Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticareti Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret etti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticareti Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret etti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret edip, ilçenin sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ticaret Odası başkanlık makamında yapılan görüşmede ilçenin önemli sorunları hakkında özet bilgiler paylaşan Rıfat Eriş, kangren haline gelmiş çevre yolu projesinin bir an önce bitirilip hizmete açılması gerektiğini söyledi.

Ziyaretle ilgili bilgi paylaşan Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş şunları kaydetti: “Yerelde bölge halkımızın ticari faaliyetlerini ve bu faaliyetleri olumsuz etkileyebilecek konular üzerinde konuşuldu. Özellikle yıllardır çözüme kavuşmayan hem ticari hem de sosyal açıdan bölgemizi olumsuz etkileyen yol çalışmaları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. İlçedeki imar çalışmalarında yaşanılan aksaklıklar ve bu konuda inşaat firmalarımızın sıkıntı yaşayarak projelerinde gecikmelerin meydana geldiğini dile getirdik.

 

Yenilenebilir enerjinin öneminin arttığı bu dönemde de Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ile ilgili yönetmelik ve uygulamalarda meydana gelen aksaklıkları ilettik. Üyelerimizin sorunlarına çözüm bulabilmek ve ticari faaliyetlerimizin devamlılığını sağlayabilmek için görüşlerimizi çözüm önerilerimiz ile birlikte aktadır. Birlikte ortak yapılabilecek çalışmalara her zaman destek vereceğimizi dile getirdik.”

Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı da ziyaretle ilgili şunları söyledi: “Ticaret odamızı, yürütme kurulu üyelerimizle ziyaret ettik. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Geçtiğimiz aylarda yapılan oda seçimlerinin ardından yaptığımız ziyaretler devam edecek. Ziyaretlerle ilgili bilgi paylaşımlarını yapmaya devam edeceğiz.”

ÖDEMİŞ’İN 10 YILLIK YOL ÇİLESİ ARTIK BİTMELİ

Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş, yaklaşık 10 yıldır süren çevre yolu çilesinin bir an önce sona ermesi gerektiğini belirterek şu açıklamaları yaptı: “Ödemiş, Beydağ ve Kiraz bölgesi olarak tarım ve hayvancılığa dayalı ciddi bir üretim potansiyelimiz bulunmakta. İçinde bulunduğumuz bu dönem de yeni mahsul ekiminin olduğu bir dönem. Özellikle ekimin ve dikimin olduğu böyle zamanlarda bölgemizin trafik yoğunluğu daha da artıyor. Hayvancılıkta da Ödemiş, Beydağ ve Kiraz’a, Tire ve Bayındır’ı da dâhil ettiğimizde günlük ortalama 3600 ton süt üretimi ile Türkiye’nin 15’lik sütünü üretiyoruz. Çiftliklerden toplanan sütler önce ara tahliye yolları ile süt toplama merkezlerine getiriliyor, daha sonrasında ulusal firmalara sevk ediliyor. Her gün düzenli olarak yapılan bu sevkiyatları göz önünde bulundurduğumuzda yollarda ciddi bir trafik oluşmakta. Mahsul ekim ve söküm zamanlarını da düşündüğümüzde kamyon ve traktörler de bu trafiğe dahil olmakta.

 

Böyle zamanlarda on sene önce başlayan ana yolun henüz bitirilmemiş olması tüm Ödemiş, Kiraz ve Beydağ halkı için çile haline dönüşmekte. Türkiye’deki diğer il, ilçe ve bölgelere baktığımızda özellikle Ödemiş nüfusundan daha küçük yerleşim yerlerinde bile bölünmüş ve kaliteli yollar görebiliyoruz. Yolun medeniyet olduğunu, sosyal kültürel ve ticari faaliyetlerde önemli olduğunu düşündüğümüzde Ödemiş ve çevresinin ulaşım konusundan mahrum bırakılmasını da Ödemiş’teki bütün kurumların eksikliği olarak görüyorum. Ödemiş ulaşım konusunda ana arterler üzerinde olmasa da tarım ve hayvancılıkta önemli bir üretim merkezi. Bu temelde de ticari faaliyetlerimize devam edebilmek ve gelişebilmemiz için de Ödemiş’teki bütün kurumların ortak hareket etmesi ve bu konunun üzerine gidilmesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Günümüzde gıda üretiminin arttığını da göz önünde bulundurduğumuzda on sene önce yapımına başlanan bu yolun bitirilmesi gerekli hale gelmiştir. Ayrıca bu yollar bölge halkının düzenli kullandığı yollar olup zaman içinde de birçok kazalar meydana gelerek can ve mal kayıplarına da yol açmıştır. Bütün bu durumlar değerlendirilerek yol çalışmalarının hızlanıp tamamlanması için Ödemiş ’teki bütün kurumları hassasiyete davet ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Ödemiş Ticareti Odası Başkanı Rıfat Eriş’i ziyaret etti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Teknosa’dan teknoloji sever babaları mutlu edecek kampanya- Güncel Haberler Sepsis nedir- Güncel Haberler OGM’den kadın üreticilere 8.5 milyon TL destek- Güncel Haberler Dijital Endüstrinin Gereksinimi Otomasyon Fizibilitesi- Güncel Haberler HUAWEI MateBook D15 i3 Türkiye’de Satışta Call of Duty: Mobile 10. Sezon: “Geçmişin Gölgesi” 18 Kasım’da Başlıyor: Oyuna Geçmişin Gölgesi Vuruyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat