Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sosyal Medyada İşletmenizi Büyütecek İpuçları- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Sosyal Medyada İşletmenizi Büyütecek İpuçları- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Dijital Reklamlar ile Etkileşiminizi Yüzde 50 Artırın

 

İnternette geçirilen zamanının artmasıyla birlikte işletmeler için önemli bir pazar haline gelen sosyal medya uygulamaları, hedef kitle, içerik ve sektörlere göre açısından farklılıklar gösteriyor.  Yaklaşık 32 milyon işletmenin instragramda hesabı olduğunu söyleyen Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan, özellikle giyim, yeme-içme ve seyahat paylaşımlarının instagramda yoğun ilgi gördüğünü belirtti. İnstagramda en çok sponsorlu hikayelerin tıklandığını ve dijital reklamlar ile işletmelerin yüzde 50-60 arasında etkileşim kazandığının altını çizen Kaplan, sosyal medya uygulamalarında yapılacak pazarlama stratejileri ile ilgili önemli bilgiler aktardı. 

 

Pandemi ile birlikte artan internet kullanımı ile birlikte sosyal medya uygulamaları da özellikle markalar için önemli bir pazar yeri haline geldi. 

 

İşletmeler için sosyal medya uygulamalarında izlemesi gereken pazarlama stratejilerini anlatan Dijital Pazarlama Okulu Kurucusu Yasin Kaplan, “Her sosyal mecranın hedef kitle ve içerik açısından farklılıkları bulunuyor ve mecralardaki hedef kitle analizini yaparak içerikleri oluşturmak gerekiyor. Örneğin, giyim, yeme- içme, turizm ve seyahat sektöründe bulunan işletmeler, İnstagram’da ve Pinterest’te çoğunluğu oluşturan 18-40 yaş grubuna hitaben içerikler üretmelidir. Butik işletmeler ağırlıklı olarak Facebook’ta olmalı, aynı zamanda tüm işletmelerin iş ilişkilerini yansıtıp büyüteceği bir platform olan Linkedn’de yerini almalıdır” dedi.

 

En çok Sponsorlu Hikâye Paylaşımları Tıklanıyor

Dijital mecralarda en çok sponsorlu hikâyelerin tıklandığını belirten Kaplan, özellikle gündeme dair yapılan içeriklerin etkileşimi artırdığına dikkat çekti. Kaplan sözlerine şöyle devam etti: “Sosyal medyada içerikleri tamamen hedef kitleye göre belirlemek gerekiyor. Çünkü kişi kendine yönelik paylaşımlar yapılmadığında takipten çıkıyor veya etkileşimde bulunmuyor. Hedef kitleye doğrudan ulaşmada dijital reklam yöntemlerini seçmek, en etkili alternatiflerin başında geliyor. Dijital reklamlarda özellikle ilgi çeken veya etkileşimi artıracak bir içeriğin olması çok önemli. Dijital reklamların yanı sıra etkileşimi devam ettirebilmek adına haftada en az 3 içeriğin paylaşılması ve bu paylaşımlara takipçilerin de dâhil edilmesi gerekiyor. Hediye çekilişi gibi içerikler sıklıkla yapıldığında takipçinin etkileşimi kaybetmesi ve inandırıcılığının yitirmesine neden oluyor” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sosyal Medyada İşletmenizi Büyütecek İpuçları- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Pazarlama İletişimi ve Reklam Sektörü İçin Yapılan En Büyük Küresel Araştırmaya Katılım Çağrısı- Güncel Haberler Finansal Hizmetler ve Sigortacılık Sektörü’nün En İyi İşverenleri Listesi Nisan’da açıklanacak – Güncel Haberler Ejderhalar evine döndü!   “House of the Dragon” beIN CONNECT’te!- Güncel Haberler Turgut Çıngı, Yeni Şarkısını Dinleyicilerle Paylaştı: “Gül Biraz”- Güncel Haberler Beymen’den Sıra dışı Yepyeni Bir Evren: BeymenVerse- Güncel Haberler 2. Uluslararası Yeni Plastik Konferansı 23 Şubat’ta Gerçekleşiyor – Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat