R&B-POP’un Parlayan Yıldızı Güneş’ten İlk Albüm Atlantis Yayında- Güncel Haberler

Sıradaki içerik:

R&B-POP’un Parlayan Yıldızı Güneş’ten İlk Albüm Atlantis Yayında- Güncel Haberler

e
sv

Savaşa karşı “Sınır” çizdiler- Güncel Haberler

29 Mart 2022 12:50

Lüleburgaz’da düzenlenen K. Budak Çal Tiyatro Şenliği kapsamında dün gece Muzaffer İzgü’nün savaş karşıtı oyunu, ölümsüz eseri “Sınır” sahnelendi. Özgür Koç ve Semih Yıldız’ın oynadığı oyunla savaşların yarattığı yıkım mizahi bir dille anlatıldı. Oyunun sonunda iki sanatçı Budak Çal’ın portresini sahneye taşıyarak Lüleburgaz’ın büyük ustasını alkışlattı.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Budak Çal’ın ismini verdiği K. Budak Çal Tiyatro Şenliği büyük bir ilgiyle devam ediyor. Bu kapsamda dün Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde Muzaffer İzgü’nün ölümsüz eseri “Sınır” sahnelendi. Dekor ve yönetmenliğinin Kolektif Sahne, ses-ışık-efektin Güral Karaman, oyuncuların ise Özgür Koç ile Semih Yıldız’ın olduğu oyun büyük bir ilgi gördü.

 

En büyük alkış Budak Çal’a

 

Sevdiklerinden, evlerinden uzakta silahların gölgesinde ülkelerinin sınırını iki komşu ülkenin askerlerinin aralarında geçen kara mizah ögeleriyle yüklü “Sınır’da” en büyük alkış Lüleburgaz’ın sanatsal ve kültürel yaşamının gelişmesinde büyük emeği olan Budak Çal’a geldi. Oyunun sonunda uzun yıllar Budak Çal’ın öğrenciliğini yapmış olan Özgür Koç ile Semih Yıldız, Çal’ın portresini sahneye taşıdı. İzleyiciler unutulmaz ismi coşkuyla alkışladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

casino siteleri