Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Üsküdar Fest 22 3 Günde 300 Bin Katılımla Rekor Kırdı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Üsküdar Fest 22 3 Günde 300 Bin Katılımla Rekor Kırdı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Üsküdar Fest 22 3 Günde 300 Bin Katılımla Rekor Kırdı- Güncel Haberler

TÜRKİYE’NİN EN GENÇ FESTİVALİ SON GÜNDE DERYA ULUĞ VE CEZA’YI AĞIRLADI

 

ÜSKÜDAR HAREM MEYDANINDA ON BİNLER 3 GÜN BOYUNCA ŞARKILARI HEP BİR AĞIZDAN SÖYLEDİ

 

DERYA ULUĞ VE CEZA ŞARKILARIYLA ÜSKÜDAR’I COŞTURDU

 

İmzasını taşıyan projelerle Türkiye’de örnekle gösterilen Üsküdar Belediyesi, gençleri müzik ve dansın eşlik ettiği muhteşem bir festivalde buluşturdu. Üsküdar’ı bilim, sanat ve kültür merkezi haline dönüştüren Üsküdar Belediyesi, Harem Meydanı’nda düzenlediği 3 günlük Üsküdar Gençlik Festivali’nde aynı zamanda Türkiye’nin en genç festivaline de imza attı.  

 

İlk gün gerçekleşen ve 100 bin kişinin üzerinde insanın izlediği Kolpa ve Sefo konserleriyle muhteşem bir açılış yapan “Üsküdar Fest 22” ikinci gününde de İkilem ve Pinhani konserleriyle sadece Üsküdar değil İstanbul’un dört bir yanından gelen gençleri coşturdu. Üsküdar Harem meydanında akşam 19.30’da başlayıp neredense gece 12’ye kadar devam eden kon serlerin üçüncü ve son gününde ise ünlü sanatçılar Derya Uluğ ile Ceza sahne aldı. 

 

Şarkılarıyla gençlerin sevgilisi haline gelen ünlü sanatçı Derya Uluğ birbirinden özel şarkılarını Harem meydanında toplanan on binler için söyledi. Derya Uluğ, “Hadi Çal”, “Canavar”, “Okyanus”, “Ah Zaman”, “Bizim Çocuklar”, “^Canım Dediklerim”, “Perişanım Şimdi” ve “Nabız 180” gibi en çok bilinen şarkılarını gençlerle birlikte seslendirdi. Harem meydanına İstanbul’un dört bir yanından gelen gençler şarkılara danslarıyla da eşlik ettiler.   

 

Üsküdar Fest 22’nin final konserini ise Ceza yaptı.  Grubun solisti Bilgin Özçalkan sahneye çıktığında Harem meydanında adeta yer yerinden oynadı. Yüz bine yakın genç Ceza’nın şarkılarını hep bir ağızdan eşlik etti. Ceza konserde, “Yerli Plaka”, “rüzgar”, “Suspus”, “Fark Var”, “Med Cezir”, “Gelsin Hayat Bildiği Gibi”, “Türk Marşı”, “Kim Bilir”, “Feyz Al”, “Ben Ağlamazken” adlı hafızalara kazınan şarkılarını tek tek seslendirdi. Harem meydanındaki gençler Ceza’nın şarkıları ve sahne performansı ile adeta kendilerinden geçtiler.  

 

Konser sırasında gençleri selamlamak üzere bir ara sahneye çıkan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Harem meydanında üç gün boyunca muhteşem bir festival yaşandığını söyledi. Gençlerin ülkemizin geleceği olduğunu belirten Hilmi Türkmen, “Sizleri çok seviyoruz, iyi ki varsınız gençler. Üsküdar Harem sayısız insanın İstanbul’a ilk ayak bastığı ya da buradan hüzünle ayrıldığı bir semt. Gençler sizler de sevginizle, güzelliğinizle, heyecanınızla burada üç gündür tarih yazdınız. Sadece Üsküdar değil, İstanbul’un dört bir yanından gelen binlerce genci mutlu etmek, bizleri de sevindirdi. Gençler unutmayın, birlikte eğlenemeyenler, birlikte iyi zaman geçirmeyenler birlikte bir gelecek te kuramazlar. Biz gençlerle iyi zaman geçirmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Öyle de yapıyoruz. Bir ağabeyiniz olarak bu sevginizin bu enerjinizin bu heyecanınızın hiç eksilmemesini artarak devam etmesini diliyorum. İyi ki varsınız sevgili gençler. “ dedi.

 

9 Ağustos Salı günü başlayan Üsküdar Fest 22’de sahne alan 6 sanatçı ve grubun konserlerine Başta Üsküdar olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından 3 günde yaklaşık 300 bin genç katıldı.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Üsküdar Fest 22 3 Günde 300 Bin Katılımla Rekor Kırdı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Regnum Carya Espor İle Dünyaya Açılıyor- Güncel Haberler Sabri Ülker Vakfı – Tip 1 Ve Tip 2 Diyabetin Gelişimini Etkileyen Yeni Bir Hormon Keşfedildi!- Güncel Haberler Çağdaş Sanatın Yeni Dijital Noktası SanatBurada Contemporary İstanbul’da Sanatseverlerle Buluştu- Güncel Haberler 1 Mayıs Cumartesi Reyting Sonuçları! Kardeşlerim mi? Gönül Dağı mı? Salihli TSO’dan rekortmen üyelerine gecikmeli ödül- Güncel Haberler Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım-ÜFE) yıllık Yüzde 154,97, aylık Yüzde 16,18 arttı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Takipçileri Merakla Bekliyor: 2 Haziran Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı Mı? 1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat