Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TEKNOFEST Drone Şampiyonaları İçin Son Başvuru Tarihi 01 Nisan- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » TEKNOFEST Drone Şampiyonaları İçin Son Başvuru Tarihi 01 Nisan- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası ve World Drone Cup için başvurular devam ediyor. Drone yarışçılarının kıyasıya mücadele ettiği bu iki şampiyonada sizde yerinizi almak için acele edin. 

 

Türkiye Drone Şampiyonası ile Havada Büyük Rekabet…

Gençlik ve Spor Bakanlığı onayı ile ülkemizde 2017 yılından bu yana düzenlenen, 2019 yılından itibaren de TEKNOFEST kapsamına alınan Türkiye Drone Şampiyonası havada büyük bir rekabete sahne oluyor. Türkiye Hava Sporları Federasyonu, İnsansız Hava Araçları Branşı bünyesinde, Gençlik Spor Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından verilen sporcu lisansına sahip tüm kişiler, Türkiye Drone Şampiyonası'na bireysel başvuru ile katılabiliyor.

Bu yıl yine 3 etaptan oluşacak olan Türkiye Drone Şampiyonası’nın birinci etabı 10-12 Haziran tarihlerinde Kastamonu’daikinci etabı 1-3 Temmuz tarihlerinde Sinop’taüçünce etabı ise 19-21 Ağustos tarihlerinde Artvin’de gerçekleşecek. Üç etap sonucunda en iyi puanı alan sporcular TEKNOFEST 2022 Samsun’da gerçekleşecek olan Büyük Final’de yarışmaya hak kazanacak. Dereceye giren sporculardan birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye ise 5.000 TL ödül takdim edilecek. Ayrıca Türkiye Drone Şampiyonası Büyük Final yarışının birincisi yine TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ta ülkemizi temsil edecek.

 

World Drone Cup Büyük Heyecan Yaratacak…

TEKNOFEST kapsamında ilk kez 2018 yılında düzenlenen World Drone Cup,  STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ yürütücülüğünde Dünyanın en iyi Drone yarışçısını bu yıl da TEKNOFEST Samsun’da belirleyecek. 

Dünyadan en fazla ülkenin ve en fazla sporcunun katıldığı yarışmaya bu yıl 32 ülkeden 32 en iyi sporcu katılacak ve Dünyanın en iyi Drone yarışçısı yine TEKNOFEST’te belirlenecek. Yarışma sonunda dereceye giren birinci 30.000 TL, ikinci 20.000 TL, üçüncü ise 10.000 TL para ödülü kazanacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

TEKNOFEST Drone Şampiyonaları İçin Son Başvuru Tarihi 01 Nisan- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

HUAWEI Watch FIT 2 Serisi  HUAWEI Online Mağaza’da ön satışa sunuldu- Güncel Haberler ENKA Sanat, Şarık Tara’yı Konser Serisi ile Anıyor- Güncel Haberler Yerli eğitim platformu başarısını dünyaya taşıdı- Güncel Haberler Sosyal medyada bilgi kirliliği nasıl önlenir?- Güncel Haberler Üsküdar’da Dev Kazanlar 30 Bin Kişiye Sıcak Yemek İçin Kaynıyor- Güncel Haberler Gülinler ile ‘Bir Masada Oturduk’ta haftanın konuğu Deniz Tekin- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat