Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Küresel Ticari Sigorta Fiyatları 2021 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Yüzde 13 Arttı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Küresel Ticari Sigorta Fiyatları 2021 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Yüzde 13 Arttı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Müşterilerinin sektörlerine özel riskleri etkili bir şekilde yönetmeleri için yaratıcı çözümler sunan Marsh’ın yayınladığı ‘Küresel Sigorta Piyasa Endeksi’ne göre 2021 yılının dördüncü çeyreğinde küresel ticari sigorta fiyatları yüzde 13 artış gösterdi. Artış seviyeleri daha ılımlı ilerlerken, bazı coğrafyalarda siber oranları iki katına çıkarak artış göstermeye devam ediyor. 

 

Sigorta brokerliği ve risk yönetimi alanında dünyanın lider markası Marsh tarafından yayınlanan Küresel Sigorta Piyasa Endeksi’ne göre, küresel ticari sigorta fiyatları 2021'in dördüncü çeyreğinde yüzde 13 arttı. Bu artış küresel ticari sigorta pazarında art arda artış görülen 17’inci çeyrek olurken, birçok coğrafya ve iş kolunda artış oranları ılımlığını korudu. 

 

‘Küresel Sigorta Piyasa Endeksi’ne göre, sabit kıymet sigortası ve yönetici sorumluluk sigortasında (D&O) görülen görece yavaş artış oranları nedeniyle, çoğu bölgedeki fiyatlandırmalarda artış hızının yavaşladığı görüldü. Bileşik fiyatlar özelinde İngiltere’de yüzde 22’lik bir artış (üçüncü çeyrekteki yüzde 27), ABD’de yüzde 14’lük bir artış (önceki çeyreğe göre sabit) ve Pasifik bölgesinde yaşanan yüzde 13’lük artış (yüzde 17) dördüncü çeyrekte küresel bileşik oranını artırmaya devam etti. Asya’daki artış oranı yüzde 4 iken (üçüncü çeyrekte yüzde 6), Kıta Avrupası’nda ise bu oran yüzde 9 (üçüncü çeyrekte yüzde 10) oldu. Ilımlılık eğiliminin tek istisnası, oranların yüzde 4 arttığı (üçüncü çeyrekte yüzde 2) Latin Amerika ve Karayipler oldu.  

 

2021'in ilk çeyreğinde yüzde 12 olan küresel sabit kıymet sigorta fiyatları bu dönemde ortalama yüzde 8 oranında arttı. Kaza sigorta fiyatlarındaki artış ise önceki iki çeyrekte görülen yüzde 6'dan yüzde 5’e geriledi.   Siber kaynaklı, finansal ve profesyonel alanlardaki fiyatlandırma bir önceki çeyrekte görülen yüzde 32 oranına kıyasla, ana sigorta ürün kategorilerinde yüzde 31 ile yine en yüksek artış oranına sahip oldu. Siber sigorta fiyatları, fidye yazılımı saldırılarının sıklığı ve şiddetinde yaşanan sürekli bir artışın etkisiyle artmaya devam etti. Bu nedenle birçok sigorta şirketi kapsam şartlarını ve koşullarını sıkılaştırmaya çalışıyor. Fiyatlar ABD'de yüzde 130 artarken (üçüncü çeyrekte yüzde 96), İngiltere'de yüzde 92’lik bir artış (üçüncü çeyrekte yüzde 73) görüldü. 

Marsh Türkiye Eş CEO’su Yeşim Aksüt, “Zorlu bir sigorta ve risk pazarında faaliyet gösteriyoruz. Marsh olarak hem müşteriler hem de sigortacılar için siber, ticari alacak, affinity gibi kompleks alanlarda çözümler geliştirmeye odaklanmaya devam edeceğiz” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Küresel Ticari Sigorta Fiyatları 2021 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Yüzde 13 Arttı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Heijan & Muti’nin yeni şarkısı Rap listelerine iddialı girdi- Güncel Haberler TEVİTÖL “Meslek Atölyeleri’22”de  İş İnsanları Mesleklerini Tanıttı – Güncel Haberler Vodafone’dan Anneler Günü’ne özel indirimli kampanyalar 4. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın kazananları belli oldu- Güncel Haberler Migros’tan TEGV çocuklarına nitelikli eğitim desteği- Güncel Haberler Panik halinde doğrulanmayan bilgi olumsuz etkiliyor!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat