Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

SAHA Studio bugün açılıyor!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » SAHA Studio bugün açılıyor!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye çağdaş sanatını destekleyen projeleriyle 10. yılını kutlayan SAHA’nın Beyoğlu’nda sanatçı ve küratörler için açtığı SAHA Studio, dönem sonu sergi ve etkinlikleriyle 29 Eylül Çarşamba günü kapılarını açıyor. Ocak ayından beri SAHA’nın desteğiyle SAHA Studio bünyesinde araştırmalarını yürüten sanatçılar Yasemin Nur, Onur Gökmen, Ege Kanar, Bengü Karaduman ve Merve Ünsal’ın çalışmaları 29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında her gün 13.00 – 19.00 saatlerinde gezilebilir. 

 SAHA, 2011 yılından beri 400’den fazla sanatçı, küratör, yazar ve sanat inisiyatifinin projesine, 39 ülkede kâr amacı gütmeyen 170 sanat kurumunda destek oldu. Beyoğlu’nda 2019 yılında kurulan SAHA Studio ise katılımcılarına SAHA’nın yurtiçi ve yurtdışındaki ortaklıklarının da katkısıyla diyalog, işbirliği ve birlikte öğrenme olanakları sunuyor. Davetli sanatçılara uzun süreli atölye ve ortak çalışma mekânı ile projeleri için araştırma ve eser üretim fonu sağlayan SAHA, grup içi ve birebir danışma ve geribildirim toplantılarıyla sanatçıların araştırma, üretim, sunum ve sergileme süreçlerine yardımcı oluyor. SAHA Studio, sadece Türkiye’nin farklı kentlerinden görsel sanatçıları değil, yurtdışından yazar ve küratörleri de ağırlayarak İstanbul sanat ortamıyla etkileşim içinde araştırmalarını geliştirmelerini sağlıyor. SAHA Studio’nun üçüncü döneminde, ARTWORKS işbirliğiyle Yunanistan’dan gelen küratör Eva Vaslamatzi, Mayıs-Haziran aylarında SAHA Studio bünyesinde yaptığı araştırmayı sonbaharda Atina’da düzenlediği sergiye Türkiye’den üç sanatçı davet ederek tamamlıyor. SAHA Studio’nun misafir yazarı Murat Alat ise yıl boyunca SAHA Yazı Dizisi için her ay farklı bir sanatçının eseri üzerine yeni bir yazı hazırlayıp paylaşırken SAHA Studio sanatçıları için okuma ve tartışma seansları programlıyor. 
 

SAHA Studio katılımcıları, programa danışmanlık yapan bir seçici kurul tarafından belirleniyor. 2021 yılında sanatçı Gülsün Karamustafa, küratör Özge Ersoy ve SAHA Studio’nun direktörü küratör Çelenk Bafra’dan oluşan seçici kurul, programa katılacak sanatçı, yazar ve küratörleri belirlerken programa daha önce katılmış sanatçı ve danışmanlarla birlikte bir grup bağımsız küratörden de bir veya iki isim önerisini portfolyolarıyla birlikte aldı. Böylece toplam 40 adayın çalışmalarını değerlendiren kurul, Ocak-Eylül 2021 dönemi ve takiben Ekim ayında başlayacak SAHA Studio’nun yeni dönemine katılacakları belirledi. 

 

SAHA Studio Danışma ve Seçici Kurulu: Çelenk Bafra, Özge Ersoy, Gülsün Karamustafa

Aday gösterenler: Alper Aydın, Larissa Araz, Kerem Ozan Bayraktar, Hera Büyüktaşçıyan, Özgür Demirci, Övül Durmuşoğlu, Merve Elveren, Sibel Horada, Borga Kantürk, Vasıf Kortun, Gülşah Mursaloğlu, Zeynep Öz, Metehan Özcan, Başak Şenova, Aslı Seven, Fatoş Üstek, Dilek Winchester

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

SAHA Studio bugün açılıyor!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Nesil Ofisler Sosyal Bağlar  Kurmaya Olanak Vermeli- Güncel Haberler Torbalı Belediyesi asfalt seferberliği- Güncel Haberler Finansal kaygılar kalp krizi riskini 13 kat artırabilir- Güncel Haberler 2022 Yılında Hedef Toplam 300 Milyon TL’lik Yatırım- Güncel Haberler Çiğlili Babalar Sertifikalarını Aldı- Güncel Haberler Başkan Taban’dan Berat Kandili Mesajı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat