Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Karşıyaka’da ödül gecesi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Karşıyaka’da ödül gecesi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Karşıyaka Belediyesi 2022 Sancar Maruflu Öykü ve Oyun Yazma Yarışması’nda dereceye giren eserlerin sahipleri düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Dereceye giren ve yayınlanmaya değer görülen eserler kitaplaştırılacak.

 

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen ve Sancar Maruflu’nun nam-ı diğer İzmir Baba’nın anısına ithaf edilen Karşıyaka Belediyesi 2022 Sancar Maruflu Öykü ve Oyun Yazma Yarışması’nda ödüller sahipleriyle buluştu. Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yöneticileri, Karşıyaka Belediye Başkan Vekili Suat Okal, Belediye Başkan Yardımcısı Berkhan Alptekin, Sancar Maruflu’nun aile üyeleri, Karşıyakalı şairler, yazarlar ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Feyza Hepçilingirler, Öner Yağcı, Sadık Aslankara, Ahmet Önel, Fergun Özelli, Füsun Demirel, Hülya Savaş, Füsun Ataman, Yusuf Köksal ve Haluk Işık’ın bulunduğu seçici kurul, yarışmaya başvuran yaklaşık 200 öykü ve 50 dolayında tiyatro eserini titizlikle inceledi. Uzun, yorucu ama bir o kadar da keyifli geçen değerlendirme sürecinin ardından her iki dalda da ilk 3 derece ve 2 mansiyon ödülüne değer görülen eserler belirlendi; ödüller törenle sahipleriyle buluştu.

 

 

FOSFORLU CEVRİYE SAHNELENDİ
Törende ailesi adına konuşan Sancar Maruflu’nun oğlu Cevat Ziya Maruflu, düzenlenen yarışmanın babalarının adına ithaf edilmesinden onur duyduklarını belirterek, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a Karşıyaka’ya verdiği değer, sanata verdiği destek ve gösterdiği vefa için teşekkür etti. Gece tiyatro oyuncusu Hasan Canberk Kaygan tarafından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Ulusal Bildirisi’nin okunmasının ardından, Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nun sahnelediği Fosforlu Cevriye müzikali ile devam etti.

 

ÖDÜL ALAN ESERLER KİTAP OLACAK
Ödül alan 10 eser ile seçici kurulun yayınlanmaya değer gördüğü 8 eser olmak üzere toplam 18 eser yakında Karşıyaka Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak, Karşıyaka ve Türkiye’nin sanat belleğine armağan edilecek. Birinci olan tiyatro eseri ise ilk kez Karşıyaka Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenecek.

Oyun Dalında Ödüller;

 

1. Hüseyin Erdoğan “Adını Sen Koy”- Ödül: 15 bin Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

2. Davut Yavuz Arkın “Kent İstasyonu” – Ödül: 10 bin Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

3. Abdülkadir Bozkurt “İzmir Underground” – Ödül: 7 bin 500 Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

1. Mansiyon –  Nural Uslu “Manolya Ağacı” – Ödül: 1500 Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

 

2. Mansiyon – İlhan Soytürk “Kayıp İnsanlar” – Ödül: 1500 Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

 

Öykü Dalında Ödüller;

 

1. Başar Yılmaz “Pencere” – Ödül: 7 bin 500 Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

2. Sema İşisağ Üçüncü “An-Zaman-Devran” – Ödül: 5 bin Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

3. Zekeriya Şimşek “Kör Göze Toprak” – Ödül: 2 bin 500 Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

1. Mansiyon –  Buket Uçar “Yaşamak Güzel Şey Veronika” – Ödül: 1500 Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

2. Mansiyon – Elmas Özer Koç “Güneş İzmir” – Ödül: 1500 Türk Lirası ve Karşıyaka Belediyesi Heykel Kitabı

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Karşıyaka’da ödül gecesi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Öğrenci Yemeğinde Canlı Müzik Keyfi- Güncel Haberler Dönüşüm Yaşam Köyü’nden Başlayacak- Güncel Haberler Hepsiburada’nın yeni sanat platformu SanatBurada, özel bir sergiyle Contemporary İstanbul’da sanatseverlerle buluştu- Güncel Haberler Ekranın güzel gezginleri dikkat çekti- Güncel Haberler Enerjik Destek” Projesi enerjisini kadınlardan aldı Spotify dünya genelinde ve Türkiye’de 2021 yazının en çok dinlenen şarkı ve podcast’lerini açıkladı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat