Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kazaziye Sanatı Çankaya’da Can Buluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kazaziye Sanatı Çankaya’da Can Buluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Çankaya Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Çankaya Evleri kaybolmaya yüz tutan mesleklere yeniden can veriyor.

 

Çankaya Evlerinde verilen kurslar büyük ilgi görüyor. Bilkent Çankaya Evi’nde Kazaziye dersi alan kursiyerler hem eski bir sanatı canlandırıyorlar hem de  kendilerine yeni kazanç kapıları açıyorlar.

 

Kazaziye Öğretmeni Fatma Ercan eşliğinde  saç teli inceliğinde 0,08 micron gümüş ipliği işleyerek tarihi binlerce yıl  öncesine dayanan kazaziye sanatını canlandıran kursiyerler, hobi olarak başladıkları derslerde aşama kaydedince kazanç kapısı olarak da değerlendirdiler. Önce yakın çevre ve akrabalardan oluşan müşteri portföyünün zaman içerisinde  genişlediğinden söz eden kursiyerler  internet üzerinden yurtdışına da satış gerçekleştirmeye başladılar.

 

EL SANATLARI DERSİNDEN İNTERNET SATIŞINA  

Yakın arkadaşının önerisiyle kursa kayıt yaptıran Zeynep Hanım,  yakın çevresinden gelen talepler üzerine satışa başladığını daha sonra ise yardım dernek ve vakıfları yararına  düzenlenen kermeslere  ürün verdiğini söyledi. Kendi markalarını oluşturup internet üzerinden satışlara başladıklarını da belirten Zeynep Hanım, İngiltere’ye kazaziye satışı  yaptıklarını ifade etti. İngiltere’de gerçekleştirilen at yarışlarında geleneksel kıyafetlerle katılan kadınların şapkalarını süsleyen çiçeklere kazaziye tasarımlarının büyük talep aldığını söyledi.

Çankaya Belediyesince düzenlenen kadın emeği festivallerinde önemli bir satış yaptıklarını  dile getiren kursiyerler Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e  ve Çankaya Evleri çalışanlarına teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kazaziye Sanatı Çankaya’da Can Buluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Lipton Doğu Karadeniz’de Çay Hasadına Başladı- Güncel Haberler Arıza Dizisi Oyuncuları İsimleri! Tolga Sarıtaş Kimdir? Ayça Ayşin Turan Kimdir? D&R’ın Muğla’daki yeni mağazası İclal Aydın’ın imza günü ile açıldı- Güncel Haberler Dijital Dolandırıcılara Dikkat Sahte Reklamlar Üzerinden Yaş Grupları Hedefleniyor- Güncel Haberler Türkiye Veri Bilimi Alanında Stratejisini Belirlemeli- Güncel Haberler Başkent Kültür Yolu Festivali En Sevilen Opera ve Baleleri Ağırlayacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat