Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Keçiören Sanat Galerisi Sanatseverleri Bekliyor 15 Kasım’a Kadar Açık- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Keçiören Sanat Galerisi Sanatseverleri Bekliyor 15 Kasım’a Kadar Açık- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Neşet Ertaş Sanat ve Gösteri Merkezi’nin sergi salonunda Osmanlı ve modern sanat eserlerinin karması niteliğindeki eserlerden oluşan ‘Keçiören Sanat Galerisi’nin açılışı bugün gerçekleştirildi.

 

Sanat Tarihi Araştırmacısı Mine Erbek küratörlüğünde 9 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen Sanat Galerisi’nin açılışına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Ankara Vali Yardımcısı Elif Nur Bozkurt Tandoğan, AK Parti Genel Merkez Çevre Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Eyüp Gökhan Özekin, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan ve sanatseverler katıldı.

 

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok açılışta yaptığı konuşmada, “Muhteşem eseler var burada. Bu eserler sanatçılarımızın sanatçılığını, sanatkârlığını gösteriyor.  Zaman, emek, dikkat gerektiren eserler var sanat galerimizde. Öyle bir emek gerektiriyor ki, her eserin doğuşunun bir hikâyesi var, gönüllerdeki yeri var. Zengin ve derin kültürümüzün devamını sağlamak için elimizden geleni yapmalıyız. Tarihimize ve kültürümüze sahip çıkmalıyız. Üstün bir sanat var burada. Sanat Tarihi Araştırmacısı Mine Erbek Hanımefendiye serginin açılmasındaki emeğinden dolayı teşekkür ediyorum. Buraya eserleriyle katılan tüm hocalarımıza sanat yaşamlarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Başkan Altınok, yeni nesillere Türk kültür ve sanatının anlatılması gerektiğini de vurgulayarak şunları söyledi:

 

“Milletleri millet, devletleri devlet yapan kültürleri vardır. Biz aşağılık kompleksine kapılıyoruz. Çok engin, derin, zengin bir tarih, kültür ve medeniyete sahibiz. İnsanlığa sanat, kültür, mimari alanında çok şey verdik. Fransız ve Çin mutfağı zengin denir, esasında bizim kalemimiz olamazlar. Bu değerlerimizi yeni nesillere anlatmamız lazım. Kültürümüzün zenginliğinden, medeniyetimizden maalesef haberdar olmayan gençlerimiz var. Sosyal medya ekranına sıkıştırılmış bir nesil var. Atatürk, ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’ diyor. Bu bakımdan sanatımıza sahip çıkacak gelecek nesillerimize aktaracağız.”

 

AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam ise son 20 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde sanata ve sanatçıya büyük destekler verildiğini söyledi.

 

Açılışta, protokol konuşmalarının ardından galerideki sanat eserleri tek incelenerek sanatçılar tebrik edildi.

 

Seramik, takı, tesbih, teship, gümüş işlemeciliği, Anadolu kadın ve gelin başlıklarından oluşan 240 eser 15 Kasım’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. ​

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Keçiören Sanat Galerisi Sanatseverleri Bekliyor 15 Kasım’a Kadar Açık- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

4 Nisan Pazartesi Reyting sonuçları açıklandı mı? Üç Kuruş MU? Alparslan Büyük Selçuklu mu? Hakim mi? Mudanya’da Mütareke’nin 100. Yılına Yakışan Kutlama – Güncel Haberler Bodrum’da Kenan Doğulu Rüzgarı ORGANICS by Red Bull ile esti- Güncel Haberler Didim Amfi Tiyatro’da Sıla Rüzgarı- Güncel Haberler Mudanya’da Marketlere Stokçuluk Denetimi- Güncel Haberler Başkan Çerçioğlu: Çanakkale Zaferi, Bir Kahramanlık Destanıdır- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat