Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Spor okulları antrenörlerine hizmet içi eğitim- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Spor okulları antrenörlerine hizmet içi eğitim- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Büyükşehir’in Ücretsiz Spor Okulları projesi kapsamında görev alan antrenörlere yönelik hizmet içi eğitim verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Ücretsiz Spor Okulları projesi yoğun ilgi görüyor. Proje, çocuklara birbirleriyle kaynaşmayı, sevgiyi, arkadaşlığı, dostluğu, fair playi öğretirken, spor kültürü ve spor ahlakıyla bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen hizmet içi eğitimde; mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan spor eğitimlerinde güncel ve bilimsel yaklaşımların kazandırıldığı, birbirinden özel tema ve farklı başlıkları içeren dört gün süren eğitim ile sporda devamlılığı sürdürmek ve yenilikleri yakından takip etmek amaçlandı.

 

DEĞERLER EĞİTİMİNİ ÖNE ÇIKARAN YENİLİKLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’ne bağlı İzmit Necip Fazıl Kısakürek Akademi Lise Konferans Salonu’nda gerçekleşen hizmet içi eğitimde; uzman akademisyenler ve eğitmenler sunumlarıyla anrenörlere birbirinden kıymetli bilgi ve tecrübe paylaşımı yaptı. ‘Kocaeli ve Amatör Spor’ Söyleşisine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım’ın yanı sıra Kocaeli ASKF Başkanı Murat Aydın, TÜFAD Kocaeli Başkanı Remzi Demirer, Kocaeli Hakemler Derneği Başkanı Özhan Kurt, Kocaeli GSİM Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut panelist olarak katıldılar.

 

TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR KARAR

Açılış konuşmasını yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Okulları projesi kapsamında yarı zamanlı görev yapan Spor Müdürlüğü’ne bağlı eğitmenlerimiz Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatıyla tam zamanlı çalışır modele kavuştu. Eğitmenlerimiz böylece hem daha etkin ve verimli çalışacaklar hem daha çok öğrenci ve sporcuya hizmet verecekler. Öğretmenlerimizin daha iyi koşullarda çalışması gerekiyor. Eğitime yatırım yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, bizlere gençlere yapılan yatırımların en değerli yatırımlar olduğunu, kökleri ezelde, dalları ebedde güçlü bir nesil inşa etmenin bu dünyaya yapılacak en güzel hizmet olduğunu defaten söyledi. Bu cihette ilerlemeye kararlıyız” dedi. Yıldırım, “2021 yılında altmışın üzerinde birbirinden güzel etkinlikler yaptık. Arasında Dünya Şampiyonası’nın da olduğu bu etkinlikler sayesinde yaklaşık 300 bin gencimizle etkileşim haline geçmiş olduk. 2022 yılında ümit ediyoruz ki Spor Kenti Kocaeli vizyonu ruhuna uygun çalışmaların altına hep birlikte imza atacağız. Bu yapacak yetenek ve güce sahibiz. Takvimimizi oluşturduk, heyecanla gençlerimizle ve sporcularımızla güzel işlere imza atacağız” dedi.

 

BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAKSINIZ

Kocaeli ASKF Başkanı Murat Aydın ise yaptığı konuşmada, “16 milyonluk İstanbul'da 700 kulüp varken 2 milyonluk Kocaeli'nde 550 kulübün olmasıyla spor yönüyle İstanbul’un önünde bir kenttir Kocaeli. Sportif alanda önemli bir kentiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin başta Başkan Büyükakın’ın önemli destekleri var. Bugün Kocaeli'nde 44 saha suni çim haline geldi. Önceden bu kentte sadece Atatürk Spor Salonu varken, şimdilerde her ilçede bir veya iki salon, spor sahaları, yüzme havuzları gibi tesislerimiz var. Her geçen gün sporcu sayımız artıyor. Sizin içinde bulunduğu yapı hiçbir il belediyesinde yok. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi spor okullarıyla sizlerle önemli bir hizmet veriyor. Her platformda Kocaeli Üniversitesi ile iş birliğimiz var. Sizler de bu okuldan geldiniz. Bu yapı daha önce yoktu. Geleceğimizin teminatı gençleri sizlere emanet ediyoruz. Büyük başarılara imza atacaksınız” ifadesini kullandı.

 

SPOR AHLAKININ ARTACAĞINA İNANIYORUZ.

Daha sonra söz alan TÜFAD Kocaeli Başkanı Remzi Demirer spor kültürü ve ahlakının eğitimlerle, kalitenin de alt yapıya sağlanan yatırımlarla oluşabileceğini söyledi. “Spor kültürü ve spor ahlakı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin böylesine güzel yaptığı eğitimlerle ve oluşturduğu spor tesisleriyle olacak, insanların bu tesislere teşvikiyle olacak” diyen Demirer, “Spor dünyada ortak bir tutku. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu anlamda son derece önemli yatırımlar yapıyor. Eğitimin çok önemli olduğunu ve dolayısıyla bunu tabana yaydığımızda spor kültürünün spor ahlakının artacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

ÖĞRENMEDEN ÖĞRETİYORSAK ORADA BAŞARI OLAMAZ
Konuşması sonrası eğitmenlerin sorularına cevap veren Demirer, toplum olarak çok yetenekli oyunculara sahip olduklarını belitti. Demirer sözlerini eğitmenlere deneyimlerini paylaşarak ve nasihatlerde bulunarak şöyle sürdürdü: “Sağlıklı nesil yetiştirmek yetenekli çocuklarla açığa çıkacaktır. Biz bu yeteneğimizi doğru eğitimle birleştirerek, doğru eğitimi veren elit antrenörlerle birlikte istikrar yakalanacaktır. Cimnastik branşı sporun ana dalı. Öğrenmeden öğretiyorsak orada başarılı olamazsınız. Bunları zamanla çözeceğiz” dedi.

 

HAKEMLERİMİZİN SAYILARI ARTIRMALIYIZ

Kocaeli Hakemler Derneği Başkanı Özhan Kurt ise, kendisinin de sporun içinden geldiğini, üst düzey hakemlik görevinde bulunduğunu ve spor kültürünün oluşumu konusundaki eksiklikleri bildiğini kaydederek, “Bu şehirde 8 bine yakın amatör maç oynanıyor. 50 klasman, 350 aday hakem ve 70 gözlemci ile önemli bir hizmet veriyoruz. Gerek hakem gerekse de maç sayısı olarak ülkede üst sıralardayız. Ancak üst klasmanda sadece Alper Çetin hocamız var ve Süper Lig’de sürekli dördüncü hakem olarak görev alıyor. Çetin’e Süper Lig’de düdük hakemliği de getirmeliyiz. Kocaeli bölgesi hakemlerinin ve gözlemcilerinin güçlenmesi, söz sahibi olması adına kimin elinden ne gelirse yapmaya devam etmeli, Mustafa Çulcu, Alper Çetin, Tolga Güldibi gibi hakemlerimizin sayıları artırmalıyız. Pandemi, hakem camiasını da kuşkusuz olumsuz etkiledi. Hakem sayımız azaldı. Hakemlerimizi haftada iki antrenmanla çalıştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

BURADA BULUNMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUM

Kocaeli GSİM Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut panelde Spor Okulları’nda ilk kez sporla tanışan ve gelecek vadeden sporcu adayları antrenörleri tarafından yakından takibe alınıyor ve çeşitli kulüplerin alt yapılarına kazandığını vurguladı. Bulut “Spor Okulları, çocukları dijital dünyadan bir nebze uzak tutarak daha fazla sosyalleşmelerine, iletişim becerilerini güçlendirmelerine ve yeni arkadaşlıklar kurmalarına olanak sağlıyor. Okullarının açılması ile birlikte spor okullarına başlayan çocuklar spor yaparak kendilerini enerjik ve kuvvetli hissettiklerini belirterek, yeni şeyler öğrenmekten dolayı mutlu olduklarını ifade ediyorlar.” dedi. Beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler ise, spor okullarının ücretsiz olması sayesinde daha fazla çocuğun sporla tanıştığını belirten Bulut erken yaşta spora başlamanın çocuk gelişimine olumlu yönde katkılar sağladığına dikkat çeken antrenörler, öğrenci mevcudunun yoğun olduğu salonlarda sporcu adaylarını gruplara ayırarak çocuklarla tek tek ilgilendiğini ifade etti.

 

PROF. DR. NEVZAT MİRZEOĞLU İLGİYLE DİNLENDİ
Konuşmaların ardından ‘Etik Ahlak ve Değerler” konusunda eğlenceli bir sunum gerçekleştiren Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu’nu eğitmenler ilgiyle dinledi. Hayatın her alanında spor yaptıklarını ancak bunu doğru ve düzenli bir şekilde gerçekleştirmeleri gerektiğini eğitmenlere anlatan Nevzat Mirzeoğlu’ın keyifli sunumu büyük alkış aldı.

 

SEMİNERLER VE UYGULAMALI EĞİTİM
Hizmet içi eğitimde Spor Şube Müdürlüğü personeline yönelik birçok seminer ve uygulamalı eğitim; ‘Etik- Ahlak ve Değerler Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı, ‘Sporcu Psikolojisinde Güncel Yaklaşımlar’ Prof. Dr. Hakan Kolayiş Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı, ‘SPORTAM ve Yetenek Seçimi Uygulamalı’ Uzm. Tuncay Erenci KBB SPORTAM Sorumlusu, ‘Çocuk ve Spor’ Prof. Dr. Betül Bayazıt Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, ‘Yerel Yönetimlerde Spor Organizasyonu’ (Doç. Dr. Levent Atalı Kocaeli Üniversitesi- Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Üyesi, ‘Çocuklarda Antrenman ve Egzersiz’ Yezdan Cinel Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğretim Görevlisi, ‘Engellilerde Spor’ Doç. Dr. Gülşah Sekban Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Üyesi eşliğinde verilecek eğitimler 25 Ocak’ta başlayıp 28 Ocak’ta sona erdi.  Eğitimlerde ayrıca önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan programlar hakkında istişareler yapıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Spor okulları antrenörlerine hizmet içi eğitim- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Karla Mücadele Ekipleri Aralıksız Çalışıyor- Güncel Haberler Gemlik Film Festivali başlıyor- Güncel Haberler Siberasist 2021 Yılının Siber Güvenlik Karnesinin Açıkladı!- Güncel Haberler Van Büyükşehir Belediyesi, 4’ü çocuk ve olmak üzere 7 vatandaşa tekerlekli sandalye hediye etti.- Güncel Haberler Geri Sayım Başladı! 11’inci Alaçatı Ot Festivali 24-27 Mart’ta kapılarını açıyor- Güncel Haberler Kilonuzun Nedeni Yeterli Kadar Uyumamanız Olabilir- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat