Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kullanılmayan oyuncaklar paylaşılacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kullanılmayan oyuncaklar paylaşılacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Nilüfer Belediyesi, ikinci el oyuncakların paylaşılacağı “Oyuncak Evi” ile çocukların yüzünü güldürecek.

 

 

            Dayanışma kenti Nilüfer’de yine paylaşmanın güzelliklerini çoğaltacak bir uygulama hayata geçiriliyor. “Giymiyorsan Giydir” projesiyle yıllardır ikinci el giysileri toplayıp elden geçirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Nilüfer Belediyesi, şimdi benzer bir uygulamayı da oyuncak paylaşımı için hayata geçiriyor.

 

            Bu amaçla Nilüfer Nikah Evi binası içinde bir “Oyuncak Evi” oluşturan Nilüfer Belediyesi, ikinci el oyuncakları toplayıp elden geçirerek, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaştırmayı hedefliyor.

 

            İlk etapta çeşitli sivil toplum örgütleri ve hayırsever kişilerden gelen oyuncaklarla başlatılan uygulama kapsamında, tıpkı ikinci el giysi paylaşımında olduğu gibi vatandaşların evlerinde artık kullanılmayan oyuncakları muhtarlıklar, mahalle iletişim merkezleri, “Giymiyorsan Giydir” atölyesi ya da doğrudan Oyuncak Evi’ne teslim etmeleri isteniyor.

 

            Oyuncak Evi’nde toplanan bu oyuncakları elden geçirerek, bozuk, kırık olanları eleyen ve kalan oyuncakları da bir dezenfeksiyon işlemine tabi tuttuktan sonra raflara yerleştiren Nilüfer Belediyesi, bu oyuncakları paylaşıma sunuyor.

 

            Yeni başlatılan bu uygulama kapsamında dileyen vatandaşlar Nilüfer Belediyesi Nikah Evi içerisinde kapılarını açan Oyuncak Evi’ne giderek, çocuklarına beğendikleri oyuncakları bedelsiz alabilecekler.

 

            Ekonomik krizin giderek ağırlaştığı bir dönemde çocukların yüzünü güldürecek Oyuncak Evi, raflarını dolduran binbir çeşit oyuncakla küçük misafirlerini bekliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kullanılmayan oyuncaklar paylaşılacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Darıca Sırasöğütler’de Altyapı Çalışması- Güncel Haberler Türkçimento 64. Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı- Güncel Haberler Okula Dönüş Döneminde Eufy Security ile Evde Herkes Güvende!- Güncel Haberler Ankara Siteler İhracat Kapısını Araladı- Güncel Haberler Streetball coşkusu Aliağa’da- Güncel Haberler Balçova’da Dönüşümün Serüveni- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat