Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiye’nin En Büyük Online Sağlık ve Teknoloji Zirvesi Medcon Sona Erdi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Türkiye’nin En Büyük Online Sağlık ve Teknoloji Zirvesi Medcon Sona Erdi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

SAĞLIKTA GELECEK VİZYONUNA IŞIK TUTAN

MEDCON 2022 REKOR KATILIMLA SONA ERDİ

 

Sağlık ve teknoloji alanında geçtiğimiz yıl Orta Doğu’nun en büyük online sektörel buluşması unvanıyla tamamlanan, 11 – 13 Mart tarihlerinde yeniden online olarak sağlık ve teknoloji sektörünü öğrencilerle bir araya getiren MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi, maraton gibi geçen 3 günlük etkinliğin ardından tamamlandı. Kamu, akademi ve sektör paydaşlarını online olarak bir araya getiren etkinlik hem öğrenciler hem de sektör profesyonelleri tarafından ilgi ile karşılandı. Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenen zirvede bu yıl, “Sağlığa Ses Ver, Hayatın Ritmini Tut!” temasıyla, pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sektörün yaşamsal önemine ve gelecek vizyonuna dikkat çekildi.

 

Rekor Katılımla 3 Gün Boyunca Toplam 24 Saat Kesintisiz Canlı Yayın  

 

Geçtiğimiz yıl 10.000’den fazla kişinin yüksek ilgisi ile bir ilke imza atan MEDCON Zirvesi, bu yıl kapanış rakamlarını 300 oranında bir artışla katlayarak bir rekora erişti. Deal Room etkinlik platformu üzerinde 20+ sponsor, 20 oturum ve 100’den fazla sponsor / partner kurumun desteğiyle gerçekleşen MEDCON 2022’de en yüksek anlık izlenme sayısı 10.349’u bulurken, etkinliğe katılan tekil izleyici sayısı 14.369 olarak kaydedildi.

 

Etkinliğe kayıt gerçekleştiren 20.000’in üzerinde katılımcının 70’i aktif olarak zirveyi takip ederken, katılımcılar 60 öğrenci, 30 sektör profesyoneli ve 10 kamu & akademi olarak dağılım gösterdi. Deal Room platformu ve YouTube üzerinde eş zamanlı olarak kesintisiz toplam 24 saat yayın gerçekleştirildi. İnteraktif oturumlardaki etkileşimin yanı sıra katılımcılar Deal Room üzerinde 5820 networking toplantısı gerçekleştirdi.

 

14.000’den Fazla Kişi Sanal Kongre Alanında ve Dijital Mecralarda Bir Araya Geldi!

 

Zirve için tasarlanan dijital fuar alanı EXPO+ ve bu konseptte konumlanan girişimcilerin projeleri ile yer aldığı MEDCON Innovation başta olmak üzere etkinliğin tüm dijital & sosyal medya hesaplarında toplam 407.000 erişim sağlandı. 100.000 üzerinde tekil kullanıcı tüm mecralardan MEDCON 2022 Zirve içerikleri ile karşılaştı ve etkileşime girdi. MEDCON Zirve Instagram hesabında gerçekleşen MEDCON STAGE canlı yayınları da sektör oturumları kadar ilgi gördü.

 

Lider Kurumlar, Uzman Konuşmacılar

 

Gerçekleşen zirve oturumlarında geleceğin teknolojileri odağında tıbbi cihaz ve uygulamaların geleceği, tıp ve cerrahi alanındaki en son gelişmeler ve geleceğe yön verecek yaklaşımlar yapay zeka, büyük veri, IoT, robotik gibi temel teknolojiler ekseninde ele alındı.

 

Sponsor kurumların global temsilcilerinin katılımı ile “Sağlıkta Gelecek Vizyonu” oluşturmak amacıyla teknik ve teorik sunumlar gerçekleştirildi.

 

 “Sağlığa Ses Ver, Hayatın Ritmini Tut!” Teması Sosyal Bir Harekete Dönüşecek

 

Sektörün en büyük sektör – akademi buluşmasına imza atan MEDCON’un bu yılki teması, geleceğin dünyasında sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sektörün yaşamsal önemine ve gelecek vizyonuna dikkat çekmek adına “Sağlığa Ses Ver, Hayatın Ritmini Tut!” olarak belirlenmişti. Etkinlik temasını sosyal bir harekete dönüştürmek isteyen Ankara Üniversitesi öğrencileri, tüm etkinliğin önemli çıktılarından oluşan bir “Sağlık 360” raporu hazırlıyor. Haziran ayında rapor, sagligasesver.com üzerinden ve basılı bir dergi halinde yayında olacak. Bu çalışma aracılığıyla geleceğin sağlık ve bilim insanları olacak üniversite öğrencilerine bir vizyon oluşturulması hedefleniyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye’nin En Büyük Online Sağlık ve Teknoloji Zirvesi Medcon Sona Erdi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Bipolar Duygudurum Bozukluğu Nedir? Kimlerde Görülür? Tedavisi Nelerdir?- Güncel Haberler Yaz akşamları Kocaeli Büyükşehir’le bir başka güzel- Güncel Haberler Bayraklı’da ibadethaneler Ramazana hazır- Güncel Haberler Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı Sergisi Kapsamında Meşher X MUBI İşbirliği- Güncel Haberler Başkan Keleş’ten Tıp Bayramı Mesajı- Güncel Haberler Kazandıran Alışveriş Bilkent Center’da Yapılır- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat