Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Konyaaltı’nda doludan zarar gören hayvancılara Büyükşehir’den yardım – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Konyaaltı’nda doludan zarar gören hayvancılara Büyükşehir’den yardım – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Yıkılan ağıl ve ahır yeniden yapılıyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı ilçesinde geçtiğimiz hafta etkili olan dolu yağışı nedeniyle ağılı ve ahırı çöken vatandaşların yardımına koştu. 

 

Antalya’da 3 Şubat Perşembe günü sabah 04.00 saatlerinde başlayan yoğun dolu yağışı nedeniyle Konyaaltı ilçesine bağlı Doyran ve Akdamlar Mahallesinde bazı vatandaşların ağıl ve ahırlarında çökme meydana geldi. Akdamlar Mahallesi’nde İsmet Taşkın’a ait ağıl çatısı biriken dolu nedeniyle oluşan yükü taşıyamayınca çöktü. Ağılın altında kalan 46 keçi telef oldu.

 

46 KEÇİ TELEF OLDU

Yaşanan olayın ardından Akdamlar Muhtarı Osman Yılmaz, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak yardım istedi. Bölgeye giden Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri inceleme yaptı. İki ağılından birisinin dolu nedeniyle çöktüğünü söyleyen çoban İsmet Taşkın, “46 keçim telef oldu. İçlerinde anaç keçilerim vardı. Yaralı keçiler de var. Durumları ağır. Sağ olsun muhtarımız Büyükşehir Belediyesi’ni arayıp yardım istedi. Ekipler inceleme yaptı. Ağılımı yeniden inşa edecekler. Teşekkür ediyorum” dedi. 

 

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Doyran Mahallesi’nde ise Hüseyin Karadaş’ın ahırında da çökme meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri yıkılan ahırda da tespit yaptı. Ahırın yerine yenisini inşa etmek üzere çalışmalara başlandı. Hüseyin Karadaş’ın eşi Emine Karadaş Büyükşehir Belediyesi’nin hızlı müdahalesine teşekkür ederek “Sabah uyandığımızda her yer bembeyazdı. Aklımıza hayvanlarımız geldi. Ahırın içerisine girip tüm hayvanları dışarı çıkardık. Olay yaşandıktan hemen sonra Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle iletişime geçtik. Hemen gelerek inceleme ve tespit yaptılar. Ahırımızı yeniden yapıyorlar. Muhittin Böcek Başkanımıza ve emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Konyaaltı’nda doludan zarar gören hayvancılara Büyükşehir’den yardım – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Çocuklarda Düşmeyen Ateş ve Geçmeyen Yorgunluğa Dikkat!- Güncel Haberler Başkan Soyer: Bu hafızayı birlikte yaşatacağız- Güncel Haberler Kanunsuz Topraklar Reytingleri Merakla Bekleniyor! 29 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları Çıktı mı? AŞT ilçe turnesinde- Güncel Haberler “Çocukların Festivali” 22-23-24 Nisan’da Zorlu PSM’de- Güncel Haberler Burak Hakkı “Sorumluluk ve Hayata Hazırlamak”- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat