Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Katılım Bankaları ve Fintek Şirketleri Katarlı Yatırımcılarla Buluştu – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Katılım Bankaları ve Fintek Şirketleri Katarlı Yatırımcılarla Buluştu – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi, Katarlı yatırımcılara ülkemizin fintek ve katılım finans ekosistemlerinin tanıtılması amacıyla çevrim içi bir seminer düzenledi. Katar Finans Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen webinarda, 20 Türk fintek şirketi ve 3 katılım bankası 300’den fazla katılımcıyla buluştu. 

 

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi (CBFO) koordinasyonunda, Katar Finans Merkezi iş birliğiyle “FinTech and Digital Participation Banking: Turkish Solutions and Opportunities in Qatar” başlıklı webinar düzenlendi. Ülkemizin fintek ve katılım finans ekosistemlerinin yurt dışı yatırımcılara tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen çevrim içi buluşmada, 20 Türk fintek şirketi ve 3 katılım bankası sunumlarıyla Katarlı yatırımcılarla bir araya geldi. 300’den fazla katılımcının ilgi gösterdiği etkinlikte, Türkiye’nin hem katılım finans hem de fintek alanında önemli bir potansiyel taşıdığı vurgulandı.

 

23-24 Şubat’ta düzenlenen seminerde, önemli stratejik iş birliklerinin tohumları atıldı. Türkiye’nin finans sektörü kabiliyetlerini yurt dışında tanıtmak amacıyla CBFO’nun başlattığı çevrim içi seminer serisinin, önümüzdeki dönemde farklı ülkelerle de devam edeceği belirtildi. 

 

Etkinlikte konuşan CBFO Başkan Yardımcısı Murat Ali Çengelci, Türk katılım bankalarının dijitalleşmeye ayak uydurarak, yakın zamandaki önemli gelişmeleri ve teknolojileri benimsemede aktif bir rol oynadığını belirtti.

 

‘Dijital bankacılık yatırımları olmazsa olmazımız’

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Bankacılık Hizmetleri Yöneticisi Sevcan Ekmen de webinar kapsamında gerçekleştirdiği sunumunda, katılım bankacılığı tarafında müşteri tercihlerinde dijitale yönelimin 2021 yılında 22 yükseliş gösterdiğini vurguladı. Bu yönüyle, yakın gelecek için dijital bankacılıkta sektörün önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Ekmen; “Teknoloji altyapısına ve dijital bankacılık işletim modeline yatırım yapmak, müşteri beklentilerinin karşılanması yönünde artık kurumlarımız için olmazsa olmazların başında yer alıyor. Bu bağlamda; bankalarımızın özellikle açık bankacılık, yapay zekâ, ar-ge ve kuluçka merkezleri ile blockchain tabanlı ürün ve hizmetlere yatırımlar yaptıklarını görüyoruz” dedi.

 

Hedef, teknoloji destekli çözümler ile müşteriye en hızlı hizmeti sunabilmek

Albaraka Türk-Insha Ventures, Kuveyt Türk ve Vakıf Katılım temsilcileri de etkinlik kapsamında yaptıkları sunumlarda; dijital bankacılıkta teknoloji destekli yenilikçi çözümler ile sağladıkları avantajlar hakkında bilgi vererek; müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini en hızlı şekilde karşılamak için analitik bakış açısıyla çözümler geliştirdiklerine vurgu yaptı.

 

 Seminerde; CBFO Başkan Yardımcısı Necip Fazıl Kaymak, Katar Finans Merkezi Finansal Sektör Ofisi Müdürü Henk Hoogendoorn, Katar FinTech Hub adına Hasan Askari, Qatar Development Bank Yatırım Analisti Ahmed Ebaidullah ve CBFO finteklerden sorumlu Proje Müdürü Melih Turan da finteklerin ve katılım bankacılığının dijital yol haritasının perspektifini değerlendirdikleri konuşmaları ile katılımcıların büyük ilgisini çekti. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Katılım Bankaları ve Fintek Şirketleri Katarlı Yatırımcılarla Buluştu – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Başkan Tokat, Müjdeli Haberi Verdi Kanayan Yara Su’ya Çözüm Bulundu- Güncel Haberler Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde Çukurcuma müzayedeleri başladı- Güncel Haberler Basmane’de büyük dönüşüm: Silahhane’den Sanathane’ye- Güncel Haberler Şevval Şahin: “Miss Turkey final gününde bayıldım” Akbank Private Banking’e Euromoney’den 4 ödül- Güncel Haberler Sağlık Turizmi İçin Her Branştan Tek Hekim Planı Yürürlüğe Girdi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat