Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Royal Canin Türkiye, geleceğin kadın veteriner hekimlerine STEM destekli yetkinlikler kazandırıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Royal Canin Türkiye, geleceğin kadın veteriner hekimlerine STEM destekli yetkinlikler kazandırıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

 Dünya çapındaki değişim ve dönüşüm süreçleri, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanındaki mesleklerin önümüzdeki on yılda daha da ön plana çıkacağını gösteriyor. Bununla birlikte, tüm dünyada kurumlar STEM alanında gerçekleştirilen çalışmalarda cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldıracak projeleri destekliyorlar. 

 

Royal Canin Türkiye de, bu amaca yönelik olarak, bilim odağında çalışmalar gerçekleştiriyor ve hayvan sağlığını olumlu yönde dönüştüren kadın veteriner hekimlerin mesleki olarak yüksek standartlarda uzman bilgiler ile desteklenmesine ve kişisel olarak güçlendirilmesine yönelik projelere imza atıyor.

 

Royal Canin Türkiye, bu çerçevede, veteriner hekimlik mesleğinde daha çok kadının yer alarak iş gücüne katılabilmesi ve bu yönde teşvik edilerek güçlendirilmesi için üniversitelerin veteriner fakültelerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik eğitim ve gelişim programları düzenliyor. Program kapsamında yer alan öğrencilerin seçiminde kilit unsur olarak yer bulan eşit kadın temsiliyet oranı prensibi ile, öğrencilere şirket içerisinde üst düzey yetkililer ile birebir mentorluk desteği sağlanıyor, kişisel ve profesyonel gelişim fırsatları sunuluyor. Öğrenciler, hayvan sağlığı alanında uluslararası kabul gören teknik bilgiler ile buluşturulurken,  mezuniyetleri öncesi geniş bir iletişim ağına da sahip oluyor. 

 

Geleceğin veteriner hekimleri destekleniyor

 

Royal Canin tarafından hayata geçirilen Student Academy programı ile 5 binden fazla öğrenciye ulaşılırken, program kapsamında yer alan öğrencilerin seçiminde, kadın öğrenci temsiliyeti ön plana alınıyor. Buna göre, programın etkinliklerine katılım gösteren öğrencilerin yüzde 64’ü kadın.

 

Royal Canin, bu konudaki çalışmalarını tek bir çatı altında toplayarak geleceğin veteriner hekimi olan öğrencilere bilimsel ve mesleki gelişim olanakları sunmak üzere bu yıl, “Masters of Tomorrow” programını hayata geçiriyor. Eğitim programına dahil olan öğrencilerin bilimsel içeriklerin yanı sıra yaratıcılık, eleştirel düşünebilme, hızlı ve pratik çözümler geliştirebilme, takım çalışması, girişimcilik ve iletişim alanlarında da kendilerini güçlendirmesi hedefleniyor. Student Academy programını başarı ile tamamlayan öğrenciler, Camp Royal etkinliğine katılım hakkı kazanacaklar ve pazarlama, işletme yönetimi ve kişisel gelişim gibi konularda eğitimler alacaklar; konusunun uzmanı, fikir lideri veteriner hekimler ile hem farklı bakış açıları yakalayabilecekler hem de ilişki ağlarını geliştirebilecekler. Proje kapsamında öğrencilere staj fırsatları da sunulacak.

 

‘Hayvanlar için daha iyi bir dünya’ amacıyla, bilimi teşvik ediyoruz 

 

11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü kapsamında konuşan Royal Canin Türkiye Ülke Müdürü Aslı Çelikkol, “Öğrencilere geleceğin bilim insanları, veteriner hekimleri olmaları için tasarlanan projelerimizle yeni fırsatlar yaratıyoruz. Bu sayede onları mesleki anlamda geliştiriyoruz” dedi. Çelikkol şöyle devam etti: “STEM alanındaki multi-disipliner düşünce yaklaşımı ve problem çözme becerileri çağımızın önemli bir ihtiyacı. Sağlık sektörünün kilit paydaşları arasında yer alan veteriner hekimler, karşılaştıkları zorluklar karşısında bu disiplini sürekli günlük hayatlarında uyguluyorlar. Sektörün potansiyelini ve dünyadaki yenilikçi veterinerlik uygulamalarının yakaladığı ivmeyi göz önüne aldığımızda, STEM nitelikleri açısından güçlü nesiller yetiştirme noktasında üzerimize düşen sorumluluğu alıyor ve geleceğin veteriner hekimlerini, ihtiyaç duyulan yetkinlikler ile destekliyoruz. Bu kapsamda, eğitim ve gelişim programımızı da Masters of Tomorrow ismiyle daha kapsamlı bir hale getiriyoruz. Nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanabilmesi ve kadınların STEM alanında eşit imkanlar ile desteklenebilmesi için, bilgi ve deneyim anlamında kadınları desteklemeye devam edeceğiz. Pozitif bilimlerde kadının gücüne inanıyoruz. Royal Canin olarak, STEM alanında ne kadar çok kadın çalışma imkanı yakalarsa o derecede büyük bir değer yaratılabileceğine inanıyoruz,” dedi.

 

Royal Canin, kendi organizasyonu içerisinde de kadınların yönetim pozisyonlarında eşit temsiliyetine ve katılımcı kültürün ön planda tutulmasına önem veriyor. Bu konuda, Çelikkol, “Kapsayıcılık & Çeşitlilik, şirketimizin en büyük öncelikleri arasında yer alıyor. Eğitim ve gelişim programlarımız ile çalışanlarımızın yetenek ve gelişimine yatırım yapıyoruz. Hayvanlar için daha iyi bir dünya yaratmak adına çalışmalar yürüten çalışanlarımıza, kültürümüz ile daha iyi bir dünya sunuyoruz. Royal Canin olarak her anlamda kadınların iş hayatındaki yerini destekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Royal Canin Türkiye, geleceğin kadın veteriner hekimlerine STEM destekli yetkinlikler kazandırıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Dördüncü gençlik kampı Alaçatı’da- Güncel Haberler Bodrum Şarkıları Yeniden- Güncel Haberler Nanografi’den yüksek teknolojide büyük hamle- Güncel Haberler Başkan Öztürk Heyelan Bölgesinde İncelemelerde Bulundu- Güncel Haberler Türkiye’de 7 Milyon Kişi Nadir Hastalıklardan Muzdarip- Güncel Haberler Call of Duty: Mobile 4. Sezonu’yla İlgili Bilinmesi Gereken 10 Şey

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat