Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

KBB Oda Orkestrası’nda Kasım heyecanı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » KBB Oda Orkestrası’nda Kasım heyecanı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kasım’da İzmit ve Gebze’de konser verecek olan Büyükşehir Konservatuvarı Oda Orkestrası, İzmit Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda provalarını sürdürüyor

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Oda Orkestrası Engin Şen şefliğindeki ikinci büyük konseri için hazırlıklarına başladı. Orkestra geçtiğimiz Mayıs ayındaki ilk konserinde muhteşem bir performans sergilemiş ve klasik müzik severlerden büyük beğeni görmüştü. Başarılı orkestra ikinci konserini Kasım ayında verecek. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Solist Arp Sanatçısı Çağatay Akyol, Borusan Quartet ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Viyola Grup Şefi Efdal Altun’un solist olarak yer alacağı konser, İzmit ve Gebze’de gerçekleştirilecek. İlk konser 13 Kasım Pazar günü Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde, ikinci konser ise 14 Kasım Pazartesi günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde verilecek.

 

PROVALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Şef Engin Şen yönetimindeki KBB Oda Orkestrası, İzmit Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda provalarını sürdürüyor. Keman, viyola, viyolonsel, klarnet ve flüt enstrümanlarından meydana gelen Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Oda Orkestrası, 25 üyeden oluşuyor. Oda Orkestrası içerisinde müzik öğretmenleri, Büyükşehir Belediye Konservatuarı öğrenci ve eğitmenleri ile müzik bölümü mezunları bulunuyor. Tüm Oda Orkestrası üyelerinin, hayatlarının bir döneminde Kocaeli’nde yaşamış olmaları ise ortak özellikleri arasında yer alıyor.

 

MUHTEŞEM BİR REPERTUAR DİNLEYİCİSİNİ BEKLİYOR

Orkestra 13-14 Kasım tarihlerindeki konserlerinde Barok Dönemden günümüze kadar uzanan son derece keyifli ve uzun yıllar akıllardan çıkmayacak bir repertuar sunacak. Konserde halk ozanlarımıza ait ezgilerin yanı sıra ünlü klasik besteciler; George Frideric Handel, Wolfgang Amadeus Mozart, George Philipp Teleman’ın en önemli eserleri seslendirilecek.

 

TÜRKİYE’NİN YETİŞTİRİĞİ İKİ ÖNEMLİ MÜZİK İNSANI

Öte yandan KBB Oda Orkestrası’nın müzik severler tarafından heyecanla beklenen konserinde, iki önemli müzik insanı yer alacak. Türkiye’nin tek arp sanatçısı olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Solist Arp Sanatçısı Çağatay Akyol ile Borusan Quartet ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası Viyola Grup Şefi Efdal Altun, Oda Orkestrası’na solist olarak eşlik edecek.

 

İLK KONSER HALA HAFIZALARDA

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Oda Orkestrası’nın 31 Mayıs Salı günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde verdiği ilk konser hala klasik müzik severlerin hafızalarında. Orkestra, ilk konserinde ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atmış ünlü müzisyenler Çağ Erçağ (viyolonsel) ve Bülent Evcil’e (flüt) eşlik etmişti. 1300 kişilik salonu tamamen dolduran klasik müzik severler, Oda Orkestrası’nın muhteşem performansını dakikalarca ayakta alkışlamıştı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

KBB Oda Orkestrası’nda Kasım heyecanı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Kanal İstanbul’a Hayır Diyoruz!- Güncel Haberler Turkcell Platinum İstanbul Night Flight Konserleri, Star Yağmuruna Devam Ediyor- Güncel Haberler Genç beyinlerle tazeleniyorlar- Güncel Haberler Kemer Belediyesinden Ücretsiz Wİ-Fİ Hizmeti- Güncel Haberler FilmBox Arthouse Haziran Ekranlarında Roberto Rossellini ile İtalyan Rüzgarı Emirates, Tayland’da turizmi teşvik etmek için ülkenin Turizm Otoriyesiyle ile anlaşma imzaladı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat