Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Paymes Mısır’daki sosyal ticareti büyütecek- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Paymes Mısır’daki sosyal ticareti büyütecek- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kısa bir süre önce exit yapan ve MENA Bölgesi’nin ödüllü, lider ödeme ve elektronik para kuruluşu PayTabs ile birleşen sosyal ticaretin ülkemizdeki lider ödeme şirketi Paymes, Azerbaycan pazarından sonra Mısır’a açılıyor. Yenilikçi ödeme şirketi, bireysel serbest çalışanlar ile küçük işletmelerin sosyal ticaret yapmalarına ve sosyal medya platformları üzerinden ödeme alabilmelerine imkan sağlayacak.

 

Kısa bir süre önce exit yapan ve MENA Bölgesi’nin ödüllü, lider ödeme ve elektronik para kuruluşu PayTabs ile birleşen sosyal ticaretin ülkemizdeki lider ödeme şirketi Paymes, Azerbaycan pazarından sonra Mısır’a açılıyor. Paymes, MENA bölgesinde PayTabs'in sosyal ticaret platformu olarak hizmet verecek. Stratejik ortaklık kapsamında hem kurumsal hem de bireysel milyonlarca kullanıcı, sundukları ürün ve hizmetler için saniyeler içinde sosyal medya platformları üzerinden ödeme alabilecek. Bölge özelinde PayTabs'in geniş ağı vasıtasıyla Paymes, sosyal ticarette EMEA Bölgesi’nin tamamına ulaşacak.

 

Mısır için yenilikçi bir sosyal ticaret ve ödeme platformu 

İş birliği kapsamında, Paymes'in Mena Bölgesi’nde PayTabs'ın sosyal ticaret platformu olarak hizmet vermesi için ilk kilometre taşını ise Mısır pazarı oluşturuyor. Bölgede kullanıma sunulacak olan bu yeni fintech çözümü Mısır pazarındaki pek çok tüccarın platform üzerinden ürünlerini veya hizmetlerini sunmalarına, müşteri erişimini genişletmelerine ve mikro işletmelerin gelir elde etme fırsatları yakalamalarına olanak tanıyacak. Çevrimiçi platform, alışveriş yapan müşterilerin ürünleri doğrudan sepetlerine eklemelerine, iletişim ve teslimat bilgilerini doldurmalarına ve sorunsuz ve güvenli bir şekilde kontrol etmelerine olanak tanıyor. Paymes aracılığıyla mikro satıcılar Facebook, WhatsApp ve Instagram gibi çeşitli sosyal medya platformları üzerinden güvenli ödeme bağlantılarını Paymes aracılığıyla paylaşabilecekler.  Temassız ödeme yöntemi ve statik QR kodlarıyla da ödeme işlemleri tamamlanabilecek.

 

PayTabs Kurucusu ve CEO’su Abdulaziz Al Jouf konuya ilişkin yaptığı açıklamada Paymes ile yapılan bu iş birliğinden son derece gurur duyduklarını ifade ederek “MENA Bölgesi’nde sosyal medya platformları üzerinden yapılan alışverişler baş döndürücü bir hızla büyüyor ve hemen hemen her alanda gig ekonomisinin ve küçük işletmelerin pazardaki etkisi de hızla artıyor. Yaptığımız kapsamlı pazar araştırması, mikro işletmeleri destekleme ihtiyacının giderek belirginleştiğini gösterdi. Bu amaçla yaptığımız iş birliğinin tam da bu durumu kolaylaştırmayı amaçladığını söyleyebiliriz. Paymes platformu, Mısır'daki mikro tüccarlar için sosyal ödeme araçlarının kullanımını artırmayı ve ekonomiye katkıda bulunan milyonlarca insanın hayatını basitleştiren dijitalleştirilmiş çözümlerden yararlanmalarını hedefliyor. Bu amaçla Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan (KSA) pazarları stratejimizdeki bir sonraki hedef pazar yerlerini oluşturuyor.”

 

PayTabs'in Afrika Genel Müdürü Hany Soliman şunları ekliyor: “Sosyal ticaret satıcıları ve serbest çalışanlar Mısır'da etkisini artırıyor ve pazar sosyal ticaret için çok umut verici hale geliyor. PayTabs olarak, potansiyel ve yeni segmentlerin beklentilerini karşılayan yenilikçi ürünler ve çözümler sunmaya devam ediyoruz ve Paymes platformunu Mısır pazarına sunmaktan heyecan duyuyoruz. Paymes, ödemeleri kolaylaştırarak ve mikro tüccarların müşterileriyle daha verimli iletişim kurmasına yardımcı olarak günlük işleri daha kolay hale getirecek. Bu ortaklık, sosyal ticaret alanında mikro tüccarların başarısı için bir yol çizme konusundaki inancımızı yansıtıyor.”

 

Paymes Kurucu Ortağı Hasan Jabbarov ise şunları söylüyor: “Özellikle pandeminin başlamasından sonra serbest meslek sahiplerinin ve mikro tüccarların sayısının tüm zamanların en yüksek olduğu bir çağda yaşıyoruz. PayTabs ile bu iş birliğinin mikro işletme sahipleri için tünelin sonundaki ışık olduğuna inanıyoruz ve onlara sosyal ticaret ve elektronik ticaret yolculuklarında eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz. Platform kullanıcıları, saniyeler içinde ödeme alabilecekleri sosyal medya bağlantıları oluşturabilecekler. Sosyal ticaret kapsamında tüm kişi ve işletmeler ürünlerini/hizmetlerini hem Mısır'da hem de dünya çapında listeleyip tanıtabilecekler ve karşılığında daha yüksek gelir elde edebilecekler. Paymes ile Mısır'da, MENA Bölgesi’nde ve genel olarak dünyada hızlı bir başarı elde etmeyi hedefliyoruz”.

 

Visa tarafından yapılan "2021 Küçük İşletmeleri İyileştirme" araştırmasında ankete katılan Mısırlı tüccarların yarısı, dijital ödemeleri iş yerlerini kurtarmak için gerekli bir yatırım olarak değerlendirdiklerini vurguladı. Reuters raporlarına göre, son veriler Mısır'daki serbest çalışanların sayısını on dört milyon olarak gösterirken, gerçek sayı çok daha yüksek olabilir. Bu kapsamda iki platform arasında kurulan ortaklık, mikro tüccarları dijital ödeme ekosistemine dahil edip ve onlara güvenli ve uygun sosyal ticaret çözümleri sunarak sektörün öneminin anlaşılmasına ve büyümesine büyük ölçüde katkı sağlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paymes Mısır’daki sosyal ticareti büyütecek- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Twitter’dan #GüvenliİnternetGünü’ne Özel Emoji: Twitter Güvenli İnternet İçin 10 Güvenlik İpucunu Açıkladı- Güncel Haberler Rolls-Royce Spirit Of Ecstasy Amblemini Yeniden Tasarladı.- Güncel Haberler KüçükÇiftlik Bahçe’de Metal Fırtınası Esecek- Güncel Haberler Küçükçekmece’de Özel Gereksinimli Çocuklara Özel ‘Davranış ve Spor Eğitimleri- Güncel Haberler Büyük ekran TV’lere Euro 2020 dopingi UNİVA Düzce’den ayda 3.800 TL taksitle öğrenci evi alma imkanı!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat