Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Pera Öğrenme ‘Bilim ve Teknoloji Haftası’nı Kutluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Pera Öğrenme ‘Bilim ve Teknoloji Haftası’nı Kutluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Bilim ve Teknoloji Haftası’nı 6-11 yaş grubuna yönelik çevrimiçi atölyelerle kutluyor. Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle düzenlenen “Roket Arabam” ve “Dans Eden Robotlar” adlı atölyelerde temel fen kavramları hakkında bilgi edinen çocuklar, kendi mühendislik tasarımlarını üretecek. Program, 13 Mart Pazar günü 11.00 – 15.00 saatleri arasında Zoom Meeting uygulaması üzerinden ücretsiz gerçekleşecek.

 

Bilim ve Teknoloji Haftası’nı her yıl özel bir programla kutlayan Pera Öğrenme, çocuklara Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle eğlenceli atölyeler hazırladı. Katılımcılara basit malzemelerle mühendislik tasarımları yapma imkânı veren Bilim Kahramanları ile STEAM Atölyeleri programına 6-11 yaş arası tüm çocuklar ücretsiz katılabiliyor.

 

Bilim sevgisi, sanat ve tasarımla buluşuyor
6-9 yaş grubuna yönelik Roket Arabam atölyesinde Isaac Newton ve Etki Tepki Yasası hakkında bilgi edinen katılımcılar, bu yasanın gündelik hayattaki örnekleri üzerine sohbet ettikten sonra roketlerin çalışma prensibini öğreniyor. Ve bu prensipten yararlanarak balon, mukavva, mandal gibi basit malzemelerle kendi roket arabalarını tasarlıyorlar. 

 

Dans Eden Robotlar atölyesinde, mühendislik becerilerinin bilimsel çalışmaların yanı sıra sanattaki kullanımı hakkında bilgi edinen 9-11 yaş grubu çocuklar, ünlü müzisyen ve ses tasarımcısı Yuri Suziki’nin robotlardan kurduğu orkestra ile tanışıyor. Elektrik devresinde yer alan basit bir motorun çalışma hızı ile güç kaynağı arasındaki ilişkiyi öğrenen katılımcılar, karton bardak, pil, elektrik bandı gibi çeşitli malzemelerle dans eden robotlar tasarlıyor.

 

Pera Öğrenme’nin Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında 13 Mart Pazar günü gerçekleştireceği Bilim Kahramanları ile STEAM Atölyeleri’ne Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar ücretsiz katılabilir. 6-9 yaş grubuna yönelik Roket Arabam atölyesi saat 11.00’de, 9-11 yaş grubuna yönelik Dost Dans Eden Robotlar atölyesi saat 13.30’da Zoom Meeting uygulaması üzerinden çevrimiçi gerçekleşecek.

 

Etkinlik Programı

6-9 yaş
Roket Arabam
13 Mart Cumartesi, 11.00 – 12.30

9-11 yaş
Dost Dans Eden Robotlar
13 Mart Cumartesi, 13.30 – 15.00

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Pera Öğrenme ‘Bilim ve Teknoloji Haftası’nı Kutluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan İşitme Engelli Çocuklarla Keyifli Bir Gün Geçirdi- Güncel Haberler İbrahim Selim ile Quiz Night Zorlu PSM’de Yarışmacılarla Buluşuyor!- Güncel Haberler Mahşer-i Cümbüş 31 Temmuz Cumartesi Trump Sahne’de- Güncel Haberler TikTok yepyeni Marka Güvenliği Merkezi’yle güvenlik önlemlerini genişletiyor- Güncel Haberler Şiirsel Gerçekçi Sinema Gösterimleri Sinematik /Sinema Evi’nde- Güncel Haberler Ege’nin iki yakası yeniden kavuşuyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat