Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Paramedik öğrencileri eğlenerek mesleklerini uyguladılar- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Paramedik öğrencileri eğlenerek mesleklerini uyguladılar- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ege Üniversitesi (EÜ) Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “Paramedik Oyunları” etkinliği düzenlendi. Yüksekokul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ali Ekşi ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Süreyya Gümüşsoy’un yanı sıra akademisyenler ve paramedik öğrencileri katıldı.

 

 Öğrencilerin eğitim aldıkları iki yıl boyunca hayat kurtarmanın inceliklerini öğrendiklerini söyleyen Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ekşi, “Öğrencilerimiz, etkinliğimizde iki yıl boyunca öğrendikleri bilgi ve becerilerini sergileme fırsatı bulacaklar. Etkinlikte öğrenciler birbirlerinin uygulamalarını görürken biz de onların uygulamalarına tanık olacağız.  Mezun olduktan sonra ülkemizin dört bir yanına dağılarak hayat kurtarmanın tüm aşamalarında görev alacak öğrencilerimizin mesleki olarak hangi aşamada olduklarını gözlemleme fırsatı da yakalamış olacağız” diye konuştu.

 

Öğretirken eğlendiren etkinlik

Etkinlikle ilgili bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Süreyya Gümüşsoy, “Bizim bölümümüz, uygulamalı eğitimle öğrenci yetiştiriyor. Bölümümüzün geneli uygulamaya ve pratiğe dayalı. Bugünkü etkinlikte öğrencilerimiz, öğrendikleri uygulamaları burada pratiğe dönüştürüp kendilerini gösterme fırsatı bulacaklar.  Onlara bir senaryo vereceğiz. Senaryo gereği hastanın bilgilerini verip müdahale etmelerini bekleyeceğiz. Nasıl ambulanstaki ekip müdahale ediyorsa, aynı şekilde onların da belli bir süre içerisinde müdahale etmelerini isteyeceğiz. Etkinliğimiz, öğrenciler için öğretici olmasının yanı sıra eğlenceli de olmuş olacak” dedi.

 

         ”Hayat kurtarıyoruz”

Paramadedik Oyunları etkinliğinde görev alan son sınıf öğrencilerinden Rozerin Kanak ise “Bu oyunu planladıkları için hocalarımıza teşekkür ediyorum. Mesleğimi seviyorum. Paramedik mesleği çok özel. Herkesin yapamayacağı bir meslek, hayat kurtarıyoruz. Bu, çok güzel bir şey’’ dedi.

Üç farklı etabı olan etkinlikte öğrenciler, hocaların gözetiminde cansız mankenlere ilk müdahalelerde bulundular. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paramedik öğrencileri eğlenerek mesleklerini uyguladılar- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Nur Fettahoğlu’nu Hiç Böyle Görmediniz!- Güncel Haberler Haydi çocuklar eğlenceye- Güncel Haberler Toplumsal risk farkındalığını artırmayı amaçlayan Allianz Teknik çocuklarla buluşuyor Alper Erözer ve Famo26’dan ortak proje “Aleyleley”- Güncel Haberler Togg, geleceğin girişimcileri için yol gösterici oluyor- Güncel Haberler PCI Checklist finans ve siber güvenlik sektörünün önemli isimleri ile güçlendi!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat