Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu Öykü ve Oyun Yazma Yarışması sonuçlandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu Öykü ve Oyun Yazma Yarışması sonuçlandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Yoğun biçimde sürdürdüğü kültür ve sanat çalışmalarında, değişik dallarda düzenlediği yarışmalara da yer veren Karşıyaka Belediyesinin “Sancar Maruflu Öykü ve Oyun Yazma Yarışması” sonuçları açıklandı. Büyük ilgi gören yarışmaya, yurdun değişik yerlerinden çok sayıda yapıt gönderildi ve içlerinden 10 çalışma ödüle, 8 öykü yayınlanmaya değer görüldü.

 

Feyza Hepçilingirler, Öner Yağcı, Sadık Aslankara, Ahmet Önel ve Fergun Özelli’den oluşan Seçici Kurul “Öykü” dalında verilecek ödülleri, yazarları ve yapıtlarıyla şöyle belirledi:

Birincilik Ödülü: Başar Yılmaz “Pencere”,

İkincilik Ödülü: Sema İşisağ Üçüncü “An-Zaman-Devran”,

Üçüncülük Ödülü: Zekeriya Şimşek “Kör Göze Toprak”,

1.Mansiyon: Buket Uçar “Mucize”,

2.Mansiyon: Elmas Özer Koç “Güneş İzmir”.

Yayınlanmaya Değer Görülen Öyküler:

Hakan Unutmaz “İqbal Mesih Posteri ve İki Elle Tutulacak Güvercinler”, Esra Kahya “Ne Var Ne Yok Dışarıda”, Demet İpek “Temele İnmek”, Metin Boztepe “Otogar”, Muhsin Hançer “Balkon”, Aleyna Coşkun “Hayata Şehir Kala”, Ali Kaya “Bir Zamanlar Karşıyaka-Konak Arası”, Ruşen Ergün “Işıl’ın Kent Yolculuğu”.

 

Füsun Demirel, Hülya Savaş, Füsun Ataman, Yusuf Köksal ve Haluk Işık’tan oluşan Seçici Kurulun, “Oyun” dalında belirlediği sıralama da aşağıdaki yazarlardan ve yapıtlardan oluştu:

Birincilik Ödülü: Hüseyin Erdoğan “Adını Sen Koy”,

İkincilik Ödülü: Davut Yavuz Arkın “Kent İstasyonu”,

Üçüncülük Ödülü: Abdülkadir Bozkurt “İzmir Underground”,

1.Mansiyon: Nural Uslu “Manolya Ağacı”,

2.Mansiyon: İlhan Soytürk “Kayıp İnsanlar”.

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay yarışma ve sonuçları hakkında şunları söyledi:

“Yerel yönetim anlayışımızda, geleneksel belediyeciliğin ötesine geçerek, Karşıyaka’mızı “kültür-sanat kentine” dönüştürmek ana hedeflerimizdendir. Yarattığımız koşul ve olanaklarla, yeni sanatçıları ve yapıtlarını ülkemize ve yeryüzüne kazandırmaya çalışıyoruz. Yaşam kalitesi ve toplumsal gelişmişlik düzeyi yanında, kentimizin dününde ve bugününde onurla yer almış sanat insanlarını anımsayacak olursak, Karşıyaka’ya yakışan da budur. Bu düşünceyle sanatın her dalında buluşmalar, ödüller, yarışmalar düzenleyerek, bir yandan farkımızı ortaya koyuyor, bir yandan üstümüze düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. İzmir’imizin ve Karşıyaka’mızın simge adlarından Sancar Maruflu’nun büyük hatırasına ithaf ettiğimiz öykü ve oyun yarışmasıyla, önemli bir adım daha atmanın, edebiyat ve tiyatro alanına yepyeni yapıtlar kazandırmanın sevinci içindeyiz. Yarışma temasının “kent, kentlilik kültürü ve bilinci” olarak seçilmesi, yarışmamızı daha da önemli kılıyor. Özverili emekleri ve titizlikleriyle yarışmamızın seçici kurullarını oluşturan değerli sanatçılarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. Yoğun ve yorucu bir süreçten sonra belirledikleri yapıtlarla, bir yandan değişik sorunlar içinde bunalan sanat dünyamıza yepyeni değerler kazandırdılar, bir yandan da umutlarımızı tazelediler. Bu uğurda çalışmaya asla ara vermeyecek, sanatın değişik dallarında emek verenleri onurlandırmayı sürdüreceğiz. Başta ödüle değer görülenler olmak üzere, yarışmamıza katılan her yazarımızı yürekten kutluyorum.”

 

“Sancar Maruflu Öykü ve Oyun Yazma Yarışması”nın ödül töreni, “27 Mart Dünya Tiyatro Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında, 26 Mart 2022’de Belediye Tiyatrosunun “Fosforlu Cevriye” oyununun öncesinde yapılacak. Karşıyaka Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ödül alan ve yayınlanmaya değer görülen yapıtların kısa sürede basılacağı, birincilik ödülüne değer görülen oyunun Belediye Tiyatrosu repertuvarına alınacağı, ödüllü oyunların Devlet Tiyatrolarına ve ülkemizdeki büyükşehir tiyatrolarına gönderileceği belirtildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu Öykü ve Oyun Yazma Yarışması sonuçlandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Tavuk eti üretimi 199 bin 200 ton, tavuk yumurtası üretimi 1,59 milyar adet olarak gerçekleşti- Güncel Haberler 1 Milyon TL’den Fazla Bağış Toplayan TEGV 5.055 Çocuğu Daha Eğitim Desteğine Kavuşturacak- Güncel Haberler Sporla beş ayda sağlığına kavuştu- Güncel Haberler 28 Eylül Çarşamba Reyting sonuçları çıktı! Bir Peri Masalı mı, Mükemmel Eşleşme mi, MasterChef Türkiye mi lider? Erken Menopozda Doğurganlığı Korumak Mümkün: Yumurta Dondurma Yöntemi- Güncel Haberler Ömer Öcal Mozaik Sanat Topluluğu’ndan anlamlı konser- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat