Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Satrançta şampiyon olan takımlar Avrupa’da ülkemizi temsil edecek- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Satrançta şampiyon olan takımlar Avrupa’da ülkemizi temsil edecek- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası başladı.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde 6-10 Haziran 2022 tarihlerinde Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası düzenleniyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Eğitimi Şube Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen Satranç Şampiyonası etkinliği Kocaeli Kongre Merkezi’nde başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’ın konuşmalarının ardından ilk hamle ile turnuva başlamış oldu.

 

400’Ü AŞKIN SPORCU İL DIŞINDAN GELDİ

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Başkan Vekili Çakmak, protokol ve katılımcılara Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın selamlarını iletti. Ardından satranç masasında ilk hamle ile turnuvanın açılışını yaptı. Turnuva kapsamında Türkiye’nin 20'den fazla ilinden 40 kulübümüz ve 90'a yakın takım ve 400’ü aşkın sporcu ilimize geldi.

 

“KOCAELİMİZİ SPOR KENTİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Başkan Vekili Çakmak ilk hamleyi başlatmadan önce, “İl Gençlik Spor Müdürlüğü yetkililerine, Kılavuz Gençliğimize Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gençlik ve spor hizmetleri dairesi başkanı ve ekibine bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum. Umarım sporcularımız Kocaeli’de çok güzel vakit geçirir. Kocaeli’yi çocukluğumuzdan beri sanayi kenti olarak biliriz ama artık spor kenti olarak görüyoruz. Biz her şeyden önce insanların mutlu olmasını, Mutlu Şehir Kocaeli’de mutlu şekilde yaşamasının yanında sanatla, kültürle ve sporla yaşamasını istiyoruz. Daha çok çalışanın daha hızlı koşanın daha iyi hamle yapanın alkış aldığı bir şehirde yaşamak ve yaşatmak için çaba sarf etmekteyiz. Katılan katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

“SATRANÇTA KOCAELİ LOKOMOTİF İL”  

Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, satranç alanında Kocaeli’nin lokomotif illerden biri olduğunu vurguladı. Tulay, “Çocuklarımıza ve gençlerimize özgü programlar üzerinde çalışıyoruz. Gençlerimiz için turnuva programlarına yer ayırmaya gayret ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki gençlere, çocuklara yatırım yapmak bu ülkenin geleceğine yatırım yapmaktır. Bu turnuvaları ülkemizin çeşitli illerinde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl ise ülkemizin her anlamda yıldız illerinden biri olan Kocaeli’de hayata geçiriyoruz. Satranç anlamında baktığımızda Kocaeli lokomotif illerden biridir. Pandemiden önce de birçok ulusal ve uluslararası programa ev sahipliği yaptı. Bu turnuvayı nerede yapmalıyız diye planlama yaparken aklımıza gelen ilk illerden birisi olan Kocaeli de, Başkanımız Sayın Büyükakın’a bu talebimizi ilettik. Başkanımız hiç düşünmeden ne gerekiyorsa yapılacağını dile getirdi. Bu programda başta Başkanımız Büyükakın olmak üzere tüm belediye ekibinin çok ciddi katkıları var. Ben Büyükşehir Belediyemizin tüm çalışanlarına, gençlik spor il müdürlüğüne ve katkı sağlayan herkese böyle güzel bir ortam hazırladıkları için teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

ŞAMPİYON OLAN TAKIMLAR AVRUPA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Şampiyonası 5 gün boyunca devam edecek. Şampiyonaya 7-18 yaş aralığında U-12 Kız ve Genel – U-18 Kız ve Genel kategorilerinde öncelikle il yarışmalarında yarışarak finale katılacak. Kocaeli'nden Gebze Belediyesi U-12 ve U-18 Genel kategorisinde iki takımı ile yarışacak toplamda 8 sporcusu var. Şampiyonanın sonunda dereceye giren sporculara kupa, madalya ve çeşitli hediyeler takdim edilecek. Ayrıca kategorilerinde şampiyon olan takımlarımız Avrupa Genç Takımlar Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazanmış olacak.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Satrançta şampiyon olan takımlar Avrupa’da ülkemizi temsil edecek- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Lal 7 Bölge 7 İklim Tiyatro Oyunu Sanatseverlerle Buluştu- Güncel Haberler İstanbul’un Yeni Konser Mekanı Dorock XL Venue Açılıyor!- Güncel Haberler Türk Şiiri’nin “Garip” Şairi Orhan Veli Beykoz’da Anılıyor- Güncel Haberler Eklem Sağlığı için 2400 m’de Yoga Yaptılar- Güncel Haberler Lise öğrencilerinden Covid-19 ile mücadeleye önemli katkı Muğla 100 Yaş Evlerinde Sinema Günleri Başladı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat