Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kartepe’de Türkiye’nin En Güzel Ayvaları Yarıştı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kartepe’de Türkiye’nin En Güzel Ayvaları Yarıştı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen Ayva Festivali’nde renkli görüntüler yaşanırken düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Kartepe Belediyesi tarafından Eşme Sahilinde düzenlenen Ayva Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Kartepe Brelediyesi tarafından düzenlenen “En Güzel Ayva”, “En Güzel Ayva Tatlısı” ve “En Güzel Ayva Yemeği” yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

KARTEPE’DE MUHTEŞEM AYVA FESTİVALİ

Ayva Festivali’nde konuşan Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Orhan Akyüz “Yarışmaya katılan herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl festivalimizde tarım ürünlerinin yanı sıra el standları da yer almaktadır. Gösterilen bu ilgi Kartepemiz için gurur vericidir. Ayva üreticilerimizin her zaman yanında olduk. Her zamanda olmaya devam edeceğiz. Eşme Ayvamız 13 ülkeye ihraç edilmektedir. Ülkemiz ve dünya genelinde eşme ayvamızın geniş yer alması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker “Emek veren üreticilerimize çok teşekkür ediyorum. Tarım çok önemlidir, korunmalı ve desteklenmelidir. Her şey insan için. Kartepe ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından üreticimize her alanda destek verilmektedir. Bu desteklerimiz devam edecektir” açıklamasında bulundu.

 

ÇEŞİT ÇEŞİT AYVA YEMEĞİ

KOÜ Gastronomi Bölümü Mutfak Sanatları Kulübü öğrencileri, festival alanında ayva çorbası, ayva dolması, ayvalı kek gibi farklı yemekleri denerken misafirlerin ilgi odağı oldu. Ayva yemeği kategorisinde de güveçte ayva, ayva pastası, ayvalı kebap gibi birbirinden farklı ve lezzetli yemekler jürinin beğenisine sunuldu. Sosyal medyada yemek fenomeni Şükran Kaymak’da jüriler arasında yer alırken, değerlendirme sonrası festivale katılanların merak ettikleri soruları cevaplandırdı.   

 

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Yarışmasında birinci Ehat Can Tarcan, ikinci Ünran Tarcan ve üçüncü Eray Tarcan, En Güzel Ayva Tatlısı Yarışmasında birinci Zeynep Polat, ikinci Gülsefa Halil ve üçüncü Songül Özdemir, En Güzel Ayva Yemeği Yarışmasında birinci Havin Erçetin, ikinci Gizem Temiz ve üçüncü Sezen Nur Tarcan elde etti. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

 

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU

Eşme Ayva Festivali’nde çocuklar için kurulan oyun gruplarının yanı sıra sokak oyunlarından halat çekme ve çuval yarışmalarında minikler hünerlerini sergilediler. 

 

 

GENÇLER – Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Orhan Akyüz, Eşme Ayva Festivali’ne katılan KOÜ Gastronomi Bölümü öğrencilerine teşekkür belgesi verdi.

 

ŞEKER – Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Tatlısı yarışmasında birinci olan Zeynep Polat’a ödülünü verdi.  

 

FİLİZ – Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Filiz, Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Tatlısı yarışmasında ikinci olan Gülsefa Halil’e ödülünü verdi.

 

KOCA – KOÜ Doç.Dr.Selda Koca, Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Tatlısı üçüncüsü Songül Özdemir’e ödülünü verdi.

 

GELİR – Şef Mehmet Gelir tarafından Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Tatlısı Jüri Özel Ödülü Gülsen Pınar’a ödülü verildi.

 

AKYÜZ – Kartepe Belediyesi Başkan Vekili Orhan Akyüz, Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Yemeği Yarışmasında birinci olan Havin Erçetin’e ödülünü verdi.

 

TOP – AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu Muharrem Top, Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Yemeği yarışmasında ikinci olan Gizem Temiz’e ödülünü verdi.

 

BALABAN – Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Balaban tarafından Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Yemeği yarışmasında üçüncü olan Sezen Nur Tarcan’a ödülünü verdi.

 

ÖZÇELİK – Şef Sami Özçelik tarafından Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Yemeği yarışmasında jüri özel ödülü Güldane Erçetin’e ödülünü verdi.

 

ŞEKERR – Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva Yarışması’nda birinci olan Ehat Can Tarcan’a ödülünü verdi.

 

ABİŞ – KBB Koordinatörü Nihat Abiş tarafından Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva yarışmasında Ümran Tarcan’a ödülünü verdi.

 

YILMAZ – AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz tarafından Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva yarışmasında üçüncü olan Eray Tarcan’a ödülünü verdi.

 

ÇOCUK – Eşme Ayva Festivali’nde çocuklar gönüllerince eğlendiler.

 

JÜRİ – Eşme Ayva Festivali’nde En Güzel Ayva yarışmasına katılan üreticilerin ürünleri titizlikle değerlendirildi.

 

HALAT – Eşme Ayva Festivali’nde halat çekme yarışmasında çocukların yanı sıra büyüklerde gönüllerince eğlendiler

 

ÇUVAL – Eşme Ayva Festivali’nde çocuklar çuval yarışmasında hünerlerini sergilediler.

 

MEHTER – Eşme Ayva Festivali’nde Kartepe Belediyesi Çocuk Mehter Takımı gösterisi büyük ilgi gördü

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kartepe’de Türkiye’nin En Güzel Ayvaları Yarıştı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Çağla Şikel’den Özge Ulusoy’a ünlü modeller Duman Ajans’la yürüdü- Güncel Haberler 12 ülkeden 50 sanatçının katılımıyla “Öteki Hikâyeler” sergisi santralistanbul’da- Güncel Haberler Karakayalı: Tarıma Yatırım, Yarına Yatırım- Güncel Haberler TYT’de Türkçe Belirleyici Olacak- Güncel Haberler QNB Finansbank’tan Servis Bankacılığı- Güncel Haberler “Asya” ve “Mavi Gökyüzü” VakıfBank Kültür Yayınları’ndan çıktı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat