reklam ver
LGS Tercihlerinde Çince Hazırlık Sınıfı Programı Dikkat Çekiyor- Güncel Haberler
  • Reyting TV
  • Eğitim
  • LGS Tercihlerinde Çince Hazırlık Sınıfı Programı Dikkat Çekiyor- Güncel Haberler
352 okunma

LGS Tercihlerinde Çince Hazırlık Sınıfı Programı Dikkat Çekiyor- Güncel Haberler

ABONE OL
12 Temmuz 2021 19:00
LGS Tercihlerinde Çince Hazırlık Sınıfı Programı Dikkat Çekiyor- Güncel Haberler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öğrenci soruyor  

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde iki yıl önce hayata geçirilen lise düzeyinde Çince hazırlık sınıfı programına ilgi her yıl artıyor.

Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL Çince hazırlık sınıfı programına destek veren Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı programla ilgili bilgiler verdi.

Çince’ye Lisede Başlamak Büyük Avantaj

Çince’nin kariyere büyük katkısı yadsınamaz bir durum. Çince eğitimine lise düzeyinde başlayan öğrencilerimizin hazırlık sınıfı sürecinde birçok üniversiteliden daha başarılı olduğunu gözlemledik. Öğrencilerle yaptığımız görüşmelerde eğitimin eğlenceli ve kolay dönüt alınabilir olmasının bu başarıda etkili olduğunu tespit ettik.  Bu sayede öğrencilerimizin tamamı çok daha kolay ve kısa süre içinde belirlenen dil yeterlik hedeflerine ulaşıyorlar. Ayrıca öğrencilerimizin önemli bir kısmı Çince yeterlilik sınavı olan HSK sınavında belirlenmiş olan barajın üzerinde bir başarıya sahip oldular. Hazırlık sınıfının sonu itibari ile akıcı bir şekilde Çince konuşmaya başlayan öğrencilerimizin sayısı da hiç az değil.

Çinli ve Türk Öğretmenler Eğitim Veriyor

Okulun Çince öğretmen kadrosu Çinli ve Türklerden oluşuyor. Başarılı öğretmen kadrosunun yanı sıra düzenlenen etkinliklere dernek gönüllüsü Çinliler davet edilerek öğrencilerin konuşma pratiklerinin artması sağlanıyor.

Üst Sınıflarda da Çince Eğitimi Devam Ediyor

Öğrenciler sadece hazırlık sınıfında Çince eğitimi almıyorlar.  Öğrenciler hazırlık sınıfından sonra da haftada dört ders Çince eğitimi almaya devam ediyorlar. Öğrenciler bu sayede Çince seviyelerini lise sona kadar daha da yükseltmiş olacaklar. Eğitim programının kaynak ihtiyacı da dernek tarafından karşılanıyor.

Anadolu Liseleri Arasında Örnek Gösteriliyor

Şehit Mehmet Güder Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Çince hazırlık sınıfı liseler arasında örnek gösterilen bir program. Anadolu liseleri arasında dikkat çeken bu program düzenlenen etkinliklerde sürekli örnek gösteriliyor.

Okul Öncü Konumunda

Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL’nin Çince hazırlık sınıfındaki büyük başarı özel okullarda da Çince eğitimine ilgiyi artırdı. Eğitimlerine Çince seçmeli ders eklemek isteyen resmi ve özel okullardaki sayı artış gösteriyor.

Okul Yurt ve Diğer İmkanları ile Öne Çıkıyor

Okulu İstanbul dışından tercih etmek isteyen öğrenciler için ise yurt imkanı bulunuyor. Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL uzay gözlem odası, büyük kütüphanesi, spor salonları, yüzme havuzu gibi fiziki imkanları açısından da dikkat çekiyor.

LGS’de Nasıl Tercih Edilecek
Şehit Mehmet Güder Anadolu İHL'nin Çince hazırlık sınıfını tercih etmek isteyen öğrenciler tercih formlarına 51577 kodunu yazmaları gerekiyor. Okul yönetimi öğrenci ve velilere programla ilgili detaylı bilgi veriyorlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

akor   online diyet   reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye
akor     reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sponsorlar kazalı araç alım - Promosyon şemsiye - nakliyat - Online Diyet - akor - Malatya rent a car - en iyi evden eve nakliyat - düğün dansı - evden eve nakliyat - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - Nakliyat