Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Laboratuvar Ortamında Bir Sergi Deneyimi “Tissue_Lab”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Laboratuvar Ortamında Bir Sergi Deneyimi “Tissue_Lab”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bio-art sanatçısı Dilay Koçoğulları ve multimedia sanatçısı Ali Kanal’ın belirli bir bölgenin biyolojik çeşitliliği ve biyomun izlerini ortaya çıkardıkları “Tissue Lab” başlıklı sergi, laboratuvar ortamında sanatseverlerle buluşuyor. Yeni keşif alanları açma hedefleyen sergi, 13-25 Şubat tarihleri arasında İzmir Darağaç bölgesinde katılıma açık olarak görülebilir.  

 

Bio-art sanatçısı Dilay Koçoğulları ve multimedya sanatçısı Ali Kanal’ın bireysel üretim pratiğinin melezlenmesiyle oluşturdukları “Tissue Lab” başlıklı sergisi, 13-25 Şubat tarihleri arasında İzmir’ in Umurbey Mahallesinde sanatseverlerle buluşuyor. Sergide Ali Kanal’ın mahalleden topladığı buluntu nesnelerle oluşan keşfe dayalı üretim pratiği ve duvarda yarattığı dokular ile Dilay Koçoğulları’nın mikro/makro kozmos ilişkisine dayanan laboratuvar ortamında elde ettiği mikroskobik incelemelerden oluşan deneysel üretim pratiği bir araya geliyor. Kanal’ın araştırma alanı dış dünyaya yoğunlaşırken ve biyomun izini sürerken, Koçoğulları’nın laboratuvar alanında gerçekleştirdiği araştırma süreci ise steril bir alanda belli bir bilimsel öğreti çerçevesinde gerçekleşiyor. Bu da yeni keşfedilecek biyomun sınırlarının belirlenmesini sağlıyor.

 

Darağaç Kollektifinin olduğu bölgede konumlanan bu laboratuvar alanı, iki farklı araştırma kısmından oluşuyor. İlk kısımda, sergi alanının duvarında meydana gelen dokulardan oluşan bir yüzey araştırması yer alıyor.  Katılıma açık olan bu araştırma alanında, yüzeyde keşfedilen dokulardan elde edilecek bir görsel veri tabanı oluşturulması amaçlanıyor. İkinci kısımda ise Darağaç sokaklarından toplanılan buluntu nesneleri ve bostandan elde edilen bazı bitkileri odağına alarak mekânın yakın çevresine ait biyolojik çeşitliliğinin ilişkisel yapısı gözler önüne seriliyor.

 

Sergi adres: Umurbey mahallesi 1532 sok. No:21, İzmir

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Laboratuvar Ortamında Bir Sergi Deneyimi “Tissue_Lab”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı 19 Mart’ta Gerçekleşecek- Güncel Haberler Kütüphaneler Haftası’nda çocuklarla anlamlı söyleşi- Güncel Haberler Anadolu Rock Sanatçısı Hakan Ergün’den Üzen Haber- Güncel Haberler ING Türkiye ve Hepsiburada İş Birliği İle Satıcılara ING’den Özel Avantajlar- Güncel Haberler Irak’ın en büyük İnşaat Endüstrisi Fuarına bölgeden yoğun ilgi- Güncel Haberler İstanbul Havalimanı, İGART ile sanatı dünyayla buluşturuyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat