Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Keçiören’de 11 Ülkenin Katılımıyla Uluslararası Nevruz Bayramı Kutlaması- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Keçiören’de 11 Ülkenin Katılımıyla Uluslararası Nevruz Bayramı Kutlaması- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Keçiören’de 11 Ülkenin Katılımıyla Uluslararası Nevruz Bayramı Kutlaması- Güncel Haberler

Keçiören Belediyesinin ev sahipliğinde 11 Türk dünyası dostu ve kardeş ülkenin katılımıyla Uluslararası Nevruz Bayramı Kutlama Töreni düzenledi.

İlçedeki Türk Dünyası Meydanı’nda düzenlenen kutlamalarına Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, Türksoy Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alisher Agzamkhodjaev, Afganistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı M. Musaddiq Faqiri, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Rashad Mammadov, Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Kırgız Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ankara Maslahatgüzarı Hanif Dauti, Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dmitri Croitor, Tacikistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçi Müsteşarı Parviz Sodiqi, Türkmenistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev ve büyükelçiliklerin temsilcileri katıldı.

Kutlamalar Nevruz duasının okunmasıyla başlarken daha sonra 11 ülkeye özgü halk dansçıları sahne aldı. Geleneksel halk oyunlarıyla birbirinden keyifli gösteriler sunan halk oyunları ekipleri coşkulu bir görsel şölene imza attılar.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve büyükelçiler geleneksel yumurta tokuşturma etkinliğinin ardından örs üzerinde çekiç ile demir döverek alanda yakılan ateş üzerinden de atladılar.

Türk Dünyası Meydanı’na kurulan geleneksel Türk çadırlılarını da gezen protokol, Türk mutfağına ait lezzetleri vatandaşlara ikram ettiler.
 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Keçiören’de 11 Ülkenin Katılımıyla Uluslararası Nevruz Bayramı Kutlaması- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Geç Kalanlar” Beylikdüzü’nde ayakta alkışlandı- Güncel Haberler Sosyal “Girişimcilik ve İnovasyon” Vazgeçilemez Olacak- Güncel Haberler Yılın İlk Ayında 4.700 Noktada Denetim- Güncel Haberler Beni Sev Filminin Afişi ve Fragmanı Yayınlandı Saray Belediyesi’nden Cengiz Topel İlkokulu’na anlamlı hediye- Güncel Haberler Tam 31 yıl sonra ilk ameliyat 14 Mart Tıp Bayramı’nda gerçekleşiyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat