Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiye, Amerikan Şirketlerinin Avrasya Yönetiminde Bölgesel Merkez Oluyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Türkiye, Amerikan Şirketlerinin Avrasya Yönetiminde Bölgesel Merkez Oluyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

AmCham Orta Asya Bölgesi ülkeleri 

iş birliği için mutabakat anlaşması imzaladı

 

AmCham Orta Asya Bölgesi’nde yer alan ülkelerin temsilcileri İstanbul’da bir araya geldi.  Amerikan Şirketler Derneği AmCham Türkiye’nin ev sahipliğinde Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, 4 ülkeyi kapsayan iş birliklerine yönelik bir mutabakat anlaşması imzalandı.

 

 

AmCham Orta Asya Bölgesi’nde yer alan Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan temsilcileri İstanbul’da bir araya geldi. Türkiye ekonomisine yıllık 50 milyar dolardan fazla katkı sağlayan 110’dan fazla ABD merkezli şirketi temsil eden AmCham Türkiye (Amerikan Şirketler Derneği) ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, 4 ülkeyi kapsayan iş birliklerine yönelik bir mutabakat anlaşması imzalandı. Toplantıya ilgili ülkelerin AmCham temsilcilerinin yanı sıra Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi Başkanı Aydın Mıstaçoğlu ile ABD Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Andrew Glass katıldı.  

 

Türkiye-ABD arasında geçmişi uzun yıllara dayanan güçlü ilişkinin, dünyadaki en önemli ve köklü stratejik ilişkiler arasında yer aldığını belirten AmCham Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Yalçın, “Türkiye'nin bölgesel rolünün güçlendirilmesi ve karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla, Orta Asya ülkelerinde faaliyet gösteren Amerikan Ticaret Odaları (AmCham) ile iş birliğinin geliştirilmesi yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz buluşmada AmCham Özbekistan, AmCham Kırgızistan ve AmCham Tacikistan temsilcilerini ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bugün imzaladığımız mutabakat anlaşması ile iş birliğimizin potansiyelini hayata geçirme yönünde önemli bir atılmış oldu. Bu anlaşma ile ortaya çıkacak sinerji sayesinde, iş birliğimizin meyvelerini en kısa sürede almaya başlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

 

AmCham Türkiye’nin yanı sıra Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan’daki AmCham temsilcileri tarafından imzalanan mutabakat anlaşması kapsamında aşağıdaki konularda karşılıklı olarak yakın iş birliği içinde olmayı taahhüt ettiler: 

 • Kapasiteyi geliştirmeye yönelik olarak bilgi ve başarılı örnek uygulamaların paylaşılması, 
 • Ticaret heyetlerinin oluşturulması,
 • Sanal / yüz yüze zirvelerin ve ödül projelerinin düzenlenmesi,
 • Çalışanlara yönelik bir Değişim Programı oluşturulması,
 • Önemli etkinliklerin imzacılar arasında paylaşılması,
 • Bölgesel AmCham iş birliği ile ilgili paydaşlarla iletişim kurmak için yardımlaşılması.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye, Amerikan Şirketlerinin Avrasya Yönetiminde Bölgesel Merkez Oluyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  ‘Ahlatcı Altın Toplama Merkezi’ ile hem vatandaşlar hem kuyumcular kazanç sağlıyor…- Güncel Haberler Kum, Yeni Şarkısını Paylaştı: “Yalnız”- Güncel Haberler Yakın Doğu Üniversitesi Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri alanlarında Dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında!- Güncel Haberler İzmir Büyükşehir Belediyesi üniversite tercihinde gençleri yalnız bırakmıyor- Güncel Haberler Tuğçe Kandemir Konseri Bu Akşam Saat 19.30’da- Güncel Haberler 2021 iF Tasarım Ödülü’nü ViewSonic aldı

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat