Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TKP emekçileri bir araya gelmeye çağırıyor!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » TKP emekçileri bir araya gelmeye çağırıyor!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye Komünist Partisi geçtiğimiz Ocak ayında gerçekleştirdiği olağanüstü konferans sonrası kararlarını açıklamıştı. Parti'nin aldığı kararlar arasında çok sayıda emekçiyi sosyalizm mücadelesine katmak için yaygın bir örgütlenme hamlesi yapmak da yer alıyordu. Bu karara ilişkin adımlar atan TKP, tüm örgütlerini, mevcut üyelerini, eski üyelerini ve dostlarını bu kampanyanın örgütleyicileri haline getirmeye çağırıyor. 

 

TKP'nin başlattığı örgütlenme hamlesi kapsamında hayat pahalılığının ve yoksulluğun arttığı ve gittikçe daha da artacağı önümüzdeki birkaç ayda çok sayıda emekçinin Partili mücadeleye katılması hedefleniyor.

 

TKP geçtiğimiz birkaç ayda Parti gönüllüsü olan emekçilerle birlikte hazırladığı videoları sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Videolarda partili mücadeleye neden katıldıklarını anlatan emekçiler, örgütlü mücadelenin önemine vurgu yapıyor.

 

"Gelin, eşit ve özgürce yaşayacağımız bir ülkeyi hep birlikte kuralım"

Gönüllü ol çağrısında herkesin eğitim ve sağlık hizmetine ücretsiz bir şekilde ulaştığı, işsizliğin olmadığı, laik bir toplumda refah içinde, eşit ve özgürce yaşanacak bir ülke kurmak için mücadele ettiğini söyleyen TKP, bu ilkeleri sahiplenen tüm işçileri Parti'ye davet ediyor.

 

Türkiye'nin birçok noktasında semt evleri, işçi evleri, köy evleri açan TKP, Parti'nin sesini yükseltmesi için henüz var olmadığı yerlerde bulunan emekçilere de Parti'nin sesini o noktalara taşıması için çağrıda bulunuyor.

 

TKP tarafından "Gelin, iş yerimizde, mahallemizde, okulumuzda; yolumuzun geçtiği her yerde dost elimizi birbirimize uzatalım ve aydınlık bir ülkeyi hep birlikte kuralım." denilerek yapılan çağrı, temel haklara erişemeyen, yüksek faturalarla boğuşan, her yeni gün yeni zamlarla karşılaşan halk tarafından karşılık buldu. TKP'den yapılan açıklamada son bir ayda 300'ün üzerinde yeni gönüllü TKP saflarında mücadeleye katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

TKP emekçileri bir araya gelmeye çağırıyor!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Hidrolik Hortum Metin Akpınar’dan Üniversite Açılış Dersi- Güncel Haberler ‘Sporun başkentine’ dev tesis- Güncel Haberler Sufle & Burry Soprano’dan “YANIMDA”- Güncel Haberler Türkiye’de Açık Bankacılığın ve Dijitalleşmenin Evrimi- Güncel Haberler Çiftlikköy’de Muhteşem Türkü Gecesi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat