Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yenidoğan Camiinin sundurması da yenileniyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Yenidoğan Camiinin sundurması da yenileniyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Yangında gördüğü hasarın ardından Büyükşehir tarafından tadilatı tamamlanıp ibadete açılan Yenidoğan Camii’nin eskiyen sundurması da venileniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yılın kasım ayında çıkan yangında büyük hasar gören İzmit Yenidoğan Camii’nin içinde onarım ve tadilatını tamamladıktan sonra cami yeniden ibadete açılmıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatıyla eskisinden daha güzel bir görünüme kavuşan caminin girişinde yer alan ve eskiyen sundurma da yenileniyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, eski sundurmanın sökümünü tamamladı. Yeni sundurmanın da montaj çalışmalarına başlandı.

 

BAŞKAN TALİMAT VERMİŞTİ

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından, 13 Kasım 2021’de İzmit Yenidoğan Merkez Camii’nde elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangına kısa sürede müdahale edilerek, büyümeden söndürülmüştü. Yangında caminin halıları, ahşap oymalı süslemeler ve kapılar kullanılamaz hale gelirken, duvarlarda hasarlar oluşmuştu. Başkan Büyükakın’ın, “Camiyi en kısa sürede onaracağız” talimatının ardından harekete geçen ekipler, caminin onarım ve tadilatını tamamlamıştı. Çalışmalar kapsamında Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Marangoz Atölyesinde caminin iç ve dış olmak üzere 2 kapısı ve merdiven korkulukları imal edilerek, montajı yapılmıştı.

 

ESKİ SUNDURMA SÖKÜLDÜ

İç tadilatının tamamlanmasının ardından cami cemaatiyle Cuma namazı çıkışı bir araya gelen Başkan Büyükakın, girişte yer alan ve zamanla eskiyen sundurmanın yenilenmesi talimatını da verdi. Bunun üzerine harekete geçen Park ve Bahçeler ekipleri Yenidoğan Merkez Cami’nin eskiyen sundurmasını söküp yerine yenisinin imalatını yapmaya başladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yenidoğan Camiinin sundurması da yenileniyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Otopratik’ten müşteriye yönelik hizmetlerde bir ilk: Araç sahiplerine anında, “online araç bakım fiyat teklifi”- Güncel Haberler Sıvıyla temas eden telefonlarını kurtarmak isteyenler bu adımlara dikkat etmeli- Güncel Haberler Bebeklerin Gece Boyu Kesintisiz Uyuması Mümkün- Güncel Haberler HUAWEI MateBook D15 i3 Türkiye’de Satışta 9. Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’nın Kazananları Belirlendi- Güncel Haberler Unutulmaya Yüz Tutmuş Cam Altı Sanatının Eserleri Gölcük’te Sergileniyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat