Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Osmangazi’de ‘Ulusların Yükselişi’ Söyleşisi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Osmangazi’de ‘Ulusların Yükselişi’ Söyleşisi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği ‘Ulusların Yükselişi’ konulu söyleşiye konuşmacı olarak OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ile düzenledi. 

 

Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen söyleşiye Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Kır’ın yanı sıra öğrenciler katılım gösterdi. OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, program kapsamında sanayileşme politikalarının önemine dikkat çekti. 

 

Kaynak zengini ülkelerin uyguladıkları yanlış politikalardan dolayı ekonomilerinin erimiş olduğunu söyleyen Prof. Dr. Yülek, “Afrika’da yer alan Togo, en iyi pamuk üretiminin olduğu bölgedir. Fakat hiçbir şekilde gelir düzeyi gelişmemiştir. Çünkü, ülkelerin orta ve üst gelir seviyeye çıkmaları için sanayi politikalarına ihtiyacı vardır. Zaten sanayileştikten sonra hizmet sektörü gelişir. Bu yüzden kaynaklar her zaman doğru kullanılmalıdır. Almanya, Japonya, İsviçre, Çin, Tayvan gibi ülkeler, yükselmeyi dünya ölçeğinde yüzde yüz sağlamıştır” dedi. 

 

Söyleşiyi ilgiyle takip eden öğrenciler, program sonunda verdikleri bilgilerden dolayı Yülek’e teşekkür etti. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Osmangazi’de ‘Ulusların Yükselişi’ Söyleşisi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Fibaemeklilik ve Anadolubank’tan meme kanseri farkındalığı için iş birliği- Güncel Haberler Masterchef All Star ve Benim Güzel Ailem Reyting Sıralamasında Öne Çıktı Ödüllü “Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması”na Başvurular Devam Ediyor- Güncel Haberler 8 Ocak 2022 Cumartesi Reytingler Açıklandı 2022 MTV Avrupa Müzik Ödülleri Adayları Açıklandı- Güncel Haberler Felece’den Eskişehir’i teknoloji üssü yapacak yeni yatırım- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat