Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiye’nin Yatırımcılık Tarihine Eğlenceli Bir Bakış: “Yatırım Tavsiyesi Değildir” 12 Mart’ta Yayında- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Türkiye’nin Yatırımcılık Tarihine Eğlenceli Bir Bakış: “Yatırım Tavsiyesi Değildir” 12 Mart’ta Yayında- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Tahtakale yıllarından Borsa İstanbul’un bugününe, algoritmik robotlar devrinden kripto para dönüşümüne… Türkiye’nin yatırımcılık tarihi, Dr. Berra Doğaner’in ifadesiyle “zirveler ve çöküşler tarihi”. GAİN’in 4 bölümlük yeni belgesel serisi “Yatırım Tavsiyesi Değildir” İşte bu tarihi eğlenceli ve enerjik bir tarzda aktarıyor. Alanında uzman öğretim üyeleri, finans danışmanları ve küçük yatırımcıların yorumları izleyiciyi bazen acı acı gülümsetiyor, bazense kahkaha kaçınılmaz oluyor. 

 

Tahta” tabiri nereden geliyor? “Evlat sahibi olmak”, “kol kesmek”, ne demek? Teknik analizle papatya falı arasında bağ var mı? Hisse senediyle kurulan duygusal ilişki ne sonuç verir? BOFA robotu gerçekten hep kazanıyor mu? Düğünlerde bile takılan coin’ler artık bir yatırım aracı mı? Boğa sezonu ve ayı sezonu nasıl başlıyor? Kripto dönüşümü ne zaman tamamlanacak?

 

GAİN’in yeni belgesel serisi “Yatırım Tavsiyesi Değildir, öğretim üyeleri, finans danışmanları ve amatör yatırımcılar gibi birçok kişinin, borsa, piyasalar ve coin dünyası üzerine tecrübelerini, bilgi ve yorumlarını izleyici ile paylaşıyor. Bir çırpıda izlenebilen yapım, yatırım dünyasının en ciddi yönlerini dahi izleyiciyi teknik detaylara boğmadan, gülümseterek ve enerjik bir tarzda aktarıyor. 

 

Türk yatırımcısının dünü, bugünü: Yüksek getiriler, düşüşler ve travmalar

Programın ilk yarısında, İstanbul Borsası’nın ve Türk yatırımcılığının Tahtakale yıllarından günümüze kadarki tarihi farklı yönleriyle ele alınıyor. O dönemde piyasaların nasıl şekillendiği, büyük getiri ve düşüş dönemleri, sistemin halen süren sorunları, kur krizleri ve yatırımcının psikolojik travmaları gibi başlıklara değiniliyor. Pandemi sonrasındaki yatırımcı yığılması, yabancı yatırımcıların son dönemdeki çıkışları, yeni yatırımcı profili gibi güncel konular da yorumlanıyor.

 

“Halkın parası”: Kripto para dönüşümü ve büyük umutlar

“Yatırım Tavsiyesi Değildir”, ikinci yarısında ise son 10 yıla damga vuran kripto para dönüşümüne yer veriyor. Kripto para yatırımcıları, bu alandaki öncü kurumların kurucusu girişimciler, eterium madencileri ve stratejistler söz alıyor. Coin dünyasında olanlar, “kalkın parası” olarak tanımlanan kripto paraya getirilen yasaklar, yüksek meblağları umutla coin’e bağlayıp panik satışlarıyla büyük zarar edenlerin hikayeleri ve kripto influencer’larının etkisi gibi noktalar dikkat çekiyor. 

 

Programın yönetmenliğini Utku Uçar, yapımcılığını ise Serkan Çakarer üstleniyor. 

 

GAİN şimdi yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,8 TL) ödeyerek tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN Orijinal içeriklerinin ilk bölümleri ve içeriklerin bir kısmı her zamanki gibi ücretsiz izlenebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye’nin Yatırımcılık Tarihine Eğlenceli Bir Bakış: “Yatırım Tavsiyesi Değildir” 12 Mart’ta Yayında- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Teknolojinin Yaşlılara Sağladığı 4 Fayda- Güncel Haberler SANKO Okulları Kariyer Günü ve Üniversite Fuarı- Güncel Haberler Büyükelçi Flake’den İmamoğlu’na Ziyaret- Güncel Haberler Türk Telekom, ‘Günışığı’ ile az gören herkese ışık oluyor – Güncel Haberler Teknoloji’de Kadın ‘Onun Hayali Bizim Hayalimiz’- Güncel Haberler Gölcük Sanat Günleri Cam Altı Sanatı ile devam ediyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat