Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Küçükköy Teferic Şenlikleri’ne 5. Yılında da Yoğun İlgi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Küçükköy Teferic Şenlikleri’ne 5. Yılında da Yoğun İlgi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Geleneksel 5. Küçükköy Teferic Şenlikleri, renkli görüntülere sahne oldu. Kortej yürüyüşü ve açılış konuşmaları ile başlayan şenlik, iki gün boyunca konserlerle, gösterilerle, etkinliklerle dolu dolu ve yoğun katılımla gerçekleşti. Yöresel yiyeceklerin ve ürünlerin satıldığı stantları gezen ziyaretçiler, Küçükköy’ün kültürüne ve lezzetlerine hayran kaldı.

 

Teferic Şenlikleri’nin sadece Küçükköy’e değil Ayvalık genelinde geniş bir bölgeye turizm hareketliliği getirdiğini söyleyen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin "Yaklaşık yüz yıldır bu topraklarda yaşayan vatandaşlarımız en küçüğünden en yaşlısına, doğanın uyanışını karşılamaya, gelenek, görenek ve kültürlerini yaşatmaya devam etmişlerdir. Teferic ile birlikte, Boşnak geleneklerinin ve kültürünün gerçek özelliklerini yansıtarak, onları yaşatarak bu şenliğin beşincisini gerçekleştirdik. Bu şenlik kültürel öğelerinin yanı sıra bütün bölgeye yararı olan bir kapsamda düzenleniyor. Buradaki stantlarda kadınlarımız el emeği ürünlerini vatandaşlarla buluşturdu. Ziyaretçiler gün boyu hem lezzetlerin hem de eğlenceli etkinliklerin tadını çıkardı. Akşam Ağaç Altı Mevkii’nde düzenlenen konserlerde hem dünya müzikleriyle hem balkan ezgileriyle eğlendi. İki gün boyunca devam eden şenlik coşkusu pazar günü de stant ziyaretleriyle devam etti" dedi.

 

Festival süresince yüzlerce stantta binlerce katılımcının alışveriş yaptığını ve gün boyu süren etkinliklerle eğlendiğini söyleyen Başkan Ergin, Küçükköy’de şenlik coşkusunun doyasıya yaşandığını dile getirdi.

 

Teferic Şenlikleri ilk gününde Ayvalık Belediyesi Küçükköy Hizmet Binası’nın önünden kortej yürüyüşü ile başladı. Yüzlerce kişinin katıldığı, müzik ve gösterilerle rengarenk geçen kortej yürüyüşü Küçükköy Meydanı’nda son buldu. Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in açılış konuşmaların ardından Teferic Şenlikleri için kurulan balkan kültürünün en güzel yiyecek ve motifli kılık kıyafetleriyle, hediyelik eşyalarının sergilendiği stantlar ziyaret edildi.

 

Katılımcılara sunulacak balkan kültürünün tüm örneklerinin sergilendiği iki günlük etkinlik dahilinde, Rumeli müziğinin sevilen sanatçıları Shukar Muzika ve Havva Karakaş da konser verdi.

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin "Geleneksel 5. Küçükköy Teferic Şenlikleri’nde, binlerce misafirimizi ağırlamak, bu coşkuyu hep birlikte yaşamak çok güzeldi. Pandemi yasaklarından sonra Teferic’te sizlerle tekrar buluştuk ve aynı coşku ve heyecanla buluşmaya da devam edeceğiz. Sizlerle beraber her şeyi yapacağıma emin olabilirsiniz. Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Küçükköy Teferic Şenlikleri’ne 5. Yılında da Yoğun İlgi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Yazlıkta Tivibu keyfine devam- Güncel Haberler Asya, Yazı “Bizim Hikayemiz” İle Selamladı- Güncel Haberler A101 Aralık ayını birbirinden farklı ve uygun fiyatlı teknolojik ürünlerle karşılıyor- Güncel Haberler Ömer Yenidoğan: “Sürdürülebilir proje ve yatırım finansmanları önceliğimiz”- Güncel Haberler Bacak ağrısı deyip geçmeyin!- Güncel Haberler NVIDIA DLSS, Açık Betadaki ‘Back 4 Blood’a Performans Artışı Sağlıyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat