Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Müzede Sahne Başladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Müzede Sahne Başladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla düzenlediği, gelenekselleşen açıkhava etkinliği Müzede Sahne, altıncı yılında iklim krizi ve ekolojik yıkım temasıyla başladı. Müzede Sahne sanat yönetmeni Emre Koyuncuoğlu, Açık Radyo’nun kurucusu, siyaset bilimci ve yazar Ömer Madra ile genç neslin iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu’nun açılış konuşmalarının ardından Şebnem İşigüzel tarafından kaleme alınan “Taş” oyunu prömiyerini yaptı. Zinnure Türe’nin yönettiği, Aslı İçözlü, Banu Fotocan ve Ayda Akkaya’nın oynadığı Taş, bir köyde taş ocağı açılmasıyla başlayan üç kuşaktan üç kadının direnişini anlatıyor.

 

Emre Koyuncuoğlu’nun sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen ve her yıl bir tema etrafında gösteri sanatları alanındaki eserleri buluşturan Müzede Sahne’nin bu yılki başlığı, geçtiğimiz yıl açıklanan ve atmosferde ölçülen en yüksek karbondioksit oranı 419 PPM’e dikkat çekmek amacıyla “Dünya 419 PPM Bir Sahne” olarak belirlendi. İnsanlık için kırmızı alarm olarak nitelendirilen ancak ülkemizde gösteri sanatlarında halihazırda eksik olan iklim acil durumuna dikkat çeken Müzede Sahne için üç farklı yazara iklim kriziyle ilgili oyun sipariş edildi ve üç farklı sahneyle prodüksiyon anlaşması yapıldı. Şebnem İşigüzel’in yazdığı, Zinnure Türe’nin yönettiği   “Taş”, Nadir Sönmez’in yazdığı ve Ayşe Lebriz Berkem’in yönettiği “Libido” ile Volkan Çıkıntoğlu’nun yazdığı, Gülhan Kadim’in yönettiği “Tek Kullanımlık Hikâye” isimli oyunlar, Müzede Sahne’deki gösterimlerinden sonra sezon boyunca farklı tiyatro sahnelerinde izleyicileriyle buluşacak. 

 

Oyunlardan önce ücretsiz gerçekleştirelecek panellerde çevre politikalarında uzman sanatçı, akademisyen, araştırmacı ve aktivistler izleyicilerle buluşacak.

 

Oyunlar, performanslar, konuşmalar ve panellerin yer aldığı, 14 Ağustos’a kadar devam edecek Müzede Sahne için biletler, Mobilet üzerinden temin edilebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Müzede Sahne Başladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Gülbahçe’de Rumeli Ezgileri Yankılandı – Güncel Haberler DEÜ, Bilgi İşlem Yatırımlarını Sürdürüyor- Güncel Haberler Finish’ten Dünya Su Günü Çağrısı: Daha Fazla Tasarruf İçin Akan Suyu Durdurun- Güncel Haberler Başkan Kalaycı’nın Kazım Karabekir Paşa’yı Anma Mesajı- Güncel Haberler MHP Didim İlçe Yönetimi’nden Başkan Atabay’a Ziyaret- Güncel Haberler 18. Altınkum Yazarlar Festivali Başladı- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat