Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mobil Atık Getirme Merkezleri Hizmete Girdi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Mobil Atık Getirme Merkezleri Hizmete Girdi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kent genelinde atıkların geri kazanılması için çalışmalarını sürdüren Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 'Sıfır Atık' proje uygulamaları kapsamında DMO'dan satın alınan 'Mobil Atık' noktalarını hizmete sundu.

 

Öz Sermaye İle DMO'dan Satın Alındı

Kâğıt, karton, plastik, metal, pil, atık yağ, cam, elektrik ve elektronik atıklardan oluşan 7 ayrı türde geri dönüşüm atıkları artık 'Mobil Atık Getirme Merkezileri'nde toplanıyor. Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 'Sıfır Atık' projesinde kullanılmak üzere ilk etapta Devlet Malzeme Ofisinden (DMO) öz sermaye ile alınan 12 adet 'Mobil Atık Getirme Merkezi' Çorlu genelinde vatandaşların yoğun olarak kullandıkları ve kolayca ulaşabilecekleri noktalara yerleştirildi.

 

Mobil Atık Getirme Merkezi Sayısı Artırılacak

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt; kâğıt, karton, plastik, metal, pil, atık yağ, cam, elektrik ve elektronik atıklardan oluşan 7 ayrı türde geri dönüşüm atıklarının toplanarak kent ve ülke ekonomisine kazandırılabilmesi için hayata geçirdikleri 'Sıfır Atık' projesinin farklı atık uygulamaları ile devam ettiğini, ilk etapta kent geneline yerleştirilen 12 adet mobil atık noktalarını artırmayı istediklerini belirterek, "Mobil atık getirme merkezi sayılarını yıl içerisinde 27'ye yükseltmeyi planlıyoruz. 12 adet mobil atık getirme merkezini kendi bütçemizden temin ettik ve etmeye de devam ediyoruz.

 

Mavi Geri Dönüşüm Konteyner Sayısı Artıyor

Ayrıca Çorlu genelinde 770 litrelik 500 adet mavi geri dönüşüm konteynerlerini dağıttık ve böylelikle ikili atık toplama sistemini de devreye almış olduk. Mavi geri dönüşüm konteynerlerimizin sayılarını da yıl sonunda binin üzerine çıkarmayı amaçlıyoruz.

 

Geri Dönüşüm Oldukça Değerli

Geri dönüşümün önemi her geçen gün artıyor ve bugün gelinen noktada geri dönüşüm oldukça önemli ve değerli. Biz de Çorlu Belediyesi olarak bu konuda önemli çalışmalar ortaya koyduk. Bunlardan biri de atıkların yetkili firma tarafından alınması ve bu atıkların ödüle dönüştürülmesi. Bu kapsamda değerli vatandaşlarımız 444 99 59 veya 0549 281 59 59 numaralı telefonları arayarak veya Çorlu Sıfır Atık mobil uygulamasından bildirim yaparak geri dönüşüm atıkların adreslerinden alınmasını sağlayabilirler. Bilindiği üzere kentimizde geri dönüşüm atıkları yapılan sözleşme gereği Bayrec Geri Dönüşüm şirketi tarafından yürütülmektedir. 'Sıfır Atık' projemiz hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımız yine aynı iletişim kanallarından ayrıntılı bilgiye sahip olabilirler." dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Mobil Atık Getirme Merkezleri Hizmete Girdi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Wow – Dünya Kadınlar Festivali İstanbul,   Bu Yıl Birlikteyiz Çağrısı İle Müze Gazhane’de- Güncel Haberler Mastercard ve tepav kobi’lerin e-karnesi ortaya koyacak Samsung Galaxy S21 ailesinin en yeni üyesi “Galaxy S21 FE 5G” karşınızda!- Güncel Haberler Köprüye, müteahhide değil, çiftçiye garanti verelim- Güncel Haberler 10 Kasım Reyting sonuçları merakla bekleniyor! O Kız Dizisi İpek Kimdir?

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat