Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Savaşa karşı “Sınır” çizdiler- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Savaşa karşı “Sınır” çizdiler- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Lüleburgaz’da düzenlenen K. Budak Çal Tiyatro Şenliği kapsamında dün gece Muzaffer İzgü’nün savaş karşıtı oyunu, ölümsüz eseri “Sınır” sahnelendi. Özgür Koç ve Semih Yıldız’ın oynadığı oyunla savaşların yarattığı yıkım mizahi bir dille anlatıldı. Oyunun sonunda iki sanatçı Budak Çal’ın portresini sahneye taşıyarak Lüleburgaz’ın büyük ustasını alkışlattı.

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Budak Çal’ın ismini verdiği K. Budak Çal Tiyatro Şenliği büyük bir ilgiyle devam ediyor. Bu kapsamda dün Aşkiye Neşet Çal Sahnesi’nde Muzaffer İzgü’nün ölümsüz eseri “Sınır” sahnelendi. Dekor ve yönetmenliğinin Kolektif Sahne, ses-ışık-efektin Güral Karaman, oyuncuların ise Özgür Koç ile Semih Yıldız’ın olduğu oyun büyük bir ilgi gördü.

 

En büyük alkış Budak Çal’a

 

Sevdiklerinden, evlerinden uzakta silahların gölgesinde ülkelerinin sınırını iki komşu ülkenin askerlerinin aralarında geçen kara mizah ögeleriyle yüklü “Sınır’da” en büyük alkış Lüleburgaz’ın sanatsal ve kültürel yaşamının gelişmesinde büyük emeği olan Budak Çal’a geldi. Oyunun sonunda uzun yıllar Budak Çal’ın öğrenciliğini yapmış olan Özgür Koç ile Semih Yıldız, Çal’ın portresini sahneye taşıdı. İzleyiciler unutulmaz ismi coşkuyla alkışladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Savaşa karşı “Sınır” çizdiler- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Ünlü Oyuncu Ünal Yeter, Canik Tiyatro Okulu’nda Öğrencilerle Buluştu- Güncel Haberler Spotify dünya genelinde ve Türkiye’de 2022 yazında en çok dinlenen şarkıları açıkladı- Güncel Haberler Doğu Demirkol güldürdü, Murat Boz coşturdu – Güncel Haberler İbradı’da iki mahallede yağmur suyu sorunu çözüldü – Güncel Haberler IV. Murat Operasına İstanbul Seyircisinden Yoğun İlgi- Güncel Haberler Ramazan Sofranızda Ballı Tatlılara Yer Açın

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat