Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Pehlivan: Sebze ve Meyve Atıklarından Gübre Üreteceğiz- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Pehlivan: Sebze ve Meyve Atıklarından Gübre Üreteceğiz- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’dan, 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası’nda ‘çevre dostu’ iki proje: Kuracağımız kompost tesisi ile meyve ve sebze atıklarından gübre üreteceğiz. Üretilen organik gübreleri de çiftçilerimize ücretsiz vereceğiz. Kafes Projemiz ile de tehlikeli zirai ilaç atıkları güvenli bir biçimde toplayıp, geri dönüşüm sayesinde işlenerek yine zirai ilaç alanında değerlendireceğiz.

 

Menemen Belediyesi, Menemen İlçe Tarım Müdürlüğü, Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Ferbis firması işbirliğiyle, ‘Tarımda Aşırı Zirai İlaç Kullanımın Zararları Konulu Bilinçlendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimi’ semineri düzenledi. Tepe Sosyal Tesisleri’nde kadınlara yönelik düzenlenen seminere, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, eşi Filiz Pehlivan, Menemen İlçe Tarım Müdürü Fatih Çiçek, belediye meclis üyeleri, üretici kadınlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Mikrop Hikmet’in sahne aldığı programda, Zirai Yüksek Mühendisi Hakan Örnek, "Tarım alanlarında kullanılan kimyasalları tanıma ve korunma yolları" hakkında, Zirai Yüksek Mühendisi Dr. Duygu Uysal ise, "Tarım ilaçlarının çevreye etkisi ve gıdalardan arındırma yöntemleri" hakkında birer konuşma yaptı.

 

Daha sonra kürsüye gelen Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, ‘Tarımda Aşırı Zirai İlaç Kullanımın Zararları Konulu Bilinçlendirme ve Farkındalık Oluşturma Eğitimi Semineri’nde iki müjde verdi.

 

‘ATIKLAR GÜBREYE DÖNÜŞECEK’

3 makine parkurundan oluşacak bir kompost tesisi kuracaklarını ifade eden Başkan Vekili Pehlivan, “Bu tesiste her türlü sebze meyve atıklarını işleyerek kaliteli organik gübre üreteceğiz. İleriki aşamalarda zirai ilaç ambalajlarını toplayarak bize ulaştıran vatandaşlarımıza bu gübreleri ücretsiz olarak vereceğiz.

 

Menemen Belediyesi olarak hazırladığımız ‘kafes projesi’ sayesinde ise bu tehlikeli atıklar güvenli bir biçimde bir noktada toplayacağız. Bize ulaştırılan bu zirai ilaç ambalajlarını geri dönüşüme göndereceğiz. Bu atıklar geri dönüşümde işlenerek yine zirai ilaç alanında değerlendirilecek. Projelerimizin Menemen’imize ve tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Program Mikrop Hikmet’in sahne performansının ardından sona erdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pehlivan: Sebze ve Meyve Atıklarından Gübre Üreteceğiz- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Malezya Kraliçesi Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Bozdağ Film Platosu ’nu Gezdi Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği Zirvesi’nde- Güncel Haberler Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Şenliği 22-23-24 Temmuz’da- Güncel Haberler MHP’ye Tire’de Büyük Katılım- Güncel Haberler Keklikpınarı Kapalı Pazar Yeri Sevcan Orhan Konseriyle Açıldı- Güncel Haberler Esor Investments’tan 2022 yılının ilk yatırımı geldi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat