Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Osmangazi’de Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Osmangazi’de Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Osmangazi Belediyesi’nin Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar başkanlığında yapıldı.

 

Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Şubat ayı olağan meclis toplantısında Başkan Dündar, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce meclis üyelerine Ocak ayında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

 

Sosyal belediyecilikte Türkiye’de örnek proje olan Bakım Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nin (BAREM) tamamlandığını ve açılışa hazırlandığını belirten Başkan Dündar, bu önemli projeyi şehrin dinamiklerine tanıtmaya devam ettiklerini söyledi. Dündar, “Sosyal belediyecilikte zirve olan BAREM’de inşaat ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Şu anda tefrişat işleri yapılıyor. Bu vizyon projemizi kısa bir süre içinde hizmete açacağız” dedi.

 

Osmangazi’deki kentsel dönüşüm çalışmalarının da etap etap devam ettiğini anlatan Başkan Mustafa Dündar, Soğanlı Mahallesi’ndeki riskli bölgede 11 binanın daha kamulaştırma çalışmaları sonrasında yıkıldığını, diğer hak sahipleriyle de görüşmelerin sürdüğü bilgisini verdi. Diğer yandan Üftade Camii ve Türbesi’nin bulunduğu Kavaklı Mahallesi’nde toprak kaymasının yaşandığı alanda, kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Riskli alan ilan edilen bu bölgedeki kamulaştırma ve yıkım çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bugüne kadar 239 bağımsız bölümdeki 161 hak sahibiyle anlaşma sağladık. Yapacağımız çevre düzenleme çalışmalarıyla şehrimize yeni bir yeşil alan kazandıracağız” diye konuştu.

 

Geçtiğimiz haftalarda Bursa’yı etkisi altına alan yoğun kar yağışında Osmangazi Belediyesi olarak 70 personel ile 3 vardiya kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, planlı çalışma ve anında müdahalelerle ilçe genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını, kar yağışının berekete dönüştüğünü kaydetti.

 

Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin sözcülerinin konuşmalarının ardından Osmangazi Çiftçi Malları Koruma Meclisi’nin seçimi yapıldı. Yapılan oylamada Cemal Kaymak ve yönetimi göreve seçildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Osmangazi Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Osmangazi’de Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Efes Selçuklu Kadınlar Finansal Eğitimle E- Ticarete Katılacak – Güncel Haberler Nebil Özgentürk’ten ”Nazım 120 Yaşında” Belgeseli- Güncel Haberler Pazarlamada Yeni Trend: Artırılmış Gerçeklik (AR) Filtreleri- Güncel Haberler Fırsat maliyeti oluşturmanın yolu makine kiralamadan geçiyor- Güncel Haberler Mardin Tanıtım Günleri büyük ilgi- Güncel Haberler En çok ayak bileğinden yaralanıyoruz!- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat