Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sanatseverleri DasDas’ta Keyifli Bir Hafta Bekliyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Sanatseverleri DasDas’ta Keyifli Bir Hafta Bekliyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Yeni haftada DasDas’ta tiyatro keyfi sürerken Nuri Harun Ateş’in ‘Kafası Karışık Kontrtenor’ adlı müzikli şovu ve Deniz Göktaş’ın övgüler toplayan stand-up gösterisiyle DasDas ziyaretçileri eğlenceye doyacak. ‘+1 Sunar: Yüzyüzeyken Konuşuruz’ konseri ile de DasDas, ziyaretçilerine keyifli bir yaz akşamı sunacak.

 

Prömiyerinden bu yana kapalı gişe oynayan ‘Zengin Mutfağı’ yeni haftada 23 Mayıs ve 24 Mayıs akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Büyük usta Şener Şen’in tiyatro sahnesinde sanatseverlerle buluştuğu oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağın yansımasını konu alıyor. Vasıf Öngören imzalı ‘Zengin Mutfağı’nın kadrosunda Şener Şen’e; Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan eşlik ediyor. 

 

‘Ben Varım’ 25 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergileniyor. Kadrosunda Alper Baytekin, Didem Balçın, Ecmel İs, Erdem Akakçe, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Name Önal, Tuğrul Tülek’in bir araya geldiği Peter Lund imzalı oyunun yönetmenliğini Ümit Aydoğdu üstleniyor. Oyun, umutsuzlukla biten mucize beklentisinden nasıl kurtulacağımıza ve ne zaman ne olduğunda “Ben yokum!” dememiz gerektiğini gözler önüne seriyor.

 

DasDas’ın Ebru Nihan Celkan imzalı tiyatro oyunu ‘Bir İhtimal Daha Var’ 25 Mayıs akşamı 21.00’de Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında DasDas Atölye’de tiyatroseverlerle buluşacak. Berfu Öngören, Talha Kaya ile Pelin Ermiş’in rol aldığı Barış Gönenen yönetmenliğindeki oyun; hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini farklı karakterlerin dünyasından onların da bakış açısını ciddiye alarak seyirciye aktarıyor.

 

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ 26 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Kadrosunda Ahsen Eroğlu ile Tunahan Çilingir’in yer aldığı oyun, Ağaçtaki Kız ile hayatının geri kalanını geçireceği yeri bulduğu sırada tanıştığı Yunus’un aşka, dostluğa, hayallerine, hayal kırıklıklarına ve sırlarına dair paylaşımlarını konu alıyor.

 

27 Mayıs akşamı 20.30’da Nuri Harun Ateş‘Kafası Karışık Kontrtenor’ şovuyla DasDas Paribu Sahnesi’nde olacak. Ateş, ülkenin aktüel sosyo-ekonomik ve politik ikliminde yaşanan değişiklikleri ele aldığı müzikli gösterisiyle eğlencenin dozunu DasDas’ta artıracak.

 

Deniz Göktaş politik ve kara mizah esintili şovu ile DasDas Sahne seyircisini komediye doyurmaya hazırlanıyor. Göktaş28 Mayıs akşamı 20.30’da DasDas’ta.

 

Eksi On Altı’nın Suzie Miller imzalı Hakan Atalay yönetmenliğindeki ‘Prima Facie’ oyunu DasDas Atölye’ye konuk oluyor. Kültürlü, genç ve işinde çok iyi bir avukat olan Tessa’nın beklenmedik bir olayla hukukun “erkek” gücü, ispat yükü ve ahlaki ayrımlarla boğuşmaya başlamasının hikayesini anlatan ‘Prima Facie’Olcay Yusufoğlu’nun performansıyla 28 Mayıs akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de sahnelenecek.

 

DasDas yeni haftayı çocuklar için de eğlenceli kılacak. 29 Mayıs günü 13.00’te ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ DasDas Atölye’ye veda edecek. En büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Babi’nin dostu Astro ile gökyüzüne doğru çıktıkları yolculuklarını konu alan ‘Astro Ay’a Tırmanıyor’ son kez DasDas Atölye’de çocuklarla buluşacak. DasDas’ın bir diğer sevilen çocuk oyunu ‘Uyku Nereye Kaçar?’ ise aynı gün 16.00’da DasDas Atölye’de minik izleyicilerini bekliyor olacak. Ayrı zamanlarda yaşayıp aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in kaçan uykularının peşine düşmelerini anlatan, Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği oyunda sahneyi Pelinsu Ekşioğlu ve Berçem Açığ paylaşıyor.

 

DasDas’ın büyük ilgi gören oyunlarından ‘Westend / Batının Sonu’ 29 Mayıs günü 17.00’de DasDas Sahne’de sanatseverlerle tekrar buluşuyor. Oyuncu kadrosunda Evren Bingöl, Gün Koper, Mert Fırat, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen’in yer aldığı Moritz Rinke imzalı oyun, izleyenleri ilginç bir geceye davet ediyor. Eduard ile Charlotte çiftinin eski arkadaşlarını ve komşularını şehirden uzaktaki evlerinde ağırladıkları bu gecede konuklar, beklenmedik dönüşümleriyle seyircilerin önyargılarının yıkılmasına sebep olacak. 

31 Mayıs akşamı 20.30’da Shakespeare’in ölümsüz eseri ‘Romeo ve Juliet’,  DasDas Sahne seyircisini unutulmaz bir aşk hikayesine tanıklık etmeye davet ediyor. Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen, Ümit Erlim’i bir araya getiren oyun, Mert Fırat ve Nagihan Gürkan tarafından yönetiliyor.

 

Tutkulu bir kelebek koleksiyoncusunun sahip olma güdüsünü saplantılı ve tek taraflı bir ilişkiye taşımasının psikolojik gerilim yüklü öyküsünü konu alan ‘Koleksiyoncu’ Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 1 Haziran akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de olacak. İlyas Özçakır ile Ayfer Tokatlı’nın sahneyi paylaştığı Eyüp Emre Uçaray’ın yönetimindeki eser, tarihten günümüze süregelmiş sınıflar arası çatışmanın ve insanın sahip olma arzusunun yarattığı yıkım üzerinden ‘kadın-erkek’ ilişkisi motifiyle seyircisini katmanlı bir tartışmaya davet ediyor.

 

Yeni haftada DasDas SahneTiyatro ÜçArtıBir’in Stefan Tsnaev imzalı ‘Sokrates’in Son Gecesi’ oyununa 2 Haziran akşamı 20.30’da ev sahipliği yapıyor. Mehmet Atay yönetmenliğindeki oyun; Mehmet Atay, Oktay Dal ve Hülya Dizmen’i aynı sahnede buluşturuyor.

 

Son dönemin ses getiren alternatif müzik grubu ‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’ müzikseverlere keyifli bir gece sunmak için 3 Haziran akşamı 22.00’de DasDas Sahne’ye geliyor. ‘+1 Sunar: Yüzyüzkeyken Konuşuruz’ konseriyle unutulmaz bir akşama imza atacak olan DasDas’ta grubun sevilen şarkıları hep bir ağızdan söylenecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sanatseverleri DasDas’ta Keyifli Bir Hafta Bekliyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

TSE’den Büyükşehir personeline eğitim- Güncel Haberler Soyer: “Her bir ağaca dair sorumluluğumuz var”- Güncel Haberler Urfa ve Haberleri Balçova’da Kadın Erkek Eşitliği için önemli adım- Güncel Haberler Zorlu PSM’de Bu Hafta 13-19 Haziran- Güncel Haberler Gönül Dağı 59. Bölüm

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat