Reyting sonuçları 29 Ekim 2022 Cumartesi… Dizilerin reyting sıralamasına göre hangi dizi birinci?

30.10.2022

0 Yorum

29 Ekim 2022 Cumartesi reytingleri araştırılıyor. Her hafta sonu ekranlarda yeni bölümleri ile yayınlanan diziler reytinglerde zirvede olmak için Total ve AB grubunda yarışıyor. Gündüz ve akşam kuşağı yapımları reyting sıralaması ile değerlendiriliyor. Sonuçlar her gün sabah saatlerinde belli oluyor. İşte, sonuçları… Total reyting grubunda 1. sırada TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Gönül Dağı, […]

Reyting sonuçları 29 Ekim 2022 Cumartesi… Dizilerin reyting sıralamasına göre hangi dizi birinci?

29 Ekim 2022 Cumartesi reytingleri araştırılıyor. Her hafta sonu ekranlarda yeni bölümleri ile yayınlanan diziler reytinglerde zirvede olmak için Total ve AB grubunda yarışıyor. Gündüz ve akşam kuşağı yapımları reyting sıralaması ile değerlendiriliyor. Sonuçlar her gün sabah saatlerinde belli oluyor. İşte, sonuçları…

Total reyting grubunda 1. sırada TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Gönül Dağı, 2. sırada 1 Kasım’da TRT 1’de ekranlara gelmeye hazırlanan Yürek Çıkmazı dizisinden özel bir klip, 3. sırada ise ATV’de yayınlanan Kardeşlerim yer aldı.

AB’de 1. sırada Gönül Dağı, 2. sırada Yürek Çıkmazı özel klip, 3. sırada ise Kardeşlerim yer aldı.

Hafta içi ve hafta sonu her gün saat 10.30 ve 11.00de Reyting Tvde sizlerle. Not: TİAKın aldığı karar nedeniyle reyting sıralamalarının detaylarını ve ilk 100 program sıralaması yayınlamıyoruz.

29 Ekim 2022 Cumartesi Reyting sonuçları

Reytingtv.com

Reyting Nedir ?

Tv yayıncılığın olmazsa olmazı olan reyting Türkçeye İngilizceden gelmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting kısacası rating; derece, derecelendirme yada puanlama anlamlarına gelmektedir.

Türkiyede daha fazla Tv ile ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlenme oranı anlamlarına da gelmektedir. Yani Türkiyede reyting diyince ilk akla gelen mevzu Tv reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir öteki tanımı; herhangi bir tv kanalının izlenme oranının tamamı şeklindedir. Z kanalında gösterilen A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

Reyting Nasıl Ölçülür?

Reyting, ülkemizde rastgele bir şekilde veya kura çekimi yapılarak belirlenmiş kişilerin hanelerine yerleştirilen özel cihazlar ile ölçülür.

Reyting TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Reyting kelimesinin sözlük anlamı derecelendirme ve izlenme oranıdır.

Yazar: Murat TUNÇ

Murat TUNÇSurda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, Ey kahpe rüzgar artık ne yönden esersen es

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ