Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kartepe Teleferik ihalesinde son teklifler alındı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kartepe Teleferik ihalesinde son teklifler alındı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Büyükşehir, Kartepe Teleferik Projesinde son ihaleyi gerçekleştirdi. Daha önce yeterlilik ihalesinde dosyaları kabul edilen 3 firma son tekliflerini verdi

 

Kartepe Teleferik ihalesinde son teklifler alındı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Sanayi İşbirliği Programı (SİP) kapsamında yapılacak Kartepe Teleferik Hattı Projesi’nde ilk ihale aşaması geçtiğimiz yılın kasım ayında gerçekleşmişti. Yeterlilik ihalesinde teleferik hattı için dosya veren 3 firmanın evrakları onaylanmıştı. Firmalara teknik şartname ve fiyat teklifleri için ikinci ve üçüncü ihalenin gerçekleştirileceği ifade edilmişti. Firmalarla ikinci görüşme de yapılarak teknik detaylar değerlendirildi. İhale sürecinin üçüncü aşamasında Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binasındaki meclis salonunda 3 firmanın yeni teklifleri alındı.

 

İHALE İKİ OTURUMLU YAPILDI

Büyükşehir tarafından kasım ayında yapılan ön yeterlilik ihalesine Leitner AG/SpA, Grant Yapı Teleferik ve Bartholet Maschinensau AG+Kırtur Turizm ortaklığı dosya vermişti. Büyükşehir, 25 Ocak Salı günü iki oturum halinde düzenlediği son ihalede daha önce dosya veren 3 firmadan yeni tekliflerini istedi. İhalenin sabah yapılan ilk oturumunda Bartholet AG+Kır Tur ortaklığı 399 milyon ile en düşük teklifi verdi. Öğleden sonra gerçekleşen ikinci oturumda ise en düşük teklif, 318 milyon ile Grand Yapı ve Pam İnşaat ortaklığından geldi.

 

SABAH İLK TEKLİFLER ALINDI

Büyükşehir Hizmet Binasında düzenlenen ihalenin sabahki bölümünde Kartepe Teleferik hattı için daha önce ön yeterlik dosyası veren 3 firmanın teklifleri alındı. İlk oturumda Grand Yapı ve Pam İnşaat ortaklığı 433 milyon TL, Leintner ve SPA ortaklığı 459 milyon 905 bin TL, Bartholet AG ve Kır Tur ortaklığı ise 399 milyon TL teklif verdi.

 

ÖĞLEDEN SONRA İKİNCİ TEKLİFLER GELDİ

İhalenin öğleden sonraki ikinci oturumunda üç firmanın son teklifleri kapalı zarflarda alındı. Bu oturumda ise Grand Yapı+Pam İnşaat ortaklığı 318 milyon TL ile en düşük teklifi verirken, Leintner+SPA ortaklığı 349 milyon TL, Bartholet AG+Kır Tur ortaklığı 328 milyon TL teklif verdi. Firmalara önceki ihalede belirlenen yaklaşık 158 milyon TL olan muhammen bedelin güncellenerek, tekliflerin değerlendirileceği ifade edildi.

 

SAATTE 1500 KİŞİ TAŞIYACAK

Derbent ve Kuzuyayla arasında çalışacak teleferik hattı 4 bin 695 metre olacak. 2 istasyonun yer alacağı teleferik projesinde, 10'ar kişilik 73 kabin hizmet verecek. Saatte 1500 kişi kapasiteli teleferik hattındaki kot mesafesi 1090 metre olacak. Buna göre başlangıç kotu 331, varış kotu ise 1421 metre olacak. İki istasyon arasındaki mesafe 14 dakikada aşılacak. Teleferik hattının 2023'te tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kartepe Teleferik ihalesinde son teklifler alındı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Şirketlerin Dikkatli Olması Gereken 10 Siber Güvenlik Boşluğu- Güncel Haberler Yarının üretim anlayışı bugünden inşa edilebilir- Güncel Haberler Her yıl 1.4 milyon erkeğe prostat kanseri tanısı konuyor- Güncel Haberler Wifi ağlarındaki en yaygın 6 tehlikenin farkındamısınız Türkbeleni Kütüphanesi öğrencileri misafir ediyor Sessiz ortamdaders çalışma imkanı – Güncel Haberler Doktorların anıları içinizi ısıtacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat