Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uğur Mumcu Çukurova’da anıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Uğur Mumcu Çukurova’da anıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kalpaksız Kuvayı Milliyeci için Orhan Kemal Kültür Merkezinde etkinlik düzenlendi

Uğur Mumcu Çukurova’da anıldı

Uğradığı bombalı suikast sonucu 29 yıl önce aramızdan ayrılan araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, Çukurova Belediyesinin düzenlediği etkinlikle anıldı. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Uğur Mumcu’nun verdiği mücadeleyi sürdürmeye kararlı olduklarını söyledi.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Uğur Mumcu’nun Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu vurgulayarak, “O’nun verdiği mücadeleyi sonsuza kadar sürdürmeye kararlıyız” ifadesini kullandı.

Arabasına konulan bombanın patlatılması sonucu hayatını kaybeden araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 29’uncu yıldönümünde Çukurova’da anıldı. Çukurova Belediyesi Kültür Müdürlüğünce düzenlenen etkinlik Orhan Kemal Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hukuk fakültesinden yeni mezun olmuş genç bir avukatken meydana gelen üzücü olayın hala dün gibi hatırladığını söyledi. Suikastın üzerinden 29 yıl geçmesine karşın bir adım mesafe alınmamasını eleştiren Başkan Soner Çetin, Uğur Mumcu’nun on yıllar önce söylediklerinin şimdi daha iyi anlaşıldığını belirtti.

Başkan Soner Çetin, Uğur Mumcu’nun Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu vurgulayarak, O’nun verdiği mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.

Uzun yıllar Cumhuriyet Gazetesi Güney İller Temsilciliğini yapan gazeteci yazar Çetin Yiğenoğlu da Uğur Mumcu’nun tam bağımsız Türkiye mücadelesi verdiğini hatırlattı. Uğur Mumcu ile çok kez bir arada olma fırsatı yakaladığını anlatan Çetin Yiğenoğlu, Sovyet Bloğunun çökmesiyle dünyanın tek kutuplu haline geldiğini, bu süreçte de ulus devletlerin saldırıya uğradığını belirterek, Türkiye’deki aydınların aynı zaman diliminde suikasta uğradıklarına dikkat çekti.

Konuşmaların ardından Gürsel Fırat teatral bir gösteri sundu, Selda Kaya şiirler okudu. Sanatçı Arif Tilkan’ın Cem Karaca’dan şarkılar seslendirdiği etkinlikte Hüseyin Karakuş, Enza Su ve Zilan Su türküler söyledi.

Etkinliğe Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi (PM) Üyeleri Müslim Sarı, Yaşar Seyman, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem de katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Uğur Mumcu Çukurova’da anıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Gölcük Belediyesi İle Hayallerine Kavuştular- Güncel Haberler Acer’dan öğrenciler için dört yeni dayanıklı Chromebook- Güncel Haberler Büyükşehir, üniversite öğrenci kulüpleriyle buluştu- Güncel Haberler İşte dünyada ve Türkiye’de bu yaza damga vuracak şarkılar- Güncel Haberler Prof. Dr. Paul Argenti, influencer iletişimine dikkat çekti: “Tüketiciler akranlarına güveniyor”- Güncel Haberler Mavi ve Güneş’i Buluşturan Şarkı Yayında: “Benim İstanbul’um Sensin”- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat