Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kitap Limanı’nda özgür basın konuşuldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kitap Limanı’nda özgür basın konuşuldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Gemlik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Gemlik Kitap Limanı, kitapseverleri ünlü yazarlarla buluşturmaya devam ediyor. Kitap Limanı’na son olarak gazeteci yazarlar Özlem Gürses ve Berkant Gültekin katıldı.

 

Geçtiğimiz hafta kapılarını 3. kez açan Gemlik Kitap Limanı, Gemlik ve çevre ilçelerden kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor. Her yaştan okurların ziyaret ettiği fuara Gemlik’teki okullardan öğrenciler de gruplar halinde katılıyor.

 

Bir haftadır açık olan fuara şimdiye kadar 15 farklı program gerçekleştirildi. Ünlü illüzyonist Sermet Erkin’in çocuklar için gerçekleştirdiği gösterisi ile başlayan fuarda Ercan Kesal, Ünsal Ünlü, İnci Aral, Mine Söğüt, Pelin Batu, Seda Selek, Levent Üzümcü, Nasuh Mahruki, Zeynep Altıok, Şükrü Erbaş gibi sevilen gazeteci ve yazarlar konuk oldu.

 

Fuarın Perşembe günü gerçekleşen programlarında ise gazeteciler Özlem Gürses ve Berkant Gültekin okurlarıyla bir araya geldiler. Medyada sansür konusunun konuşulduğu söyleşide “Dezenformasyon Yasası”nın ifade ve haber özgürlüğünü engelleyip engellemeyeceği masaya yatırıldı. Gazeteciler, bir saatten fazla süren söyleşide dinleyenlerin de sorularını yanıtladılar. Gürses ve Gültekin, programın ardından kitaplarını imzaladılar.

 

Başkan Sertaslan: “Farklı bakış açılarını bir araya getiriyoruz”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da söyleşiyi ilgiyle takip etti. Gemlik Kitap Limanı’nda farklı bakış açılarını bir araya getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Bizler, gazetecilerin, yazarların kendilerini ifade edebilecekleri ortamları sağlamak, onları dinlemek ve eleştirilerini dikkate almakla yükümlüyüz. Toplumlar, insanların düşüncelerini, birbirlerine zarar vermeden, özgürce ifade edebildikleri sürece gelişir. Gemlik’te bu ortamı sağlamaktan dolayı çok mutluyuz. Kitap fuarımız Pazar akşamına kadar kitapseverlerin ziyaretlerine açık olacaktır. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kitap Limanı’nda özgür basın konuşuldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

İbradı’da dağıtılan ata tohumları hasada hazır- Güncel Haberler En Çok İzlenen Diziler! 24 30 Ekim 2022 Haftalık Reyting sonuçları Canik’te Muhteşem Fetih Gecesi- Güncel Haberler İzmit’in 2021 Kültür Hikayesi herkesi büyüledi! Abdi İbrahim, sürdürülebilirlik ödüllerine yenilerini ekledi- Güncel Haberler Marmara Flüt Orkestrası’ndan Muhteşem 19 Mayıs Konseri- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat