Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Koçtaş’tan Geri Dönüşüm ve İleri Dönüşüm Önerileri- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Koçtaş’tan Geri Dönüşüm ve İleri Dönüşüm Önerileri- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Koçtaş’tan Geri Dönüşüm ve İleri Dönüşüm Önerileri- Güncel Haberler

Koçtaş, sürdürülebilir yaşama katkıda bulunmak isteyenlere geri dönüşüm ve ileri dönüşüm önerileri sunuyor. Kolay uygulanabilir çözüm önerileriyle öncelikle evlerden başlayarak dünyanın geleceğine katkıda bulunmak mümkün…

 

Yaşam alanları için tüm ihtiyaçları tek adreste buluşturan Koçtaş, evlerinden başlayarak sürdürülebilir bir yaşama katkıda bulunmak isteyenlere geri dönüşüm önerileri sunuyor. Parlak malzeme ile kaplı kutular, yumurtalık ya da bardak gibi strafordan yapılma eşyalar, seramik mutfak malzemeleri ve bazı plastik oyuncaklar gibi geri dönüştürülemeyen malzemeler için de ileri dönüşüm önerileri yine Koçtaş’ta… Kullanılmayan eşyaları atmak yerine yeniden değerlendirmek olarak tanımlanabilecek ileri dönüşüm ile evlerde hem çevre dostu hem de yaratıcı keşifler yapılabilir. 

 

İhtiyaç duyulan bir eşyayı ileri dönüşüm ile elde etmek; ham madde ve enerji kaynaklarını korumak, geri dönüştürülemeyen malzemeleri çöpe atmak yerine yeniden kullanarak atık azaltmak, karbon emisyonunun azalmasına destek olmak gibi çevreye duyarlı pek çok yarar sağlıyor. Koçtaş uzmanları bir mobilya satın almadan önce evde kullanılmayan mobilyaları incelenmeyi ve eldeki malzemeleri özellikle vintage tarzında eskitme yöntemini kullanarak dönüştürmeyi tavsiye ediyor. Yine giysi, çanta, örtü ve yastık kılıfı gibi eskiyen eşyaları da yeniden dönüştürmek mümkün… Mutfak gibi evlerde atık miktarının yüksek olduğu alanlarda da bir kutu yardımıyla kavanoz, yumurtalık gibi atıkları biriktirerek kullanmak da güzel fikir…  Alışverişlerde de geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen eşyaları tercih ederek doğanın korunmasına destek olunabilir.  Koçtaş uzmanları, satın alınacak ürünlerin etiketlerinde geri dönüştürülmüş ya da geri dönüştürülebilir ifadelerinin olmasına dikkat edilmesini öneriyor. 

 

Evlerde cam, numarası 1 ile 5 arasında olan plastikler, yemek artığı bulunmayan karton, çelik, alüminyum, kağıt ürünleri gibi geri dönüştürülebilir atıkları topladıktan sonra geri dönüşüm kutularına atarak ya da belediye ile temasa geçerek evlerden alınmasını sağlamak da büyük önem taşıyor. Geri dönüşüme uygun olmayan malzemeler için de ileri dönüşümle kendin yap fikirleri hayata geçirilebilir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Koçtaş’tan Geri Dönüşüm ve İleri Dönüşüm Önerileri- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İzmir’de emeklilerden zam isyanı: Sokağa indiler, faturaları yaktılar- Güncel Haberler İtfaiyecilere Nefes Olacak Yeni Çözümler- Güncel Haberler Yeni kız öğrenci yurdu için ilk adım atıldı- Güncel Haberler 16 Mart Çarşamba reyting sonuçlarında birinci kim? 16 Mart reyting sonuçları açıklandı mı? Barış Kafeler Turizm Sezonuna Hazırlanıyor- Güncel Haberler TUYAD Sektör İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat