberler 11 Kasım 2022 Cuma Reyting sonuçları açıklandı! Şok Gelişme! Ak Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi Fonu ile Türkiye’nin ihracat gücüne yatırım fırsatı- Güncel Haberler realme’nin Son Teknolojiye Sahip Ürünleri realme 8 Pro ve GT Türkiye’de!- Güncel Haberler DEÜ, Türkiye Akademik Arşivi’nde ilk 5’te yer alıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat